anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

MDR-XB80BS - pierwsze wrażenia

profile.country.DE.title
r_a_n_i
Expert

MDR-XB80BS - pierwsze wrażenia

Hej,

 

przez ostatnie kilka lat miałem okazje przetestować już kilka słuchawek. Kilka z nich do dzisiaj leży u mnie na regale. Od najprostszych słuchawek nausznych z kablem po bezprzewodowe słuchawki HiRes Audio - MDR-1000X

 

Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami pierwszymi wrażeniami z używania bezprzewodowych słuchawek Bluetooth o skromnej nazwie MDR-XB80BS. Jeszcze w ubiegłym tygodniu używałem poprzednika MDR-AS800BT, słuchawki te są wyjątkowo praktyczne. Nie tylko do słuchania muzyki ale również w trakcie rozmów telefonicznych. Słuchawki te od dłuższego czasu są już dostępne na rynku i długo mi służyły. Nie tylko podczas jazdy na rowerze ale również w w biurze jako zestaw bezprzewodowy. Mimo że nie mam zastrzeżeń co do jakości dźwięku jest kilka rzeczy które powoli mnie denerwowały. Jeden negatywny punkt to gumowe „wtyczki” do uszu w połączeniu z silikonowymi końcówkami. Podczas jazdy po jakimś czasie słuchawki wypadały. Do tego gdy słuchawki były w kieszeni całość się rozpadała i za każdym razem musiałem pierw znowu poskładać cały zestaw.

 

IMG_2433.jpg

 

W sumie to były główne punkty dla których postanowiłem poszukać coś nowego. Zadanie było proste. Potrzebne są słuchawki bezprzewodowe głównie do sportu. Dobra jakość dźwięku będzie dodatkowym atutem. Na szczęście nie musiałem długo szukać. Sony ma w swojej ofercie w chwili obecnej kilka słuchawek które spełniają te wymagania.

Decyzja początkowo nie była prosta a wybór padł ostatecznie na słuchawki MDR-XB80BS.

W pierwszym momencie jeszcze w sklepie miałem spore obawy ze cześć mocująca słuchawki na uchu jest raczej duża, z drugiej strony XB50BS maja duże słuchawki.


W opakowaniu jak zwykle znalazłem wszystko co potrzebne. Wraz ze słuchawkami w zestawie jest kabel USB, pokrowiec na słuchawki (z praktycznym magnetycznym zamknięciem) dodatkowe nakładki na słuchawki i zestaw dokumentacji.

 

Już podczas pierwszego testu uznałem że moje wcześniejsze obawy są bezpodstawne. Słuchawki bardzo dobrze leżą na uchu, do tego nie obciążają ucha. Całość posiadam dopiero od kilku dni, mialem okazje je przetestować w pracy jak i na spacerach. W niedziele w końcu udało mi się wyskoczyć na rower. W biurze używałem ich głównie z iPhonem i Samsungiem do rozmów telefonicznych. Jak narazie wszystko jest tak jak być powinno. NFC w połączeniu z Samsungiem działa super. Szkoda te Apple nie chce tego odblokować.

 

Na rowerze używam głównie mojego Walkmana - Sony NW-A25. Odtwarzacz ten jest lżejszy, do tego mam moje ulubione piosenki na karcie SD i jakość dźwięku jest dużo lepsza nie w telefonach.
Podczas pierwszej próby podłączenia odtwarzacza ze słuchawkami za pomocą NFC, wyświetlił się tylko błąd, że słuchawki nie są wspierane. Wiec od razu jeszcze raz spróbowałem i na szczęśliwe połączenie się udało. Na szczęście!

Wydaje mi się ze pierwsza próba nie zadziałał ze względu na ilość urządzeń Bluetooth które w tam momencie mialem przy sobie. W kieszeni dwa telefony, do tego licznik rowerowy który się łączył z iPhonem i trzema czujnikami na rowerze. Podejrzewam też że wszystkie te sprzęty były powodem dlaczego czasem podczas jazdy muzyka się zacinała. Następnym razem zabiorę tylko odtwarzacz i słuchawki, by potwierdzić moją teorie.


