anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Playmemories Home - nie widzi plików MP4 po ostatnich aktualizacjach (wrzesień/październik 2017)

profile.country.PL.title
wojtektr
Poszukiwacz

Playmemories Home - nie widzi plików MP4 po ostatnich aktualizacjach (wrzesień/październik 2017)

Witam. Po ostatnich dwóch aktualizacjach (koniec września/paździenik 2017) program PMB Playmemories Home nie widzi importowanych plików w formacie MP4. Przez chwilę widoczne były białe okienka bez podglądu, ale wybraniu odpowiednich opcji z podręcznego menu (prawy przycisk myszki), można było wybrać edycję video i wycinanie. Teraz wogóle nie widzi plików video w formacie mp4. Proszę o pomoc

Tagi (1)
8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto jakie infomracje udało mi się zdobyć z supportu Sony:

Uprzejmie informuję, iż wsparcie dla programu Sony Picture Motion Browser zostało zakończone. Zalecamy korzystanie z najnowszej wersji programu PlayMemories Home.
Program jest możliwy do pobrania nieodpłatnie z linku poniżej:
http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/disoft/int/download/playmemories-home/win/pl/

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wojtektr
Poszukiwacz

Witam. Ja pisałem o problemach w odczycie MP4 w Playmemories Home i to właśnie po jego najnowszej aktualizacji mam problem.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Przeinstaluj program i zobacz czy to pomoże.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wojtektr
Poszukiwacz

Playmemories Home mam zainstalowane na komputerze PC

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Spróbuj opcji z poprzedniej wypowiedzi, którą poprawiłem Jak nie pomoże daj znać.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wojtektr
Poszukiwacz

Dziękuję za chęć pomocy. Przeinstalowywałem program, niewiele pomogło. Po zgraniu materiału bezpośrednio z kamery, aparatu i innego nośnika przez chwilę widać pliki, ale nie chce ich odtwarzać. Po wybraniu prawego przycisku myszy pojawia się podręczne menu <edytu/konwertuj video>, a następnie menu pomocnicze <przytnij video>. Niestety po ponownym uruchomieniu programu podgląd plików znika 😞

 

pmb01.JPG

 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam ponownie,

 

Zainstalowałem PMH u siebie, wrzuciłem plik mp4 z telefonu do folderu i go widać.Poniżej screen:

Przechwytywanie.JPG

 

Support zaproponował jeszcze coś takie rozwiązanie:

1. Podłącz aparat/kamerę do komputera.
2. Włącz aparat/kamerę.
3. Na pulpicie komputera kliknij przycisk Start.
4. W menu Start wskaż polecenie Programy lub Wszystkie programy.
5. Wskaż stronę PlayMemories Home.
6. Kliknij, aby wybrać PlayMemories Home Settings Initialization Tool.
7. W oknie Narzędzia inicjalizacji ustawień domowych PlayMemories kliknij, aby wybrać opcję Przywróć program do ustawień domyślnych.
8. Kliknij przycisk Start.

Proszę sprawdź i daj znać czy coś pomogło.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
wojtektr
Poszukiwacz

Wszystko wskazuje na to, że program celeowo nie widzi plików nagranych na innych urządzeniach niż SONY. Niestety przez jakieś niedopracowanie jest tak, że czasem nie widzi również plików z własnych kamer, a widzi pliki innych kamer i aparatów. To jakaś nie do końca uda próba wprowadzenia utrudnień, żeby korzystać tylko z produktów Sony. Niestety tego typu działania doprowadziły w moim przypadku to całkowitego odejścia z korzystanie z PMH.

Szkoda bo to był fajny prosty sofcik. Niestety ten pomysł spowodowował rozluźnienie przyzwyczajeń do wpółpracy z firmą SONY, co w przyszłości spowoduje u wielu użytkowników poszukiwania produktów u konkurencji.