anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

MDR – RF865RK, czy są lepsze od MDR – RF855RK?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

MDR – RF865RK, czy są lepsze od MDR – RF855RK?

Kilka tygodni temu dostałem te słuchawki w prezencie, bardzo się ucieszyłem, bo posiadam od półtora roku model MDR – RF855RK i uważałem, że wyższy model będzie jeszcze lepszy do grania na konsoli i oglądania filmów. Jak jest w istocie postaram się wyjaśnić poniżej.

Zacznijmy małe porównanie

 

Wygląd

Nowszy – wyższy model jest wg mnie ładniejszy, jej konstrukcja jest bardziej zwarta, co mi się bardzo podoba. Stacja dokująca też jest bardziej elegancka i zdecydowanie mniej miejsca zajmuje od tej z niższego modelu.

 

865.jpg

                                                           MDR – RF865RK

 

Muszle i pałąk

W niższym modelu zarówno muszle jak i pałąk są z przyjemnego dla skóry materiału, w wyższym modelu pałąk od strony głowy jest pokryty siatkowym materiałem (dosyć szorstkim), a musze są pokryte imitacją skóry (daleko im do tego co jest na 1000x, ale jest to zupełnie inna półka cenowa).

855.jpg

                                                          MDR – RF855RK

 

Zasięg

Obie słuchawki mają taki sam zasięg i jest to około 100 m

 

Bateria

Producent podaje, że wyższy model wytrzyma 25 godz., a niższy 18 godz. Wg moich testów niższy model wytrzymał 16,5 godziny, a wyższy działał jeszcze 3 godziny więcej.

 

Dźwięk

Jakość dźwięku wg. mnie jest identyczna, w słuchawkach zastosowane zostały te same (lub bardzo podobne) przetworniki. Oba modele nie nadają się do słuchania muzyki, mają podbity bas i ewidentnie zostały przygotowane pod granie na konsoli i oglądanie filmów akcji. Różnica na korzyść wyższego modelu pojawia się dopiero wtedy, gdy w tle coś się dzieje (chodzi pralka, albo czajnik) redukcja szumów otoczenia robi swoje. Nie jest tak spektakularna jak w 1000x, ale znowu nie jest to ten sam pułap cenowy i za tą cenę jest naprawdę bardzo dobrze.

 

i-sony-mdr-rf865rk.jpg

                                                            MDR – RF865RK

Waga

Wyższy model jest o 20g cięższy od RF855RK niby nie jest to duża różnica, ale odczuwalna na głowie

 

Okablowanie

Nie jest to najważniejszy element zestawu, ale Sony do obu zestawów dało tylko metrowy kabel jack-cinch. W dobie telewizorów LCD wiszących najczęściej na ścianie taka długość może być niewystarczająca do podłączenia słuchawek do TV, sam stację dokującą postawiłem za TV, bo kabla nie starczało, żeby postawić ją na półce niżej (oczywiście można kupić dłuższy kabel, ale wg. mnie inżynierowie Sony nie przemyśleli tematu)

 

I na koniec wygoda użytkowania

Tutaj niestety wyższy model przegrywa…Wynika to z wyższej wagi jak i innej konstrukcji pałąka. W niższym modelu jest pałąk „szkielet” i pod nim drugi elastyczny pałąk, który idealnie układa się na głowie. W wyższym modelu po obejrzeniu pierwszej części władcy pierścieni bolały mnie małżowiny i czułem ucisk pałąka na głowie. W niższym modelu oglądając drugą część nie odczułem żadnego dyskomfortu i myślę, że kolejne kilka godzin też dałbym bez problemu radę oglądać w nich telewizję.

 

Oba modele kosztują między 250-300 zł i wg mnie oba modele są warte polecenia. Moje uwagi o ucisku wokół uszu i na głowie, dotyczą 90% słuchawek nausznych jakie miałem okazję używać, więc jeśli ktoś z was szuka takich słuchawek i moja recenzja w jakikolwiek sposób zachęciła was do wyboru jednego z tych modeli, to polecam odwiedzić jakiś sklep i przekonać się na własnej głowie, który model jest dla was wygodniejszy :slight_smile:

 

Jak zwykle czekam na komentarze :slight_smile:

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za recenzję :thumbsup:

Cieszy nas, że słuchawki spełniły Twoje oczekiwania!

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony