anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-CX105 - najlepsza jakość obrazu na płytce

3482-----
Początkujący

HDR-CX105 - najlepsza jakość obrazu na płytce

Witam,
Mam około 2h materiału w pliku AVCHD z kamery HDR-CX105. Zajmuje on około 8GB i stąd moje pytanie.

Jakim programem najlepiej go teraz nagrać by nie utracić jakości w jakiej jest obraz? Nie mam nagrywarki Blu-ray i nie planuję jej zakupu w najbliższym czasie dlatego pozostaje tylko zapis na płycie DVD. Skoro ma całość około 8GB to powinno dać radę nagrać to po 1h na płytkę.

Z góry dziękuję za pomoc.

Tomek.

17 ODPOW. 17
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ja bym podzielił plik używając PMB na dwie części i nagrał tym samym programem. PMB jest na płycie dołączonej do kamery. Te 2h filmu są z przerwami, czy nagrane ciągiem? Ja na szczęście nauczyłem się nagrywać krótsze materiały i jak narazie bardzo fajnie to wychodzi.

boston-----
Początkujący

Teoretycznie AVCHD można nagrać na DVD, więc bez straty jakości, z tym że takiego materiału nie odtworzysz na innym playerze niż blu ray disc. Można tego dokonać w darmowym PMB czy innych płatnych programach.

profile.country.pl_PL.title
OLO_XX_
Początkujący

Witam,
Mam około 2h materiału w pliku AVCHD z kamery HDR-CX105. Zajmuje on około 8GB i stąd moje pytanie.

Jakim programem najlepiej go teraz nagrać by nie utracić jakości w jakiej jest obraz? Nie mam nagrywarki Blu-ray i nie planuję jej zakupu w najbliższym czasie dlatego pozostaje tylko zapis na płycie DVD. Skoro ma całość około 8GB to powinno dać radę nagrać to po 1h na płytkę.

Z góry dziękuję za pomoc.

Tomek.



Jeśli to ma być w późniejszym czasie odtwarzane na tylko na kompie i ma to ok.8GB to nagraj całość na płytę DVD9 ( jako dane UDF/ISO a nie video) - no jeśli Twoja nagrywarka DVD nie jest zbyt stara :smileyrolleyes: i potrafi nagrywać płyty dwuwarstwowe. Jeśli to potrafi to wydaje mi się że nie ma się nad czym zastanawiać tylko zakupić płytkę dwuwarstwową czyli DVD9 i problem po kłopocie.
Czy takie rozwiązanie odpowiada :smileyrolleyes: ???

3482-----
Początkujący

Będzie to odtwarzane na DVD więc dobrze by było gdyby nagrane to zostało w jakimś formacie dostępnym dla odtwarzacza. Jeśli to ma znaczenie jutro podam model odtwarzacza DVD.
Plik składa się z wielu kawałków (łącznie ma 2h). Też myślałem o PMB, ale którą opcję wybrać by bez strat to nagrać?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Pomysł z dwuwarstwową DVD9 całkiem niezły. Nigdy nie używałem tych płyt, muszę kupić i popróbować.


Plik składa się z wielu kawałków (łącznie ma 2h). Też myślałem o PMB, ale którą opcję wybrać by bez strat to nagrać?



Jeżeli chcesz nagrać bez strat, to musisz nagrać w AVCHD, czyli wybierasz opcję "Cerate an AVCHD (HD) disc". Boston napisał, że taki pliki odtwarza tylko Blu Ray. No i niestety tak jest.. Druga opcja to nagrać na WMV. Z tego co wiem straty są, ale nie duże. Wtedy przez PMB konwertujesz na WMV i nagrywasz na płytę. Tylko nie wiem, czy Twoje DVD czyta WMV. Najprostszym wyjściem tylko, że drogim byłby zakup BR. Odtwarzacze stają się standardem, ceny też nie są wysokie, ale i tak pare stówek to kosztuje. Chyba, że nagraj raz w AVCHD, drugą płytę na DVD. Narazie będziesz korzystał z DVD, w przyszłości masz kopię w AVCHD... Innych pomysłów nie mam...

profile.country.pl_PL.title
OLO_XX_
Początkujący

Wydaje mi się że pomysł który przytoczyłem z płytą DVD9 jest najlepszy, bo masz całość na jednym krążku .

Zrób najlepiej tak:
Nagraj sobię tą dwugodzinną "surówkę" na taką płytke a dodatkowo utwórz sobie z tego samego materialu w jakimś programie montażowym płytę DVD-VIDEO i problem z głowy.
Każdy odtwarzacz DVD odtworzy ten materiał a dodatkowo masz archiwum z oryginałem na DVD9.
No chyba że zakupisz nagrywarkę BR - ale to mijałoby się chyba wtedy z celem zakupu takiej kosztownej zabawki jak na dzień dzisiejszy z powodu nagrania jednej płytki.

Przemyśl roziązanie-bo to chyba najlepsze wyjście.

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli masz LCD obsugujący Full HD i technologie 24p, do tego x.v. colour itp. to zakup Blu Ray ma jak sens. Sam mam w domu. Mam parę filmów w domu na BR, raz na tydzień, dwa wypożyczam coś ciekawego. BR to jest jedyny sposób na obejrzenie filmu w pełnym Full HD. Do tego możliwość odtwarzania materiałów z kamery w HD. Czy warto? Dla mnie jak najbardziej. Na początku to będzie jedna płytka, ale z czasem obejrzenie jednego filmu na tydzień jest fajną sprawą.

jawanda-----
Nowicjusz

Filmuję kamerą HDR-CX105, przerzucam w PMB na HDD pliki M2TS, tworzę film w Vegas Movie Studio HD Platinum 10,0 jako AVCHD 1920x1080-50i i w innych ustawieniach (np. AVCHD 1440x1080-50i).
Niestety przy odtwarzaniu początkowo jest OK, a po kilku minutach obraz odtwarzany jest skokowo, dźwięk nie nadąża za obrazem, u dołu pojawiają się fioletowe, czasem zielone smugi. To samo po nagraniu filmu (jako plik) na płytę Blu-ray.
W czym problem?

trybas
Początkujący

Witam, :c37
być może jest to ten sam problem,proszę spróbować nagrać obraz w formacie SD.
Gdzie była odtwarzana płyta Blu-ray? W telewizorze czy na komputerze?