anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z HDMI

jacek------
Początkujący

problem z HDMI

Witam, jestem nowym użytkownikiem waszego forum i szukam porady na temat w jaki sposób podłączyć kablem HDMI , LCD modelu 40V4000 z tunerem n-ki,tak aby nie występowal problem HDCP,dzięki i pozdrawiam.

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

a ja mam tunet technisat i wszystko dziala jak trzeba /tv tez sony/

easydog
Początkujący

Panowie jak już odpisujecie na pytania to konkretnie jaki model telewizora posiadacie, ponieważ wpisy typu "a ja mam tuner technisat i wszystko działa jak trzeba /tv tez sony/" wydaje mi się formą przechwalania itd. Sony produkuje wiele modeli TV, jedne mogą obsługiwać HDCP zaś inne nie, a na forum ludziska szukają konkretnych i obiektywnych informacji.

darecki
Początkujący

ja mam tv KDL40S4000 i miałem na testach od lokalnego dostawcy kablówki dekoder (sorry ale nie pamiętam modelu, pisałem o tym wcześniej). Pierwsze zaskoczenie, że nie można używać jednedgo pilota, ponieważ dekoder nie jest zgodny z bravia synch. A u kolegi ponad dwuletni samsung obsługuje bez problemu ten dekoder, i ma całą liste innych kompatybilnych użądzeń nie tylko produkcji samsung! Ale miałem dodatkowo problem przy każdym odpalaniu tv i dekodera - brak obrazu, po paru min walki (wł, wył, zmiany rozdzielczości) w końcu obraz się pojawiał. Przy czy przećwiczyłem wszytskie możliwe kombinacje i nie doszedłem do tego czemu tak się dzieje (połączenie oczywiście przez HDMI) Dźwięk był, ale w amplitunerze, bo miałem połączone audio z dekodera do amplitunera przewodem optycznym.
W związku z tymi problemami jak i innym,i o których tutaj czytam mam pytania:
-czy do mojego tv są karty DVBC (Digital Video Brodcast Cable) żeby uniknąć zewn dekodera? A jeśli tak, to czy w używając takiej karty bez dekodera wyprowadze przewodem HDMI cyfrowy sygan audio do amplitunera? czyli inaczej, czy gniazdo HDMI w moim tv działa dwukierunkowo? bo chyba powinno, ale przy gniazdach jest napisane jak byk "IN" więc nie wiem czy wyjście też jes?
troche zamieszałem, ale może ktoś mnie zrozumie:)

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

easydog napisał(a):

wpisy typu "a ja mam tuner technisat i wszystko działa jak trzeba /tv tez sony/" wydaje mi się formą przechwalania itd. Sony produkuje wiele modeli TV, jedne mogą obsługiwać HDCP zaś inne nie,



bzdury pleciesz !!
Kazdy TV sony wspiera HDCP !!!
Jak jestes przewrazliwiony tym ze ktos ma i komus dizala a do tego podaje marke dzialajacego sprzetu - to twoj problem

profile.country.pl_PL.title
kaemesio
Początkujący

Problem chyba polega nie na tym, że sprzęt Sony wpieraja HDCP, ale właśnie dlatego, że wymagaja HDCP na wejściu HDMI. Chociaż akurat moje wrażenie jest takie, że z telewizorami to działa, gorzej z amplitunerami...