anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak kodeków aptX, aptX HD w słuchawkach WH-1000XM4

profile.country.PL.title
pbsleczkowski
Nowicjusz

Brak kodeków aptX, aptX HD w słuchawkach WH-1000XM4

Witam,

nie wiem czy taki temat już się pojawił - nie znalazłem.

Skusiłem się niedawno na słuchawki WH-1000XM4, a dopiero teraz odkryłem, że nie ma w nich kodeków aptX, aptX HD. W starszym modelu XM3 one. W obu jest kodek własny Sony LDAC. I teraz moja rozterka - byłoby możliwe, że nowszy model jest gorszy, bardziej budżetowy, a mimo to droższy? Czy jak? Owszem XM4 mają Bluetooth 5, XM3 - Bluetooth 4.2. Ale może to nie ma aż takiego znaczenia? A jak chodzi o kodeki, to może LDAC daje radę sam i nie potrzebuje aptX, w tym nawet aptX HD? Jak to jest, ktoś doradzi? Bajery typu czujnik wykrywający, że zdejmuję słuchawki, to jest akurat mniej ważny dodatek niż obsługa jakiegoś ważnego standardu kodowania dźwięku. Jeszcze mogę oddać te XM4 i wziąć XM3, bo mam 30 dni na zwrot, ale nie wiem, czy warto. Może są jeszcze jakieś argumenty za XM4, w czym są lepsze od XM3? Będę wdzięczny za informacje.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
pbsleczkowski
Nowicjusz

Nie mogę edytować wiadomości, a ucięło mi w jednym zdaniu:

W starszym modelu XM3 one są. - tak miało być.

profile.country.PL.title
Bodzio.Cark7
Użytkownik

Tak realnie,to nie przejmuj się brakiem tych kodeków,nic przez to nie straciłeś.LDAC też ma znaczenie tylko marketingowe.Przerabiałem temat przez kilka miesięcy i nadal liczą się SBC i AAC.Piszę u o rzeczywistości,bo zaraz się ktoś oczywiście znajdzie i napiszę jakie to inne kodeki,a w szczególności LDAC mają "możliwości".

profile.country.PL.title
Matrix_
Poszukiwacz

Kupiłem WH-1000XM4 mając wiedzę, że nie obsługują kodeków aptx i aptxHD. Miałem spory dylemat czy je brać z powodu tego braku, bo nie do końca wiedziałem z czym będą grały. Szukałem odtwarzacza mp3 z funkcją strumieniowania, bo dotychczasowy FiiO M6 nie do końca sprawdzał się pod kątem wydajności. Z założenia miał to być sprzęt mobilny, bo w domu mam co innego. Ostatecznie wybrałem odtwarzacz NW-A105, który obsługuje LDAC, więc stwierdziłem, że nie będę się nad tym rozwodził. Czujnik zdejmowania słuchawek to bardzo użyteczna rzecz jak dla mnie, oszczędza baterię jak się słuchawki odłoży i o nich zapomni. Do wyboru tej pary skłoniło mnie w dużej mierze promowane ostatnio przez Sony 360 Reality Audio, które w tych urządzeniach jest wspierane i nie kosztuje miliona monet.

profile.country.PL.title
PrzemekM5
Poszukiwacz

Dokładnie wystarczające są w sumie kodeki typu aptx, co do LDAC to jeszcze musi obsługiwać urządzenie na którym odtwarzamy muzykę.

profile.country.PL.title
lukasz9891
Poszukiwacz

Akurat 360 Audio z reguły powinno działać na każdych słuchawkach także innych firm, osobiście sprawdzałem i działa. Mam pytanie do posiadaczy modelu XM4. Jeżeli mocno podbiję bas używając opcji clear bass w korektorze aplikacji to przy przekroczeniu pewnego progu głośności bas się mocno osłabia pomimo, że jest srogo podbity. Po przyciszeniu znowu się pojawia. Czy jest to jakaś wada fabryczna mojego egzemplarza czy po prostu zabezpieczenie przed uszkodzeniami słuchawek ? Po podłączeniu do wzmacniacza FiiO A5 i daniu trochę mocy słuchawki nie grają czysto i pojawiają się zniekształcenia. Moim zdaniem do głośniejszego słuchania kompletnie się nie nadają.