anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-XR200VE

profile.country.pl_PL.title
sawanna
Poszukiwacz

HDR-XR200VE

Witam!
Od soboty jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką takiej właśnie kamery... zainstalowałam już program PMB 4.2.00 nawet udało mi się zaimportować film bo zdjęcia to nawet dość łatwo przerzuciłam, ale... podczas odtwarzania filmu na komputerze dźwięk idzie o.k. tylko obraz zatrzymuje się co kilka sekund, tak jakby nie nadążał :rolling_eyes: co mam z tym fantem począć i gdzie szukać przyczyny?

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Owszem, sprzętu komputerowego na długie lata nie ma. Ja kupiłem w kwietniu Asusa, prawie nowość, wydałem na niego bardzo dużo pieniędzy. Teraz już go nawet nie ma w ofercie, są same nowsze i lepsze dużo taniej niż kupiłem swojego..

sawanna

Podaj do czego dokładnie ma być ten komputer (obróbka, podłączanie do LCD, gry, co będziesz archiwizować), ile chcesz na niego przeznaczyć, czy to ma być laptop, czy stacjonarny (jeśli stacjonarny, to czy z monitorem)??

Razak-----
Początkujący

Elwira napisał(a):

Witam,

moim zdaniem procesor jest zbyt słaby, żeby pociągnąć materiał w HD. Minimum to 2GHz.



Procesor to nic, zobacz na ram 1GB to zdecydowanie zbyt mało, a jeśli chodzi o sam komputer to na 90% nie opłaci się modernizować, co najwyżej można dostawić 2GB pamięci, ale wtedy procek będzie zawadzał. Także sawanna tutaj raczej pomoże wymiana całej stacjonarki i też nie kupisz na lata, po 2-3 i tak będzie już przestarzały...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Co do modernizacji komputera stacjonarnego. Z mądrze złożonego sprzętu można korzystać bardzo długo. Mój komputer składałem 4-5 lat temu. Kupiłem solidną płytę Asusa, obsługującą procesory do Core 2 Quad. Sprzęt złożyłem za 2 tys. (bez monitora). W tym roku dokupiłem 4GB ramu na szynie 1066, kartę GF9800GT, i procesor Core 2 Duo E8400, wszystko w odstępach czasu. Następną zmianą będzie płyta obsługująca procesory i7. Podsumowując, chcąc zrobić dobry sprzęt należy przede wszystkim zadbać o płytę główną, aby w przyszłości jeden, dwa podzespoły w znacznym stopniu podnieść jego wydajność.

profile.country.pl_PL.title
sawanna
Poszukiwacz

Zimny dostarczasz bardzo przydatnych informacji!
A odpowiadając na Twoje pytanie - komputer stacjonarny bez monitora do: spoooooorej ilości zdjęć, teraz dojdą jeszcze te filmiki, dzieciaki na 1000% będą chciały pograć i obejrzeć coś w necie...

Podoba mi się Twój sposób, żeby robić wymiany "na raty".

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dziękuję :D Nie podałaś jeszcze ile ma kosztować ten komputer, a to jest ściśle związane z parametrami. Osobiście proponuję coś w granicach 1500-2tys zł. Kupując na giełdzie komputerowej (np. w Warszawie przy Polach Mokotowskich, za Stodołą) zaoszczędzisz 10-20% kasy którą musiała byś wydać w sklepie (oczywiście zależy od sklepu). I odradzam markety. Często w konfiguracjach mają użyte niestandardowe podzespoły, co prowadzi do trudnej modyfikacji w przyszłości.

profile.country.pl_PL.title
sawanna
Poszukiwacz

Witam po przerwie!
Właśnie "przerobiono" mój komputer. W chwili obecnej dysponuję czymś takim:
AMD Athlon(tm)X2 240
Processor 2.81 GHz, 3,50 GB RAM

Teraz tylko muszę zainstalować program z płytki i zobaczymy co się będzie działo.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jakim cudem masz 3.50 GB ramu i na jakiej szynie? Zdaj relacje czy wszystko obróbka HD jest płynna.

boston-----
Początkujący

do zimny:
3,5 gb widzi windows xp (max 4 gb ale pewnie karta graficzna jest 512 mb) - to zupełnie normalne.

od sawanna: Twoja pierwotna konfiguracja była zdecydowanie za słaba do zabawy z materiałem video hd. Obecna zapewni już bardziej komfortową pracę, jednak przygotuj się na nie lada wyzwania. Jeśli kręcenie i montaż filmów Ci się spodoba to gwarantuje że uzależnisz się szybko od tego hobby. Życzę przyjemnych chwil! :thumbsup:

mmadelajna
Początkujący

Mam pytanko do Was...

Jakiego programu uzywacie do obróbki filmikow? czy PMB sie do tego nadaje, bo prawde mowiac próbowalam pogrzebać, ale żadnych super funkcji nie moglam znaleźć.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

PMB ma mało funkcji pozwalających na obróbkę. Proponuję dużo bardziej rozbudowane narzędzie jakim jest Sony Vegas. Prosta obróbka na nim nie jest zbyt trudna. A jeśli się zagłębisz, to możesz robić na nim bardzo ciekawe efekty, skomplikowane materiały. Tu masz link do wersji tria (ograniczenie czasowe)l:

http://www.programosy.pl/program,sony-vegas.html

boston napisał(a):

do zimny:
3,5 gb widzi windows xp (max 4 gb ale pewnie karta graficzna jest 512 mb) - to zupełnie normalne.



W woli ścisłości, windows xp 32 bit potrafi obsłużyć do 4 GB RAM, po zabawie z adresami pamięci. U mnie wykrywał standard jakim jest 3.25GB i nie bawiłem się w zmiany adresów. Bez zmiany adresów w zależności od rodzaju pamięci jest to 3-3.25GB.