anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wybur telewizora

zielony870844
Początkujący

wybur telewizora

chcę kupic bravie40s4000 ale wacham czy nie lepiej kupic 100Hzplazme full Hd panasonica,do tego chce podłączyć ,,n,,HD,ktos moze doradzi

10 ODPOW. 10
scarface-----
Początkujący

Po raz 3 już chyba chwale serie S na tym forum - mimo, że bez wielu "dodatków" to bardzo dobre tv. Myślę, że plazma to też nie najgorsze rozwiązanie ale na forum Sony oczywiście wypada polecić tv tej marki :D

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Osobiście nie inwestował bym w telewizor plazmowy. Z tego co wiem, jest to technologia przyszłości, ale w porównaniu rozwoju technologicznego, na dzień dzisiejszy LCD są lepsze i trwalsze. Wg. mnie następcą LCD będą telewizory z podświetleniem diodowym, a później dopiero rynek może przejąć plazma. Ale to tylko moje spekulacje. Jak w każdej dyskusji głosy są podzielone.
A jaki masz budżet na tv?

scarface-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Osobiście nie inwestował bym w telewizor plazmowy. Z tego co wiem, jest to technologia przyszłości


Raczej nie jest technologią przyszłości, bo to technologia najstarsza pomijając kineskopy (oczywiście nie znaczy to że przestarzała) :)

Technologia bliskiej przyszłości
1. Podświetlanie LED i dzięki temu cienkie LCD z lepszym odwzorowaniem barw

Prawdopodobne technologie dalszej przyszłości
1. OLED
2. 3D
3. laser

Razak-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Osobiście nie inwestował bym w telewizor plazmowy. Z tego co wiem, jest to technologia przyszłości, ale w porównaniu rozwoju technologicznego, na dzień dzisiejszy LCD są lepsze i trwalsze. Wg. mnie następcą LCD będą telewizory z podświetleniem diodowym, a później dopiero rynek może przejąć plazma. Ale to tylko moje spekulacje. Jak w każdej dyskusji głosy są podzielone.
A jaki masz budżet na tv?



Oj z tą plaszmą bym nie przesadzał, bardziej bym szedł w kierunku OLED, z racji swoich właściwości- czyli żeby telewizor był coraz cieńszy a możliwości jak największe, a właśnie OLED ma jak na razie najlepsze odwzorowanie kolorów. Czas pokaże...

oldguest
Początkujący

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Tel ... caid=17524

Hehehe widać o tym jeszcze nikt nie pomyślał. No i ciekawe co panasonic wymyśli. Dodam że nie traktuje WP jako wyroczni bo tam 99% artykułów jest sponsorowanych ale suche fakty chyba nikt nie sponsoruje.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ładnie... Przyznam, że nie wiedziałem o tak dużej różnicy w poborze prądu! prawie 3x więcej niż LCD i CRT :shock: Jeżeli zabronią, to tylko sprzedaży, na pewno osoby które mają plazmę nie będą ścigane ;) Chociaż kto wie jak to będzie.. I tak płacenie za światło 3x więcej to już spora kara..

oldguest
Początkujący

Ciekawe co dla nich to jest "przeciętny odbiornik", a po drugie nie widziałem 42 calowego CRT ale jeszcze widać mało wdziałem. Chodzi mi o sam fakt kierunku rozwoju technologia tutaj plazma widać jest przegrana w przedbiegach. A z LCD jeszcze można dużo wycisnąć chociażby LED i technologie oszczędności energii.

PS. Ten bład w topicu ktoś mógł by poprawić.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Oszczędność nie jest jej mocną stroną, a tu jeszcze mają ją zabronić. Z jednej strony to dobrze, większa oszczędność, ale z drugiej strony jakby zamiast wycofania z rynku (i tak większość producentów już ją wycofała), producentom kazali informować o takich defektach. Jakieś nalepki na tv, ulotki typu "chcesz płacić 3x tyle za prąd, kup mnie (plazma)" :slight_smile: Całkowite wycofanie z rynku nie jest dobre, bardzo spowalnia rozwój technologiczny. A śmiejecie się z plazmy, moim zdaniem ta technologia ma większe możliwości, bo nie ma ograniczenia wielkości pixela, wielkości diody. Tam jest plazma, jednolita maź, tylko dzisiejsza technologia nie pozwala na wyciągnięcie tego, co już w tym momencie zdobyła technologia LCD czy ledowa. To są same spekulacje, ale pewnie tak samo jak z CRT, tak za parę lat będzie wchodziła do użytku codziennego OLED, jakieś trójwymiarowe i może później zrobią coś z plazmą... Jak uważacie?

Razak-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Ładnie... Przyznam, że nie wiedziałem o tak dużej różnicy w poborze prądu! prawie 3x więcej niż LCD i CRT :shock: Jeżeli zabronią, to tylko sprzedaży, na pewno osoby które mają plazmę nie będą ścigane ;) Chociaż kto wie jak to będzie.. I tak płacenie za światło 3x więcej to już spora kara..



Do 3x więcej jeszcze trochę brakuje, ale faktycznie różnica jest kolosalna :shock: zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę, że telewizor potrafi mieć spory udział w skali zużycia energii w całym domu. Ścigać nie będą chodzi o to, żeby na rynku nie pojawiały się następne, tak samo było z ograniczeniem dotyczącym akumulatorów NiCd (odchodzę trochę od tematu, ale UE również jakiś czas temu uznała je za nie ekologiczne). Co do przyszłości to ja staje murem za OLED, dodatkowym plusem jest mała szkodliwość dla środowiska.