anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Firmware 3,0

profile.country.PL.title
bojomir
Poszukiwacz

Firmware 3,0

http://support.d-imaging.sony.co.jp/dow ... .exe?fm=na
http://support.d-imaging.sony.co.jp/dow ... .exe?fm=na
http://support.d-imaging.sony.co.jp/dow ... .exe?fm=na

Zaktualizowałem swoją 5 - nooo, i tak powinno być.
Po menu aż miło śmigać, nareszcie mam pod ręką ISO i tryb pomiaru
Brawo Sony -
ps. Kris - jak widzisz jak jest za co to też chwalę :thumbsup: - ale jak będzie coś nie tak, to nie omieszkam napisać
Pozdro

22 ODPOW. 22
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Nex i SAL 70-400G działa :D

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

wrzuć jakieś próbki :)

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

Nie wiem, jak u innych, ale u mnie z 50/1.8 SAM AF działa fatalnie. A to nie potrafi znaleźć ostrości, a to doostrza zamiast przelecieć zakres, a to potwierdza ostrość, gdzie jej zupełnie nie ma.
Z 85/2.8 jest dość wolno, ale bezproblemowo... Z A700 50-tka działa świetnie, więc to raczej nie wada szkiełka. Ktoś się jeszcze spotkał z takim zachowaniem?

Michał Koziara
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zainstalowałem i ja...
jak mnie się podoba, że menu się zapętla! Tak mnie to irytowało....
no i przyciski własne :c4

Michel napisał(a):

Nie wiem, jak u innych, ale u mnie z 50/1.8 SAM AF działa fatalnie. A to nie potrafi znaleźć ostrości, a to doostrza zamiast przelecieć zakres, a to potwierdza ostrość, gdzie jej zupełnie nie ma.


jakoś mnie to nie dziwi :c6
gdyby miało śmigać jak na fazie, to byłoby to od razu.....
a czemu z 85tką leci dobrze ? Nie wiem, raczej mało prawdopodobne bym się kiedykolwiek chciał w techniczne drobnostki zagłębiać

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

kris napisał(a):

zainstalowałem i ja...
jak mnie się podoba, że menu się zapętla! Tak mnie to irytowało....
no i przyciski własne :c4



Menu i w ogóle obsługa na duuuży plus :-)

kris napisał(a):

Michel napisał(a):

Nie wiem, jak u innych, ale u mnie z 50/1.8 SAM AF działa fatalnie. A to nie potrafi znaleźć ostrości, a to doostrza zamiast przelecieć zakres, a to potwierdza ostrość, gdzie jej zupełnie nie ma.


jakoś mnie to nie dziwi :c6
gdyby miało śmigać jak na fazie, to byłoby to od razu.....
a czemu z 85tką leci dobrze ? Nie wiem, raczej mało prawdopodobne bym się kiedykolwiek chciał w techniczne drobnostki zagłębiać



Nie oczekuję, by śmigało ja AF fazowy, bez przesady. Ale z 50-tką działa gorzej, niż jakikolwiek AF, jakiego używałem (a kilkoma kompaktami i hybrydami miałem okazję się pobawić). Prawidłowe ustawienie AF to może jakieś 10% przypadków. Natomiast sytuacja, kiedy zmieniam obiekt z odległego na bliski (lub odwrotnie), a AF tylko doostrza, nawet nie próbując przelecieć zakresu, po czym ustawia "ostrość" tak, jak na załączonym zdjęciu jest całkiem częsta.

Michał Koziara
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Michel napisał(a):

po czym ustawia "ostrość" tak, jak na załączonym zdjęciu jest całkiem częsta.


niefajnie i chętnie sam bym to sprawdził, ale tak się składa, że ani przejściówki, ani 50tki nie posiadam.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

PDF ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zmian, które wprowadza firmware 3: LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

kris napisał(a):

Michel napisał(a):

po czym ustawia "ostrość" tak, jak na załączonym zdjęciu jest całkiem częsta.


niefajnie i chętnie sam bym to sprawdził, ale tak się składa, że ani przejściówki, ani 50tki nie posiadam.



Pewnie trzeba się będzie przejść do SC i podpiąć inną 50-tkę, może to jednak szkło...

Michał Koziara
profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

...i ja sie skusilem na przejsciowke do NEXa. Wkrecilem te obiektywy, ktore mam z mocowaniem A.
Coz, rewelacji nie ma jesli chodzi o szybkosc, ale i tak fajnie, ze wlaczyli AF.

Zona tylko sie zalamala, bo to byl aparat do piaskownicy. :)

Dodam jeszcze, ze slyszalnosc na nagranym filmie pracujacego autofocusa jest ogromna.

Gienek322
Początkujący

A ja mam zapytanie, czy gdy się ma aparat jeszcze na gwarancji, to czy można samemu dokonać tej aktualizacji oprogramowania aparatu z starej wersji 01 jaką posiadam na tę wersję 03, bez utraty prawa do gwarancji?
No bo właściwie po numerze seryjnym serwis może się orientować jaką wersję aparat posiadał na początku w sprzedaży.
Czy z tą aktualizacją do nowszej wersji musiałbym się więc fatygować z aparatem do serwisu?
No bo właściwie w tych linkach co tutaj są zapodane to wszystko jest jasno wytłumaczone jak krok po kroku zrobić sobie samemu tę aktualizację.
Na razie ściągnąłem sobie plik exe i instrukcje. Czekam więc na odpowiedź, no bo właściwie mogę to już zrobić.