anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Firmware 4.0

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Firmware 4.0

Witam :c37

"20 czerwca zostanie wydana aktualizacja wewnętrznego oprogramowania aparatów NEX-5, NEX-3. Jej zainstalowanie pozwoli użytkownikom na korzystanie z takich samych twórczych efektów zdjęciowych, jak w aparacie NEX-C3. Kolejnym dodatkiem będzie ułatwiająca uzyskanie żądanej ostrości funkcja wyróżniania fragmentów obrazu, na które jest nastawiona ostrość. "


Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
89 ODPOW. 89
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

konrado1973 napisał(a):

....


No nic...nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie, więc pozostaję przy swoim zdaniu: w amatorskich kamerach, standardowo nie ma zmiany wartości przysłony podczas filmowania.


konrado1973 napisał(a):

Wiem że to nie kamera ale te podstawowe parametry powinny się znaleźć tym bardziej że cały świat z uwagi na duże mozliwości nagrywa aparatami.

Jestem niestety przekonany, że duży procent właścicieli NEXów może nie być zainteresowanych zmianą wartości przysłony (bo co to jest?) podczas filmowania, czy też ilość klatek na sekundę mało ich interesuje.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Art-BI
Początkujący

Witam. Jestem tu nowy. Przygodę z firmą sony rozpocząłem w tym roku. Nowe oprogramowanie do aparatów NEX-5 potwierdza moją opinię , że tak zacofanej firmy nie spotkałem. Funkcja peaking , to jakieś żarty są. Działa jedynie na mocno kontrastowych krawędziach i najlepiej czrnych i białych. Na kolorowym obtazku gdzie nie wystęluje duży kontrast wogóle nie działa. Posiadam wiele produktów tej firmy począwszy od kamer VG10 przez aparaty NEX-5 po Vegas 10 Pro i stwierdzam, że sony, to jedynie nazwa marketingowa, która sprzedaje się z rozpędu nabranego w czasach świetności tej firmy. Jednak ile można jechać z górki? Zbliża się a może nawet już następuje koniec tej firmy. Sam fakt wyprodukowania kamery z bardzo małą głębią ostrości jaką ma VG10 i nie zainstalowaniu w niej jakiegokolwiek asystenta manualnej ostrości, gdzie automat poprostu nie działa, jest kpiną i pokazuje całkowitą bezmyślność firmy Sony. Kamery NEX-VG10 słabo się sprzedają, właśnie ze względu na brak jakiegokolwiek asystenta manualnej ostrości. Nie wiem o0 czym myśleli inżynierowie projektując kamerę typu VG10 z małą głębią nie aplikując jej JAKIEGOKOLWIEK asystenta manualnej ostrości. Samsung już zjadł Sony w sprzęcie RTV, gdzie Sony produkuje na bazie Samsunga swój sprzęt, ponieważ nie stać ich na nic lepszego.
Szkoda, ale globalizacja robi swoje i Sony ślepo brnie w złą stronę. Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

kris napisał(a):

konrado1973 napisał(a):

....


No nic...nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie, więc pozostaję przy swoim zdaniu: w amatorskich kamerach, standardowo nie ma zmiany wartości przysłony podczas filmowania.


konrado1973 napisał(a):

Wiem że to nie kamera ale te podstawowe parametry powinny się znaleźć tym bardziej że cały świat z uwagi na duże mozliwości nagrywa aparatami.

Jestem niestety przekonany, że duży procent właścicieli NEXów może nie być zainteresowanych zmianą wartości przysłony (bo co to jest?) podczas filmowania, czy też ilość klatek na sekundę mało ich interesuje.



Miałem kilka kamer amatroskich w swoim zyciu i każda oprócz full auto posiadała przełącznik do manualnych ustawień balansu bieli,AF ,przysłony czy migawki.Co prawda nie było tam pierścieni ale w inny sposób szło to ustawić.Do dziś mam Panasonica gs 120 który ma to wszystko o czym piszę.I pamiętaj że mamy 2011r czyli 21 wiek więc taki nex prócz guzika REC powinien mieć jeszcze kilka opcji do wyboru.

Co do Peaking to po podłączeniu zew monitora właśnie dowiedziałem się że ta funkcja już nie działa. :smileymrgreen:

profile.country.pl_PL.title
Art-BI
Początkujący

kris napisał(a):

konrado1973 napisał(a):

....


