anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700

profile.country.PL.title
Andrzej.W50
Poszukiwacz

Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700

Dlaczego Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700 nie odtwarza plików filmowych (mp4) nagranych na pendrive większych niż 4 GB ?

Pendrive sformatowany jest exFAT (także próbowałem Fat32 oraz NTFS) bez rezultatu !

Proszę o pomoc.

Andrzej.W50

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@hunter45pl 

Ale problemem jest próba odtworzenia filmu MP4/4k, z pliku ponad 4GB z pendrive'a, trzeba więc metodą selekcji zbadać, co z tego pendrive'a w ogóle pójdzie.

profile.country.PL.title
hunter45pl
Użytkownik

Może 4k czyta tylko z płyty? Nie wiem jaka jest specyfikacja odtwarzacza ale weź pod uwagę przy pobieraniu filmu ,że MKV jest bardziej elastyczny. Może mieć problem nie z plikami powyżej 4gb ale np. Z filmami 4k które mają zazwyczaj po wyżej 40gb.

Bardzo często zdarza się że odtwarzacze stacjonarne i wbudowane mają problem z plikami dźwięku w mp4.

Weź na komputerze Media info i zobacz specyfikację pliku video i audio. Wrzuć tutaj może ktoś ma wiedzę

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@hunter45pl 

"Może 4k czyta tylko z płyty?"

Wszystko możliwe, ale takie i podobne badanie może przeprowadzić tylko sam użytkownik odtwarzacza.

 

"Bardzo często zdarza się że odtwarzacze stacjonarne i wbudowane mają problem z plikami dźwięku w mp4."

Właśnie ja mam cos podobnego z odtwarzaczem Sony DVD. Nie czyta w ogóle em-pe-czwórek z pendrive'a, które gdzie indziej są odtwarzane bez problemów (komputer, TV). Support Sony nie pomógł. A sprawa ma zapewne przyczynę w odmiennej specyfikacji kodowania. Ale nie drążę tego tematu, bo nie gniazdo USB było motywem zakupu. Ale wnioski mam.

profile.country.PL.title
hunter45pl
Użytkownik

MP4 powinno wyglądać tak (chodzi na każdym odtwarzaczu) jest to MP4 Passthrough.

Z plikami mp4 / mkv i ich składem,to jest temat rzeka. Jeżeli odtwarzacz ma w specyfikacji odtwarzanie w/w formatów, to wielkość plików  nie ma znaczenia. A na pewno powyżej 4gb ma każdy.

1.jpg2.jpg3.jpg:

 

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@hunter45pl 

Bardzo fajnie, że zadałeś sobie trud wykazania specyfikacji odtwarzania, ale dla użytkownika, który nie musi mieć pojęcia o złożoności tematu, ważne jest, aby takie mp4 z pendrive'a działało, skoro firma Sony zadeklarowała w informacji technicznej, że w danym odtwarzaczu format mp4 jest obsługiwany, a urządzenie zostało wyposażone w gniazdo USB.

W tym wątku rozważamy, co się dzieje z odtwarzaczem Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700, z którym jego użytkownik na kłopot. Czekam na informacje od niego, czy wykonał badanie, jakie mu zaproponowałem. Zgłaszając ewentualnie problem do serwisu dobrze jest wiedzieć coś więcej niż to, że "nie działa".

profile.country.PL.title
hunter45pl
Użytkownik

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale plik MP4 jest ściągany z internetu lub jest zgrywany z płyty BluRay zakodowanej.

Więc jak sobie wyobrażasz inaczej niż przerobić plik MP4 w taki sposób żeby działał na danym odtwarzacz. Pomyśl trochę zanim zaczniesz doradzać serwis z uwagi na odtwarzanie w/w plików.

Zdjęcia które wstawiłem przestawiają standardowy plik 1:1 MP4 jeżeli jeżeli chcemy odtworzyć plik MP4 złożony inaczej, to może nie działać.

Niestety odtwarzanie materiałów filmowych z pendriva lub z dysku przez port USB, jest ograniczony pewnymi kompromisami:

wiedza i możliwość convert lub remux. Nieraz nie wystarczy pobrać i odtworzyć.

