anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony NEX-5 - i tryb AVCHD = FUSZERA KONSTRUKCYJNA !!!

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Sony NEX-5 - i tryb AVCHD = FUSZERA KONSTRUKCYJNA !!!

Witam

Mało kto zauważa że aparaty serii NEX (szczególnie 5) mają wadę produkcyjną objawiajacą sie obniżeniem parametrów rejestrowanego obrazu video, poniżej deklarowanych przez producenta parametrów. Sam sygnał kodowany jest prawidlowo (1920x1080/50i) co w programach do montażu czy podczas odtwarzania np na PS3 utwierdza użytkownika w błednym przekonaniu, że wszystko jest w porządku. Tymczasem NIE JEST
Płynność zapisu video np przy pomocy "małpki" SONY DSC-TX7 jest wyraźnie lepsza.

Przykładem niech będzie porównanie obu aparatów w trybie video (oba pliki są plikami surowymi, wprost z aparatów) Pliki spakowane RAR'em - jedynie 70 MB - zapraszam do sciągnięcia i przekonania się na własne oczy. Materiał przygotowany w sposób ułatwiajacy dostrzeżenie problemu (szybkie panoramy)

http://www.megaupload.com/?d=95ZVM23B" target="_blank

Oto najprawdopodobniejsza przyczyna problemu
Matryca w aparacie Nex-5 jak i cały system optyczny jest w tym modelu wysokiej jakosci - co do tego nie ma żadnej wątpliwosci. Specyfika matrycy CMOS mówi że kontroler owej matrycy jak i ona sama mieszczą się w jednej strukturze krzemowej (stanowią jeden układ scalony). Z tego powodu nie można stosujac np inny kontroler zmusić matrycę do pracy w innym niż zaprogramowany fabrycznie trybie. Trzeba jednocześnie pamiętać, że jest to matryca pochodząca od lustrzanek, zaprojektowana pierwotnie do wykonywania zdjęć. Matryca tego typu pracuje TYLKO w trybie progresive a więc w trybie video jej natywny tryb pracy wynosi 25p dla strefy PAL i 30p dla strefy NTSC
Procesor w NEX-3/5 to stara konstrukcja oparta na układzie zdolnym do zakodowania strumienia AVCHD w max rozdzielczosci 1920x1080/50i przy 17 Mbit
Musi zatem dojsć do profanacji wyokiej jakości sygnału progresive do interlaced
Każda klatka progresive rozbijana jest na 2 komplementarne półobrazy. Tyle tylko że wykorzystywany jest jeden z nich przez czas wynoszący 2 ramki a brakująca informacja o rozdzielczości video jest interpolowana. Stąd opisywane przeze mnie problemy:

- Spadek rozdzielczości
- Brak płynności zapisywanego materiału filmowego

W kamerach video czy w aparatach o prostszej konstrukcji (z elektroniczną migawką) stosuje się natomiast matryce które na drodze programowej można wprowadzić w tryb video o żądanych parametrach i dlatego ten sam procesor w innych aplikacjach (z innymi matrycami) radzi sobie zupełnie inaczej

Wyjściem w tej sytuacji jest implementacja w nowych NEX'ach nowego procesora BIONZ zdolnego do kodowania 25p lub 50p ponieważ nie spodziewm się by obecna wersja tego układu mogła zostać poprawiona na drodze programowej poprzez aktualizację firmware

Lektura branżowych for internetowych potwierdza problem we WSZYSTKICH aparatach typu NEX.
np. http://forums.dpreview.com/forums/read. ... e=35957669" target="_blank

Jest to zatem wada konstrukcyjna

(technikami video zajmuje się zawodowo od 12 lat)

126 ODPOW. 126
Zoltar
Początkujący

Dziś miał się zjawic między 12 - 15 kurier. Aparat miał powędrować do serwisu - i co? Olewka !!! Straciłęm trzy godziny warując w chacie! -1 dla SONY.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zoltar napisał(a):

-1 dla SONY.


Tak dla Twojej wiadomości - Sony nie świadczy usług kurierskich. ;)

Sugeruję kontakt z firmą kurierską - i nie ma się co pieklić - są sytuacje na drodze które czasem uniemożliwiają dotarcie na czas.

