anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700

profile.country.PL.title
Andrzej.W50
Poszukiwacz

Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700

Dlaczego Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700 nie odtwarza plików filmowych (mp4) nagranych na pendrive większych niż 4 GB ?

Pendrive sformatowany jest exFAT (także próbowałem Fat32 oraz NTFS) bez rezultatu !

Proszę o pomoc.

Andrzej.W50

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
hunter45pl
Użytkownik

Może wyłącz w telefonie (jeśli jest taka możliwość w opcjach aparatu) x265

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@hunter45pl nie powinno mieć to znaczenia gdyż w instrukcji jest napisane, że odtwarzacz obsługę HEVC/H.265 MP4. Idąc tym tropem - @Andrzej.W50  może warto sprawdzić w jakim kodeku jest plik który nie można odtworzyć, bo w instrukcji jest również wspomniane, że odtwarzacz obsługuje MPEG4/AVC/H.264 MP4, ale w przypadku AVC tylko do poziomu 4.1. Poziom 4.1 dla AVC to maksymalnie 2048x1024@30.0 czyli nie 4K.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@djrychu 

Odnoszę wrażenie, że te rozważania odchodzą od pierwotnie zgłaszanego problemu. Już z relacji kol. @Andrzej.W50  wiadomo, że pliki MP4/4K mniejsze niż 4GB są jednak odtwarzane z pendrive'a na odtwarzaczu UBP-X700, a większe niż 4GB już nie. Jeżeli kol. Andrzej.W50 ma tylko jedno źródło wideo (komórka), to przecież kodowanie filmów ma takie samo dla filmów krótszych i dłuższych. Problemem odtwarzania na UBP-X700 u niego staje się zatem nie kodowanie, a wielkość plików. A na ten problem może pomóc tylko stosowna zmiana oprogramowania odtwarzacza UBP-X700 akceptującego większe pliki. Ale to jest jedynie w gestii Sony.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Mar_Jan nie zauważyłem, że @Andrzej.W50 wspomniał, że pliki do 4GB są odtwarzane.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

Cześć,

@djrychu 

Kol. Andrzej.W50 napisał  o tym w poście z soboty:

"I oto mi chodzi, że przegrywając pliki filmowe na pendrive (różnych profesjonalnych firm m.in. KINGSTON) pliki filmowe do 4 GB, są odtwarzane w Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700,(na TV SONY) natomiast powyżej 4 GB już nie są odtwarzane (wyskakuje napis: brak odtwarzalnego pliku w tej kategorii)"

Z interpunkcją w tym zdaniu są (wg mnie) pewne problemy, ale mimo to tak własnie zrozumiałem, że te pliki mniejsze niż 4GB są odtwarzane.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Mar_Jan miałem na myśli, że nie zauważył tego wcześniej. Oczywiście @Andrzej.W50 wskazał jednoznacznie, że z plikami poniżej 4GB nie ma problemu.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Andrzej.W50
Poszukiwacz

Snap1.jpg

Tak jest nagrywany film (mniejszej wielkości)

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Andrzej.W50 jaki ma rozmiar film ze zrzutu ekranu? Czy jest odtwarzany prawidłowo? Jeśli tak podeślij jeszcze zrzut ekranu z filmu który nie jest odtwarzany. Teoretycznie z instrukcji odtwarzacza wynika, że żaden z filmów o rozdzielczości 3840x2160 w formacie .mp4 nie powinien pójść. O czym pisałem wcześniej.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Andrzej.W50
Poszukiwacz

Film ten ma wielkość 4,98 GB.

Nie pozostaje mi nic innego jak konwertować pliki mp4 (3840x2160) większe od  4 GB na  inną rozdzielczość  (2560x1440).

Nie ma co dalej ciągnąć tego tematu, poprostu taki jest system SONY ! (utrudnić a nie pomóc)

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tym tematem.

Zamykam  temat.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Andrzej.W50 sprawa trafia już dalej do techników Sony, którzy to weryfikują. Niemniej jednak proszę potwierdź jednoznacznie, że pliki mniejsze niż 4GB w tym samym formacie (3840x2160) które nagrywasz działają.

 

Pozdrawiam