anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HD co kupić na urlop

profile.country.pl_PL.title
gifam-----
Początkujący

HD co kupić na urlop

Witam
Jestem tu nowy, ale co niektórzy mnie znają od lat.
ale do rzeczy.
Wyjeżdżam na egzotyczny urlop. No i ... oprócz foto maszyny chcę zabrać i kamerkę.
Oczywiście w HD
W w związku z tym, ze jestem wierny marce chcę kupić coś sony.
Przeglądałem internet i wzrok mój zatrzymał się na :
1. HDR cx 550ve techn Exmor
2. HDR xr 550ve techn Exmor
3. HDR cx700VEB techn Cinema Tone Gamma i sinema Tone Color
4. HDR cx 560VFR techn Cinema Tone Gamma i sinema Tone Color
5. HDRcx690E techn Cinema Tone Gamma i sinema Tone Color
Może ktoś rozjaśni mój umysł czym te cacka się różnią i który byście mi radzili nabyć.

Wczoraj otrzymałem korzystna propozycję zakupu z lekka używanego sprzętu o HDR-CX350VE GPS

Zostało mi troszkę czasu do wyjazdu, ale nie za dużo. Proszę więc o radę - najlepiej dość szczegółową. Z góry dziękuję

Edytowano 04.10.2011
Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu.
Zimny.

18 ODPOW. 18
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

CX i XR 550 to topowe modele zeszłoroczne -xr ma tradycyjny dysk o pojemności 220GB. Obie zapisały się drobną dolegliwością zwaną bluedot - taki mały niebieski punkcik błądzący po kadrze przy filmowaniu na szerokim kącie pod słońce.
CX 690 i 700 to modele topowe z tego roku - 690 nie posiada żadnej pamięci wewnętrznej (trzeba zawsze włożyć kartę pamięci), 700 ma 96GB pamięci flash - dodatkowo można włożyć kartę SD lub MS. Parametry bardzo podobne do kamer 550 - doszły nowe tryby filmowania 50p oraz 24p, inne jest też menu. W ramach walki z bluedotem w zestawie jest dość duża dedykowana osłona przeciwsłoneczna.
Powyższe kamery posiadają wizjer elektroniczny, którego nie posiada CX560.

CX350 to średnia półka z zeszłego roku - moim zdaniem to był bardzo fajny model dla sporej części użytkowników - dobra matryca, obiektyw, możliwość podpięcia dodatkowych akcesoriów poprzez stopkę. Może trochę mała pamięć wewnętrzna - 32GB, więc trzeba dokupić trochę kart.

profile.country.pl_PL.title
gifam-----
Początkujący

Gdybyś miał się zdecydować to co byś kupił.
Oprócz dobrych walorów ważna jest i cena.Może nie potrzebne mi wodotryski ale... spartańskiej kamery też nie chcę.
Jak już pisałem jam zielony jeśli chodzi o kamery.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Gdybym miał kupować kamerę dla siebie (wolę zdjęcia niż filmy - choć czasami można by zrobić ciekawą relację, tylko montaż mi zupełnie nie leży) to celowałbym w kamery z serii 3xx.
CX350 i XR350 to modele z roku 2010, obecnie jest tylko CX360, której główną cechą będzie mikrofon nagrywający dźwięk 5.1 oraz tryby 50p i 24p. Trzeba tyko pamiętać, że materiału nagranego w 50p nie da się wypalić na żadnym nośniku - trzeba przechowywać na dyskach lub skonwertować do niższego poziomu.
Tutaj możesz porównać parametry kamer.

profile.country.pl_PL.title
gifam-----
Początkujący

Witaj
Też wolę aparat w ręku niż kamerkę, ale wyjeżdżam z żoną w egzotykę ni o przydałoby się troszkę pofilmować. Stąd zainteresowanie kamerą.
Mam trochę czasu bo dopiero w listopadzie wyruszam, wiec "niucham" tu i ówdzie.
Wyczytałem o dźwięku: 2,2 i 5 w czym różnica ,
no i... Ty piszesz o 50 i 24 - podejrzewam, że to tryb zapisywania lub szybkości klatek/sek.
Dobrze się domyślam?? jeśli nie to co to zacz??

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

24p to tryb kinowy.
50p to zapis progresywny czyli zapisywane są pełne klatki, w trybie 50i (zapis z przeplotem) zapisywane były co drugie linie. Efekt jest taki, że przy 50p mamy bardziej płynny obraz. Choć ja i tak mam problemy żeby zobaczyć różnice :D
Kiedyś przy rozmowie z Klientem ja widziałem koncert Dion a on w ciągu 1 minuty ze trzy różne formaty filmowania i jeszcze jakieś czary - przyznał się, że pracuje na montażu w TV 8-)

profile.country.pl_PL.title
gifam-----
Początkujący

Dzięki za info. Tak przypuszczałem, że chodzi o zapis.
Syn kolegi kupił Sony HDR-UX19.
Chce mi go pożyczyć. Ten typ jest na płytki mini DVD.
W czym różnica?
Może na te płytki można nagrywać w trybie i50, o którym wspominałeś wyżej?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Tak na płytkach zapisywany jest w formacie 50i, z bitratem 16Mb/s czyli całkiem dobrze. Trzeba pamiętać o zakupie kilku płytek, powoli ich dostępność jest coraz mniejsza.
Największy minus (moim zdaniem) tej kamery to brak szerokiego kąta - zaczyna się od 40mm - w wielu wypadkach będzie za wąsko, a stosowanie nakładek szerokokątnych zawsze przekłada się na spadek jakości, no i trzeba taką nakładkę mieć, a swoje potrafi kosztować. I wydaje mi się, że nowsze modele lepiej leżą w ręce.

Do wyjazdu masz chwilę, może pożyć tą kamerę na weekend, pójdź na spacer w plener i zobacz jak się spisuje.

profile.country.pl_PL.title
gifam-----
Początkujący

Witaj
Dzisiaj dzwoniłem do Sony Center i po dłuuuugiej rozmowie zdecydowałem się chyba na wodotryski.
Kamery w danym sektorze wyprodukowane w 2011 roku w zasadzie nie różnią się niczym zasadniczym oprócz nośnika pamięci ( dysk lub karta).
Podpowiedziano mi, ze zysk przy jakimś uderzeniu może się uszkodzić i wtedy traci się dane a na karcie zostaje. Podraża to co prawda koszt eksploatacji ale...
Chyba zdecyduję się na HDR PJ30VE.
W handlu można je dostać za ok 2900.
Pytałem o typ nagrywania i możliwości przegrywania.
24 ( 25) to nagranie kinowe ( telewizyjne) - stąd różnica 1 klatki a typ 50 to blu ray.
Na razie jeszcze nie myślę kupować takiego sprzętu więc wystarczy 24( 25).
Jak myślisz ? dobrze wybrałem? :c18

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Jak ja lubię tematy o wyborze kamery :)

sadam napisał kilka dobrych uwag. gifam, widzę, że potrzebujesz kamery, którą w łatwy sposób nagrasz dobrej jakości film. Postaram się wypunktować kilka kluczowych cech, które mogą Ci pomóc w wyborze:
Prędkość klatek - polecam wybór kamery, która potrafi zapisywać w 50p; to idealny tryb do oglądania filmików na komputerze, montowania ich, wrzucania na YouTube itd. Obraz jest naprawdę płynny.
Dźwięk - nagrywanie dźwięku przestrzennego 5.1 docenisz, jeśli korzystasz z systemu kina domowego.
Nośnik pamięci - przy każdej możliwej okazji staram się zareklamować kamery z twardym dyskiem, ale ostatecznie... każda pamięć jest dobra, o ile mamy jej dużo :)

Przychylam się do rady sadama, żebyś wziął pod uwagę model HDR-CX360VE. Opisywałem go na forum parę miesięcy temu:
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=236&t=9591
myślę, że na pewno zaciekawi Cię też rozbudowany test kamery HDR-PJ30VE, który wykonałem osobiście w tym temacie:
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=236&t=10230
W powyższych modelach godne uwagi są następujące cechy:
- wbudowana wewnętrzna pamięć 32GB,
- niewielkie wymiary i waga,
- wbudowana diodowa lampa, która może być lampą błyskową lub dawać stałe światło.
HDR-PJ30VE posiada dodatkowo - tu nowość! - wbudowany projektor, który umożliwia wyświetlanie nagrań w dużych rozmiarach np. na ścianie.

Obie te kamery mają funkcję, która może się okazać bardzo przydatna na wycieczce, mianowicie wbudowany moduł GPS do oznaczania pozycji miejsc, w których wykonaliśmy filmy.
Mam nadzieję, że nie namieszałem Ci za bardzo w głowie ;) Pozdrawiam.