Więcej problemów z łączeniem jak narazie nie było.

Jak już wspomniałem słuchawki trzymają się ucha jak przyspawane. Nigdy w trakcie jazdy nie mialem uczucia że zaraz coś wypadnie albo źle jest zamocowane. Jedynie nie udało mi się jeszcze idealnie dopasować długości kabla. Na kablu jest mała klamra, za pomocą której można dopasować długość kabla. Nie chce przez to powiedzieć ze coś mi przeszkadzało, po prostu muszę to jeszcze raz lepiej ustawić.


Podobnie jest ze słuchawkami. Muszę przetestować jeszcze pozostałe silikonowe nakładki. Na samym początku mialem wrażenie ze jedna słuchawka nie jest dobrze dopasowane ponieważ mialem wrażenie że gdzieś wieje wiatr. Ale tylko na początku, później to ustało.

Przejdźmy do dźwięku.

 

Jakość dźwięku pozytywnie mnie zaskoczyła. Mimo ze to słuchawki douszne, bass jest o wiele lepszy niż w poprzednich słuchawkach. Mimo to cena znacznie się nie różni. Co do dźwięku nie mam najmniejszych zastrzeżeń, alb będę je dalej intensywnie testował. Dodatkowo mam wrażenie że jakość dźwięku będzie jeszcze lepsza jak lepiej dobiorę nasadki, które są w zestawie.

 

IMG_2435.jpg

 

Wystarczy zachwalania.

Znalazłem dokładnie 3 punkty, które mi po pierwszym tygodniu przeszkadzają.

Klamra na kablu jest strasznie luźna. Dopóki słuchawki są założone na uszy, wszystko dobrze się trzyma. Ale jak słuchawki są w etui lub w kieszenie klamra się przesuwa lub odczepia całkowicie. Trochę to denerwuje.

W biurze nie zawsze mogę słuchać w stereo. Dlatego tylko jedna słuchawka jest w uchu. Niestety w takiej sytuacji słuchawka już nie jest tak stabilna i cierpi komfort. Ale nie do tego te słuchawki są stworzone stąd nie ma co narzekać.

I na koniec. Dokładnie ten sam problem mialem z poprzednimi słuchawkami. Jeżeli podczas rozmowa telefonicznej lub słuchania muzyki podłączy się kabel USB by je trochę podładować, zestaw się wyłączy i można z niego korzystać dopiero jak odłączony zostanie kabel. Wiem, że i w tam przypadku, nie są one do tego stworzone, ale czasem w pracy wystarczy jedna słuchawka, a druga może być przecież podłączona do kabla USB.

Na temat baterii w tam momencie nie mogę jeszcze zbyt wiele powiedzieć. Łądowanie działa szybko tyle już wiem, cala reszta wymaga dalszych testów. Jest też między innymi opcja sterowania słuchawkami za pomocą głosu, ale i tej opcji jeszcze nie mialem okazji przetestować.


Reasumując.

Moim zdaniem, za całkiem rozsądne pieniądze Sony oferuje bardzo trwale słuchawki, które nie tylko przekonują dźwiękiem. Moim zdaniem jest to bardzo dobra opcja dla sportowców, ale nie tylko. Do tego świetnie nadają się dla osób które dużo i często rozmawiają przez telefon między innymi dzięki HD-Voice. W przeciąg tylko kilku dni udało mi się zaprzyjaźnić z tymi słuchawkami i gorąco mogę je polecić.


W razie pytań śmiało piszcie, jak tylko będę umiał chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam
r_a_n_i

 

 

 

 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki, że dzielisz się opinią z naszą społecznością :thumbsup:

Życzymy miłego użytkowania!

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.DE.title
r_a_n_i
Expert

haha, nie ma za co. 

 

Wiecej niebawem :slight_smile: