anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV kineskopowy czy LCD?

3160-----
Początkujący

TV kineskopowy czy LCD?

Mam w planach kupno nowego telewizora. Sęk w tym, że nie mam za dużo kasy. Zastanawiam się, czy nie kupić tradycyjnego, kineskopowego telewizora. Są one dwa razy tańsze od LCD. Np. widziałem kineskopowe 32 cali za niecały tysiąc złotych, a tej samej wielkości LCD kosztują już ponad 1700 zł. Jak ktoś z was się orientuje, to pomóżcie, bo nie potrzebuję na razie jakiś wejść HDMI itd.

7 ODPOW. 7
scarface-----
Początkujący

Jeśli nie będziesz odbierał sygnału cyfrowego (statelitarny/naziemny), nie podłączysz DVD (ewentualnie oglądasz rzadko) to nie jest to zła myśl z tym tv kineskopowym.

oldguest
Początkujący

Znaczy trzeba myśleć raczej przyszłościowo jeśli w tym czasie nie zamierzasz podłączyć żadnego urządzenia HD. Nie martwisz się tym że CRT-ki są bardziej szkodliwe dla oczu. Nie patrzysz na zużycie prądu które w LCD jest mniejsze. Nie martwisz się tym ile zajmuje TV miejsca (bo 1m kwadratowy mieszkania kosztuje dużo więcej niż TV nawet LCD) to w sumie czemu nie.

Druga sprawa. Dobry LCD można mięć już za około 1900zł (taki np. KDL32V4000) który jest na pewno dobry i ma 5 lat gwarancji. Pytanie jakiej jakości jest ten CRT i jak długo będzie działał bezawaryjnie a wiem że te ostatnie CRT do żywotnych ani dobrych raczej nie należały (bo w akcji wymiany często ludzie oddaja takie 2 letnie duże CRT których się nie opłaca naprawiać).

scarface-----
Początkujący

Cs Bielsko ma racje, ze LCD generalnie i bezsprzecznie (ciekawa zbitka) są technologią znacznie lepszą i dającą większe możliwości, ale jeśli ktoś chce wydać tysiąc złoty to raczej kineskopowy mu zostaje... ewentualnie dozbierać do pozycji, którą zaproponował poprzednik.

Razak-----
Początkujący

Jeżeli ktoś ma ograniczone fundusze to oznacza, że nie stać go kupować dwa razy, jak dla mnie lepszą opcją byłoby jednak dozbierać do LCD. Ponadto ilość zajmowanego miejsca jest nieporównywalna, trzeba również pamiętać, że od crt trzeba siedzieć dalej.

bo nie potrzebuję na razie jakiś wejść HDMI itd.


A za pół roku może się okazać, że jednak by się przydało czy to do konsoli, kamery, aparatu czy innego urządzenia...

easydog
Początkujący

Zgadzam się z kolegami, jak inwestować to w nowsze technologie. Nie masz tyle kasy to się nie spiesz i dozbieraj, albo kup na raty.

scarface-----
Początkujący

Przegląd dzisiejszej gazety wyborczej, którego najmilszą częścią jest czytanie komiksów sieci handlowej (czyt. oferty) przyniósł mi ciekawe spostrzeżenia, być może przyda się autorowi tematu. W Electro World mają bravie KDL32L4000K za 1599, reklamują też że to ostatni tydzień by kupić ten model z 5-letnią gwarancją (właściwie to do 15 stycznia). Warto przemyśleć.

oldguest
Początkujący

5lat już do 31 stycznia (Sony przedłużyło akcję)