anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DLNA

damian024
Początkujący

DLNA

Tak jak w temacie do czego służy ta technologia i jak z niej korzystać .

48 ODPOW. 48
oldguest
Początkujący

Technologia ta umożliwia np.

Udostępnienie za pomocą komputera VAIO plików multimedialnych i np. Telewizor KDL-40W4500 lub KDL-40Z4500 jeśli jest wpięty w sięc lokalną kablem Ethernetowym wyświetlić zdjęcia lub odtworzyć muzykę z VAIO. Podobnie PS3 (tutaj też filmy)

JacekSony
Początkujący

DLNA w telewizorach BRAVIA umozliwia rowniez transmisje udostepnionych plikow muzycznych i fotografii bezprzewodowo. Nalezy zakupic ruter, dokonac konfiguracji z komputerem ( instrukcja obslugi rutera ) i podlaczyc do telewizora - wejscie sieciowe TV. W komputerach VAIO jest odpowiedni program umozliwiajacy udostepnianie w/w plikow ( VAIO Media), natomiast posiadacze innych komputerow moga korzystac z programu Windows Media Player 11 - zakladka Library/ Media Sharing. Po wykonaniu tych kilku operacji w menu TV BRAVIA w zakladkach Foto/Muzyka pojawi sie dodatkowa ikonka naszego komputera. W efekcie mozemy bezprzewodowo ogladac fotografie, sluchac ulubionych plikow muzycznych badz uruchomic pokaz slajdow z dowolnie wybrana muzyka zawarta na HDD komputera - identyczny sposob jak z pamieci USB. Milej zabawy :) Pozdrawiam, Jacek

profile.country.pl_PL.title
zimnygrzes_
Początkujący

Witam

Proszą o pomoc

Podłączyłem TV do routera, TV wykrył ustawienia z routera, router widzi Tv. Moje pytanie co jeszcze jest potrzebne lub co trzeba ustawić aby można było wyświetlać zdjęcia na TV.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

oldguest
Początkujący

Sieć w komputerze musi być ustawiona jako prywatna. Włączone udostępnianie plików multimedialnych oraz włączone automatyczne akceptowanie połączeń.

profile.country.pl_PL.title
zimnygrzes_
Początkujący

Dzięki za odpowiedź

Ale sieć w domu między stacjonarnym i laptopem działa, Pliki udostępnione na jednym widzę na drugim. Wieczorem sprawdzę czy TV widzi pliki udostępnione w laptopie. W razie jeszcze problemów będę pisał. Na razie sprawdzałem TV i komp. stacjonarny i TV nie widzi plików udostępnionych na komp.

Dzięki

oldguest
Początkujący

Należy rozróżnić udostępnianie plików a serwer multimedialny (udostępnianie multimediów) to 2 różne rzeczy. Telewizor korzysta z tego drugiego.

profile.country.pl_PL.title
zimnygrzes_
Początkujący

Już rozgryzłem :flushed:

Trzeba ściągnąć najnowszego WMP 11 :slight_smile:
Zainstalować
Wejść w ustawienia
Zakładka BIBLOTEKA
KONFIGURUJ UDOSTĘPNIENIA
Zaznaczyć "Udostępnij moje multimedia dla"
W okienku poniżej powinien być wyświetlone urządzenia w sieci oraz TV
Zaznaczamy TV i DOSTOSUJ
W nowym okienku zaznaczamy "Użyj ustawień domyślnych".

POWINNO działać. :D

oldguest
Początkujący

Kolega jawa pisał wyżej o WMP 11 że jest wymagany.

matusm
Początkujący

Już rozgryzłem :flushed:

Trzeba ściągnąć najnowszego WMP 11 :slight_smile:
Zainstalować



Potwierdzam ze to dziala,przetestowałem
ale W4500 ma kilka mozliwosci podlaczenia komputera i wyswietlania zdjec z muzyka
Ostatecznie przez kabelek PC bedzie wiecej widac

pozdr.matusm
:shock: :P :smileyugeek: