anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-H300 - numer kolejny zdjecia

ROZWIĄZANE
GrzegorzBCS
Poszukiwacz

DSC-H300 - numer kolejny zdjecia

Posiadamy w firmie DSC-H300. Robimy sporo zdjęć w formie dokumentacji przed wysyłką towaru. Codziennie "zrzucamy" zdjecia na serwer. Za każdym razem kasujemy zawartość karty. Aparat kolejnym zdjęciom po wyczyszczeniu karty nadaje numerację od "1". Jest to męczace bo musimy zmieniać za każdym razem nazwy zdjęć na serwerze. Czy da sie to jakoś ustawić żeby numeracje była ciągła niezależnie od usuniecia zdjęć z karty ? Pracujemy i pracowaliśmy na różnych aparatach, na Sony też, i nie mielismy nigdy takich sytuacji. Prosze o pomoc i podpowiedzi. 

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Najprawdopodobniej masz ustawione w menu numerację zawsze od 1.

Zmień w Menu - Ustawienia - Narzędzia karty pamięci - Numer pliku - i masz do wyboru albo Resetuj (i tu ustawia zawsze od numeru 1) albo Seria (i tu powinien kontynuować niezależnie od kasowania).

Przewodnik - numer pliku

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Piotruso jest niezawodny,
a już zrobiłem ściągę obrazkową..

Może jeszcz komuś się przyda :slight_smile:
2016-02-08_130937.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Najprawdopodobniej masz ustawione w menu numerację zawsze od 1.

Zmień w Menu - Ustawienia - Narzędzia karty pamięci - Numer pliku - i masz do wyboru albo Resetuj (i tu ustawia zawsze od numeru 1) albo Seria (i tu powinien kontynuować niezależnie od kasowania).

Przewodnik - numer pliku

GrzegorzBCS
Poszukiwacz

Wielkie dzięki.

Co prawda ustwaione było na "SERIA", ale zainspirowałeś mnie do "pokombinowania".

Mianowicie usunięcie folderu powoduje resetowanie zdjęć nawet jak była SERIA. Usunięcie tylko zdjęć w folderze powoduje naliczanie numerów dalej. 

Rozwiazałeś mi problem i zaoszczędziłeś sporo czasu.

Wdzięczność dziewczyny, która obrabia zdjęcia jest większa niz moja :slight_smile:

 

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Piotruso jest niezawodny,
a już zrobiłem ściągę obrazkową..

Może jeszcz komuś się przyda :slight_smile:
2016-02-08_130937.jpg

GrzegorzBCS
Poszukiwacz

No jestem w szoku, że tak szybko reagujecie na problemy forumowiczów. 

A tutorial obrazkowy na pewno sie przyda tym co jeszcze nie wiedzą jak obsłługiwac menu.

Mimo ze obsługuję też profesjonalne aparaty, chwile musiałem podumać jak wejść w głebsze menu :slight_smile:

Jeszcze raz dzięki