No nic...nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie, więc pozostaję przy swoim zdaniu: w amatorskich kamerach, standardowo nie ma zmiany wartości przysłony podczas filmowania.


konrado1973 napisał(a):

Wiem że to nie kamera ale te podstawowe parametry powinny się znaleźć tym bardziej że cały świat z uwagi na duże mozliwości nagrywa aparatami.

Jestem niestety przekonany, że duży procent właścicieli NEXów może nie być zainteresowanych zmianą wartości przysłony (bo co to jest?) podczas filmowania, czy też ilość klatek na sekundę mało ich interesuje.


Oj Panie Moderator, coś słabo sie Pan wsłuchuje w głosy uzytkowników. A to zdziwienie Pana co do regulacji przesłony (czyt expozycji) w tanich kamerach, też świadczy o Pana niewiedzy. Każda kamera posiadajaca tryb manualny ma taką mozliwość i większość w przedziale cenowym 1000-1500zł to posiada. Jeżeli firma sony posiada taką samą wiedzę o sprzecie konkurencji co nasz moderator, to nie dziwię się takiemu niskiemu poziomowi produktów tej firmy. Radzę poczytać trochę opinii, szczególnie tych niepochlebnych o sprzecie Sony np. o kamerach NX5, AX2000, VG10 itd. , to może firmie sony rozjaśni się na jakiej pozycji jest dzisiaj na rynku. Dla mnie jest, niestety, ale jedną z najsłabszych firm w dziedzinie foto-video, właśnie przez wypuszczanie takich baboli jak NEX-VG10E, obdartej ze wszystkiego co niezbędne, a mogła by być naprawdę fajnym narzędziem w rękach filmowca, po zaimplementowaniu kilku ważnych dodatków w oprogramowaniu wewnętrznym kamery. Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

A to zdziwienie Pana co do regulacji przesłony (czyt expozycji)


Przysłona = ekspozycja? Czegoż to się człowiek dowiaduje. Do dziś wydawało mi się, że od zmiany ekspozycji jest korekcja ekspozycji.




Każda kamera posiadajaca tryb manualny ma taką mozliwość i większość w przedziale cenowym 1000-1500zł to posiada. Jeżeli firma sony posiada taką samą wiedzę o sprzecie konkurencji co nasz moderator

Nie wiem, czy zauważyłeś w jakim dziale jesteśmy i czego moderatorem jestem :D
Moja wiedza dotycząca filmowania, jest mała, a nawet bardzo mała. Nigdy nie napisałem, że jestem kamerzystą, czy też operatorem kamery. Jestem fotografem, dlatego jestem moderatorem DSLR/Cyber-Shot - bo znam się na sprzęcie foto - nie video.





Radzę poczytać trochę opinii, szczególnie tych niepochlebnych o sprzecie Sony np. o kamerach NX5, AX2000, VG10 itd. , to może firmie sony rozjaśni się na jakiej pozycji jest dzisiaj na rynku. Dla mnie jest, niestety, ale jedną z najsłabszych firm w dziedzinie foto-video, właśnie przez wypuszczanie takich baboli jak NEX-VG10E, obdartej ze wszystkiego co niezbędne, a mogła by być naprawdę fajnym narzędziem w rękach filmowca, po zaimplementowaniu kilku ważnych dodatków w oprogramowaniu wewnętrznym kamery. Pozdrawiam.


VG10 to amatorska kamera. Dla filmowców może być NEX-FS100. Zresztą to tylko sprzęt, a mam wrażenie, że dla niektórych "kucharzy", "garnki" są najważniejsze :smileyhappy:
Zresztą widać twoje ukierunkowanie oraz powód rejestracji. Każdy ma prawo do własnego zdania :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Moja wiedza dotycząca filmowania, jest mała, a nawet bardzo mała. Nigdy nie napisałem, że jestem kamerzystą, czy też operatorem kamery. Jestem fotografem, dlatego jestem moderatorem DSLR/Cyber-Shot - bo znam się na sprzęcie foto - nie video.



Przypominam że Nex5 ma funkcje nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości podobnie jak większośc aparatów dziś produkowanych więc wypadało by co nieco więcej w tym temacie wiedzieć bo jak wspomniałem wcześniej całe rzesze ludzi filmuje aparatami .