Zoltar
Początkujący

To po co wprowadza usługę DOOR TO DOOR ??? Na której jak wół jest napisane kiedy kurier się zjawi !!! I nie sugeruje, tylko powtarzam "jest napisane jak wół kiedy, co i jak !!!" NIECH SOBIE SONY ZMIENI FIRME KURIERSKĄ !!! A mój czas jest bezcenny !!! K L U B O W I C Z U !!!!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zoltar napisał(a):

To po co wprowadza usługę DOOR TO DOOR ??? Na której jak wół jest napisane kiedy kurier się zjawi !!! I nie sugeruje, tylko powtarzam "jest napisane jak wół kiedy, co i jak !!!" NIECH SOBIE SONY ZMIENI FIRME KURIERSKĄ !!! A mój czas jest bezcenny !!! K L U B O W I C Z U !!!!


Uważam, że emocje są zbyteczne. To nic nie rozwiąże.

Proszę skontaktować się z firmą kurierską i zgłosić opóźnienie.
Proszę również wziąć pod uwagę tzw. przyczyny obiektywne, które mogą utrudnić dotarcie na czas - awaria samochodu kuriera, korek na trasie itp. Na infolinii firmy kurierskiej powinieneś otrzymać wyczerpującą informację na temat przyczyn opóźnienia.

Zoltar
Początkujący

Jak mam sie nie denerwować, jak mam podany termin odbioru. Aby zdążyć, musiałem leciec do sklepu, w którym kupiłem aparat. Sprzedawca zamiast napisać mi nr seryjny aparatu wpisał mi nr seryjny obiektywu - trzeba było nową kartę gwarancyjną wyrobić. Potem ksero, drukowanie dokumentów D T D i oczekiwanie na szanownego kuriera. Ja ze swojej strony zrobiłem co mogłem aby się wyrobić w czasie - dlatego bardziej boli taka olewka, a ty dodatkowo podkręcasz temperature że: "Tak dla Twojej wiadomości - Sony nie świadczy usług kurierskich." - ja o tym nie musze wiedzieć ! Poprostu mam papier, na którym wszystko jest jasno napisane.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zoltar napisał(a):

ja o tym nie musze wiedzieć ! Poprostu mam papier, na którym wszystko jest jasno napisane.


Wybacz, chciałem Ci tylko rozjaśnić jak to wygląda.
Oczywiście możesz złożyć zażalenie na jakość usług świadczonych przez firmę kurierską tyle, że sugeruję skontaktować się z biurem obsługi firmy przesyłkowej bo to oni zarządzają transportem paczek.

Zoltar
Początkujący

Ok, dzięki za rade jutro dryndnę - bez urazy.
Pozdraiam

Zoltar
Początkujący

Sprawa się wyjaśniła. Dzwoniłem do firmy kurierskiej i powiedzieli że bez nr nadania przesyłki nic nie mogą zrobić - nie ma numeru, to nie ma o czym rozmawiać. Poradzili abym zadzwonił do Sony ponieważ oni wysyłają dane do firmy kurierskiej. Zrobiłem to i okazało się ze link potwierdzający moje zgłoszenie nie zadziałał poprawnie. Błąd był po stronie Systemu DTD Sony. Konsultant wszystko poprawił i jutro zjawi się kurier po aparat. C. D. N. :) :thumbsup:

Zoltar
Początkujący

Kurier nie odebrał aparatu :c18 ręce opadają :? No nic, co kraj to obyczaj.

Zoltar
Początkujący

Aparat dalej czeka na odbiór. Zadzwonił do mnie we wtorek człowiek z Sony i pytał czy kurier się pojawił w sobotę. Powiedziałem że nie, - odpowiedział że prawdopodobnie w moim regionie nie pracują w soboty i czy możemy ustalić nowy termin. OK, nowy termin był dziś i kurier miał być między 9:00-18:00, oczywiście tradycyjnie nikt się nie zjawił.
Od pierwszego, ustalonego terminu mija już ósmy dzień! Normalnie jaja. :(
Door to door - it was a joke, ha ha ha! CDN.