anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony sync, KDL40 W4500-DZ260

Robert1973-----
Początkujący

Sony sync, KDL40 W4500-DZ260

Nie działa mi sterownia hdmi telewizora z kinem domowym. Podłączenie jest ok bo przez dwa tygodnie działało. Potem przestało działać może dlatego, że przez pomyłę wyłączyłem najperw kino domowe potem telewizor zamiast poprostu wyłączyć sam telewizor kino by się też wyłączyło. Problem był juz na początku bo przy wyszukiwaniu urządzeń hdmi telewizor nie mógł znaleźć kina mimo, że szukał 15 min. Potem nagle samo się poustawiało nie wiem jak. W każdym razie w ustawieniach telewizor widział kino domowe jak system audio i odtwarzacz dvd. Działało świetnie bez zarzutu. Full automat. Proszę o pomoc gdzie może być problem. Chciałem podkreślić, że działało świetnie i nic nie zmieniałem, ani w ustawieniach kina ani tv ani w podłączeniach. Cały sprzęt jest podłączony trzema kablami. 2xHDMI tv-kino, tv-cyfra+ oraz kabel optyczny tv-kino.
Pozdrawiam Robert

11 ODPOW. 11
oldguest
Początkujący

Dziwnę trochę. Mogę zasugerować:
- odłączyć dekoder
- sprawdzić czy w kinie jest włączone w opcjach sterownie HDMI
- przełączyć kino na stend-by
- wyszukać urządzenia HDMI w telewizorze

Przetestować czy działa tak jak powinno. Potem podłączyć Satelitę.

Tam w TV też są opcje co ma obejmować sterownie HDMI (z tego co pamiętam 3 pozycję są można coś włączyć albo wyłączyć).

Robert1973-----
Początkujący

Dzięki za wskazówki.
Do tej pory wyszukiwałem urządzeń HDMI przy włączonym kinie i włączonym dekoderze. Spróbuje tak jak mi radzisz i dam znąć czy się udało. Niestety dopiero popołudniu bo jestem w pracy.
Pozdrawiam

Robert1973-----
Początkujący

Wskazówki, które mi podałeś niestety nie pomogły. Pomogło zato odłączeni całkowite zasilania tv i kina. Po ponownym podłączeniu natychmiast zaczeły znowu wsółpracować automatycznie bez żadnego wyszukiwania. Działa teraz nie nagannie.
Jeszcze raz dzęki. Pozdrawiam

Patyx-----
Początkujący

Witam, mam identyczny problem ze sprzętem KDL-40L4000 i DAV-DZ560. Od pewnego czasu współpraca tych urządzeń nie zawsze działa, często pomaga odłączenie urządzeń od prądu i odłączenie dekodera od TV. Wówczas przez jakiś czas wszystko jest w porządku, ale po pewnym czasie znowu coś się dzieje i telewizor "nie widzi" kina domowego. Czy ktoś poradził sobie z podobnym problemem? Proszę o porady....

Z góry dziękuję

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Być może jakaś funkcja blokuje Ci synchronizacje. Sprawdź jeszcze raz połączenie, zresetuj urządzenia i przeprowadź ponownie inicjalizacje. Technologia ta jest bardzo prosta, głównie za poprawne działanie odpowiada kabel HDMI, to przez niego są przepuszczane informacje. Może tu on jest najsłabszym ogniwem? Proponuję zmienić na jakiś czas kabel i zobaczyć co się dzieje. Jeśli nie pomoże, wezwij serwis.

Patyx-----
Początkujący

Wymieniłem kable, ustawiłem od początku ustawienia i efekt jest zawsze identyczny: bez podłączonego dekodera wszystko działa w porządku. Jeżeli pod drugie gniazdo HDMI w telewizorze podłączę dekoder wówczas telewizor i kino przestają się widzieć.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dziwna sytuacja, powinno działać. Przy podłączonych dwóch urządzeniach wejdź do telewizora, później kina i wyłącz sterowanie przez HDMI, wyłącz sprzęt na parę minut i ponownie włącz, wejdź do menu telewizora i kina i ponownie włącz funkcje odpowiedzialne za sterowanie HDMI. Pamiętaj, że robisz tą czynność i w LCD i dodatkowym sprzęcie. Możesz zobaczyć czy w dekoderze nie masz funkcji sterowania HDMI, jeśli masz to ją wyłącz (przed czynnościami jakie napisałem wyżej).

Patyx-----
Początkujący

Dzięki "Zimny", powyłączałem sterowanie przez HDMI w telewizorze i kinie i wyłączyłem z prądu na jakiś czas. Po włączeniu ustawiłem ponownie sterowanie przez HDMI i zaczęło działać.

oldguest
Początkujący

A ten dekoder ma ustawienia dźwięku? Jeśli tak to należy wyłączyć DD.