anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-CX105 - najlepsza jakość obrazu na płytce

3482-----
Początkujący

HDR-CX105 - najlepsza jakość obrazu na płytce

Witam,
Mam około 2h materiału w pliku AVCHD z kamery HDR-CX105. Zajmuje on około 8GB i stąd moje pytanie.

Jakim programem najlepiej go teraz nagrać by nie utracić jakości w jakiej jest obraz? Nie mam nagrywarki Blu-ray i nie planuję jej zakupu w najbliższym czasie dlatego pozostaje tylko zapis na płycie DVD. Skoro ma całość około 8GB to powinno dać radę nagrać to po 1h na płytkę.

Z góry dziękuję za pomoc.

Tomek.

17 ODPOW. 17
jawanda-----
Nowicjusz

Odtwarzałem i na komputerze i na telewizorze full HD - w obydwu przypadkach z nagrywarki blu-ray z komputera.
Zależy mi by nagrywać na płytach w największej możliwej rozdzielczości.

Jestem początkujący w tworzeniu filmów HD. Czy jest gdzieś opis krok po kroku standardowego toku postępowania, począwszy od trybu zapisu w kamerze poprzez kopiowanie z kamery na HDD, podstawy tworzenia projektu, renderowania do nagrywania na Blu-ray?

trybas
Początkujący

Czy obraz odczytywany na telewizorze również zawiera błędy, tzn. jest odtwarzany skokowo i pojawiają się problemy z dźwiękiem na telewizorze. :c25

jawanda-----
Nowicjusz

Tak, bo pełni rolę drugiego monitora.

trybas
Początkujący

Czy film był odtwarzany na komputerze (poprzez blu-ray zamontowany w komputerze),
czy
na oddzielnym odtwarzaczu blu-ray, który tylko i wyłącznie jest podpięty z telewizorem i z niczym więcej? :c25

jawanda-----
Nowicjusz

Na blu-ray zamontowanym w komputerze

trybas
Początkujący

uważam, że komputer może być za słaby do wyświetlania obrazu tej rozdzielczości, byłbym wdzięczny za specyfikację oraz próbę nagrania obrazu w formacie SD, wtedy będzie wszystko wiadomo :c20

jawanda-----
Nowicjusz

Mam:
GEIL DDR3 4096MB 1600MHZ 2x2048MB CL8
ASUS M4A785TD-V EVO/U3S6 AMD 785G Socked AM3 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/-RAID/DDR3/CrossFireX)
Procesor AMD PHENOM II X4 945 QUAD CORE (AM3,95W)
HDD SEAGATE 500GB ST3500418AS SATA II 16MB 3 LATA

Sądzę, że to zupełnie wystarcza, zwłaszcza że pliki skopiowane z kamery odtwarza bez problemów zarówno z HDD jak i z płyty blu-ray.

trybas
Początkujący

Rozumiem, że problem powstaje dopiero w materiale po edycji go w programie, a sam materiał zgrany z kamery jest odtwarzany jak najbardziej prawidłowo? :c25

Komputer jest w sam raz do edycji HD :)

Najważniejsze to proszę ściągnąć najnowszego patcha do swojej wersji
adres:
http://www.sonycreativesoftware.com/download/updates/moviestudiope

i spróbować na nim edytować film i sprawdzić jak się zachowa. :c20