 

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@hunter45pl 

"Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale plik MP4 jest ściągany z internetu lub jest zgrywany z płyty BluRay zakodowanej."

 

O jakim pliku mp4 jakoby ściąganym z Internetu lub uzyskiwanym poprzez zgrywanie zakodowanej płyty Blu ray, prawisz człowieku?

Kol. @Andrzej.W50 zgłosił problem, że odtwarzacz nie uruchamia mu plików mp4 z pendrive,a. A skąd on ma dany plik mp4, to jego sprawa. I nie doradzam mu żadnego przerabiania plików mp4, ani przerabiania czegokolwiek w ogóle. Nie odwracaj pojęć. Chcesz pomóc, to zwracaj się do pytającego.

profile.country.PL.title
Andrzej.W50
Poszukiwacz

Do wszystkich użytkowników, którzy wypowiadali się na ten problem z odtwarzaniem plików filmowych mp4.
-
1--NIC nie ściągam z internetu itp !!!!!
-
2--Ja robię filmy RODZINNE i to tylko i wyłącznie Smartfonem:
Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5 G , filmy te są zapisywane w smartfonie jako pliki mp4 !!!
-
I oto mi chodzi, że przegrywając pliki filmowe na pendrive (różnych profesjonalnych firm m.in. KINGSTON) pliki filmowe do 4 GB, są odtwarzane w Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700,(na TV SONY) natomiast powyżej 4 GB już nie są odtwarzane (wyskakuje napis: brak odtwarzalnego pliku w tej kategorii)
W rozdzielczości 1920x1080 nie ma problemu.
Problem występuje w rozdzielczości 3840x2160.
-
Pozostaje mi jedno, przkonwertować pliki filmowe mp4 na mts lub obniżyć rozdzielczość w trakcie konwertowania pliku. 

Pliki obramiam w programie: Movavi Video Suite 2021 (który posiada też konwertor)
-
Jednocześnie informuję, że na tablecie: Samsung Galaxy Tab S7+ 5G wszyskie pliki filmowe mp4, w różnych rozdzielczościach, z pendriva są odtwarzane bez problemu !
-
No cóż, zawiodłem się na firmie SONY, które nie jest mi w stanie pomóc !!!

Wkurza mnie to i jestem skłonny zakupić odtwarzacz DVD Blu-Ray innej firmy.

A ten do sprzedania albo....???, a to nie małe były pieniądze przy zakupie (w grudniu 2020)

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@Andrzej.W50 

No to jednak jakieś rozpoznanie u siebie wykonałeś i już wiadomo, co gra, a co nie.

Z Twojej relacji ostatecznie zrozumiałem, że gdzieś w informacji/instrukcji dla użytkownika odtwarzacza prawdopodobnie zabrakło stosownej informacji ze strony Sony, że są jakieś ograniczenia przy odczycie MP4/4k z pendrive’a, a to nie wygląda dobrze.

 

No cóż, dołączyłeś do grona zawiedzionych, jak i ja dawniej. Ale dobrze, że znalazłeś wyjście z sytuacji.

 

Jedno mnie w tym momencie tylko intryguje: czy pendrive z plikiem MP4/4k powyżej 4GB jest obsługiwany przez Twój telewizor Sony? Współczesne telewizory mają przecież gniazda USB do obsługi foto i wideo. Czy musisz tego pendrive’a wtykać do odtwarzacza Blu_ray? Zakładam bowiem, że swoje rodzinne filmy ze smartfona oglądacie właśnie na domowym telewizorze. Może to byłaby prostsza droga i obyłoby się bez konwersji, czy obniżania rozdzielczości? Próbowałeś tego?

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Andrzej.W50
Poszukiwacz

Odtwarzanie z pendrive jest wygodniejsze, bo widać katalogi posefregowane.

Natomiast bezpośrednie z USB TV SONY , na ekranie pojawiają się wszystkie pliki np. wideo - i teraz szukaj (totalna bzdura)