VG10 to amatorska kamera

tz że za 6500zł ma miec tylko guzik Rec?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

konrado1973 napisał(a):

Moja wiedza dotycząca filmowania, jest mała, a nawet bardzo mała. Nigdy nie napisałem, że jestem kamerzystą, czy też operatorem kamery. Jestem fotografem, dlatego jestem moderatorem DSLR/Cyber-Shot - bo znam się na sprzęcie foto - nie video.



Przypominam że Nex5 ma funkcje nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości podobnie jak większośc aparatów dziś produkowanych więc wypadało by co nieco więcej w tym temacie wiedzieć bo jak wspomniałem wcześniej całe rzesze ludzi filmuje aparatami


Tak. I całe rzesze ludzi swoje filmowanie ogranicza do wciśnięcia REC. Często nie ustawiając WB, nie zmieniając EV, czy też wartości przysłony (bo dla tych, którzy nie wiedzą - w NEXie można ustawić przysłonę ręcznie!). Zatem moja wiedza jest wystarczająca :D
A jeśli ktoś uważa inaczej - ma do tego prawo. Nie ma ludzi idealnych, umiejących wszystko, wiedzących wszystko. A już na bank nie jestem taką osobą ja :smileythumbsup:


konrado1973 napisał(a):

VG10 to amatorska kamera

tz że za 6500zł ma miec tylko guzik Rec?

to znaczy, że jeżeli jesteś profesjonalistą lub masz aspiracje zaawansowane powinieneś zainteresować się czymś skierowanym pod twoje potrzeby.
To tak jak z aparatami. Są te, które mają mnóstwo przycisków, opcji, możliwości i są takie, które mają minimalną ilość przycisków. Wszystko zależne od tego do kogo jest ten sprzęt skierowany. Chyba nie muszę mówić gdzie w hierarchii leży NEX.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

I całe rzesze ludzi swoje filmowanie ogranicza do wciśnięcia REC. Często nie ustawiając WB, nie zmieniając EV, czy też wartości przysłony (bo dla tych, którzy nie wiedzą - w NEXie można ustawić przysłonę ręcznie!).



Czy ja dobrze rozumiem że Nex-y i inne produkty tej firmy są dla idiotów?No bo tak to określiłeś.Uważam że wiekszośc dzisiejszej światowej młodej populacji, która kupuje wcale nie taki tani sprzęt bardzo mocno sie interesuje swoją nową zabawką i chce o niej wiedzieć jak najwięcej.Niestety gdy młody człowiek zacznie zgłębiac temat związany z filmowaniem szybko się rozczaruje gdyż sony oferuje mu tylko guzik REC i na szczęscie opcje korekcji ekspozycji.
Mam tylko nadzieje że coraz nowsze firmware wniesie dużo dobrego w kwestii filmowania nexami.Pozdr

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

konrado1973 napisał(a):

Czy ja dobrze rozumiem że Nex-y i inne produkty tej firmy są dla idiotów?


smutne są twoje wnioski!


konrado1973 napisał(a):

Uważam że wiekszośc dzisiejszej światowej młodej populacji, która kupuje wcale nie taki tani sprzęt bardzo mocno sie interesuje swoją nową zabawką i chce o niej wiedzieć jak najwięcej.


Masz jakieś dane na poparcie swojej tezy, czy przemawiasz swoim zdaniem w imieniu większości młodej populacji ?
Ja mam zgoła odmienne zdanie na temat zainteresowania sprzętem przez właścicieli, których znam lub z którymi rozmawiam. A jest ich sporo.


konrado1973 napisał(a):

Niestety gdy młody człowiek zacznie zgłębiac temat związany z filmowaniem szybko się rozczaruje gdyż sony oferuje mu tylko guzik REC i na szczęscie opcje korekcji ekspozycji.
Mam tylko nadzieje że coraz nowsze firmware wniesie dużo dobrego w kwestii filmowania nexami.Pozdr


No, ale czego brakuje? 60klatek na sekundę? Zmiany przysłony podczas filmownia (z info jakie posiadam od kamerzystów nikt takiej opcji nie używa!)? Tylko tych dwóch rzeczy im brakuje? Nic tylko się cieszyć, że tak mało temu aparacikowi brakuje :D



konrado1973 napisał(a):

Mam tylko nadzieje że coraz nowsze firmware wniesie dużo dobrego w kwestii filmowania nexami.Pozdr

oby i twoje oczekiwania zostały spełnione

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

nowy sofcik wgrany :D chwilkę się pobawiłem i jednak chyba zostanę przy lupce, te kolorowanie krawędzi faktycznie działa tylko przy dużym kontraście...