anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

WH-1000XM3

profile.country.PL.title
symu79
Poszukiwacz

WH-1000XM3

Witajcie! 

Zakupiłem i testuję słuchawki WH-1000XM3. Kilka wątpliwości co do tego sprzętu mi się nasunęło. Porosiłbym o wypowiedzenie się znawców tematu w poniższych kwestiach.

- Po rozpakowaniu słuchawek naładowanie 100%, używane kilka godzin i naładowanie spadło do 30%. No nie było to deklarowane 30h. Dlaczego tak szybki spadek naładowania?

- Chciałem słuchawki naładować ładowarką sieciową Samsung o parametrach, które są zgodne z tym co podane jest w instrukcji. Słuchawki ładowały się łącznie ok. 6h. Dlaczego aż tak długo, jeśli producent deklaruje 3h przez komputer po USB?

- Podłączyłem słuchawki wyłącznie na dodanym do pakietu przewodzie. Dźwięk bardzo słaby, zyskuje sporo dopiero gdy włączę słuchawki (bez połączenia Bluetooth - tylko przewód). Skąd tak niska jakość dźwięku po samym przewodzie? Muzyka szła z DENON DRA-800H.

Dziękuje z góry za odpowiedzi, pozdr.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, przesłałem twoje pytania do supportu. Poniżej zamieszczam odpowiedź.

 

Witaj,

 

Nawiązując do zadanych pytań na temat słuchawek WH-1000XM3 poniżej przedstawiam odpowiedzi:

 

- czas używania słuchawek różni się m.in. trybu połączenia, czy słuchawki są aktywnie używane, formatu odtwarzanej muzyki. Poniżej przekazuję tabelę:

https://bit.ly/3qor0d7

 

- ładowanie może być wydłużone niż 3h. Czas ładowania może się różnić w zależności od warunków użycia oraz  może być dłuższy w przypadku niektórych typów zasilaczy sieciowych USB.

 

- Podczas słuchania za pomocą zestawu nagłownego muzyki z komputera jakość dźwięku przez pierwsze kilka sekund po nawiązaniu połączenia może być niska (np.: słabo słyszalny głos wokalisty itp.). Jest to spowodowane specyfikacjami komputera (priorytetem jest komunikacja na początku transmisji, a następnie kilka sekund później następuje przełączanie na priorytet jakości dźwięku) i nie jest to usterka zestawu nagłownego. Jeśli po kilku sekundach jakość dźwięku się nie poprawi, puknij dwukrotnie (w odstępie około 0,4 sekundy) w panel sterowania czujnika dotykowego na zestawie nagłownym. Bądź można użyć komputera do ustanowienia połączenia A2DP. Informacje na temat obsługi komputera można znaleźć w instrukcji obsługi komputera.



 

profile.country.PL.title
symu79
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź na pierwsze 2 wątpliwości. Niestety co do trzeciej kwestii, to jakby odpowiedziano na zupełnie co innego niż dotyczył mój problem. Pytałem o słabą jakość połączenia na przewodzie, bez łączenia sie bezprzewodowo za pośrednictwem bluetooth. 

profile.country.PL.title
Bodzio.Cark7
Użytkownik

Źle zrozumiałeś instrukcję dotyczącą ładowania.Producent pisze,że do ładowania należy mieć ładowarkę o natężeniu ładowania min 1.5A.Jeżeli po 1 uruchomieniu pokazało ci,że masz 100% naładowania to był to chwilowy błąd który został po chwili skorygowany.Żaden producent,a szczególnie Sony nie ładuje swoich urządzeń do pełna.Maksymalnie może to być 80%,a zwykle do 60%.Pozdrawiam.Przy ładowaniu przez laptopa masz max 0.5A

profile.country.PL.title
Bodzio.Cark7
Użytkownik

Pomimo podłączenia przewodem musisz jeszcze słuchawki włączyć fizycznie żeby dźwięk był dobry,bo tylko wtedy włącza się DSP

profile.country.PL.title
symu79
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedzi.

Cytat z instrukcji:

" Dostępny w sklepach zasilacz sieciowy z wyjściem USB umożliwiający dostarczanie prądu o natężeniu 1,5 A lub większym "

 

Co do ładowarki Samsunga, której użyłem, to ma ona 2.0 A, dlatego się zdziwiłem, że ładuje dłużej niż przez port USB laptopa.

 

A co do 100% naładowania, to raczej nie jest to błąd. Recenzja ze strony dobreprogramy.pl:

https://www.dobreprogramy.pl/lordjahu/Sony-WHXM-bezprzewodowe-sluchawki-z-ANC-wciaz-na-topie,108535....

Cytat: "Recenzowane przeze mnie słuchawki można użytkować od razu po wyjęciu z pudełka, gdyż producent daje nam pewność, że będą naładowane do pełna."

 

Nie wiem tylko skąd autor wziął tą informację, że producent zapewnia, że będą naładowane do pełna. Niestety ja nigdzie takiej informacji nie znalazłem.

 

Pozdrawiam