anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera DCR-TRV130e - problem

kameramen-----
Początkujący

Kamera DCR-TRV130e - problem

Witam.
Posiadam zainstalowany program Sony Vegas 11 w wersji 64 bitowej.
Mam także kamerę Sony Digital 8 (duże kasety) DCR-TRV130E PAL. Kamera ma już około 10 lat ale sprawuje się doskonale jak na swój wiek.
Podłączyłem kamerę do portu Fire Wire, ustawiłem na Player i próbowałem zgrać materiał filmowy przez aplikację Sony Vegas za pomocą narzędzia Capture Video.
Wybrałem format DV i zaakceptowałem operację.
Niestety, otrzymałem komunikat "The device 'Microsoft DV Camera and VCR' could not be opened. Please make sure that it is turned on and is not being used by another application or user".
Sprawdziłem czy kamera widoczna jest w Menedżerze Urządzeń - jest. Zainstalowałem ponownie sterowniki kontrolera Fire Wire - ok. Poza tym zgrałem video z tej kamery za pomocą Fire Wire przez Nero Vision i Windows Live Movie Maker i wszystko działało więc komunikacja jest prawidłowa.
Czy może mi ktoś pomóc i podpowiedzieć gdzie leży należy szukać błędu braku rozpoznawanie kamery przez program Sony Vegas?
Pozdrawiam.

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

kameramen, jak do tej pory znalazłem dwie możliwe przyczyny występowania takiego komunikatu:

1) Niezgodność sterowników z systemem Windows 7. Już przeinstalowałeś sterowniki do FireWire, sprawdźmy jeszcze wykrywanie kamery. W czasie, gdy kamera jest podłączona do komputera wybieramy:
Panel Sterowania -> Urządzenia i drukarki -> Microsoft DV Camera and VCR (prawy klik) -> Usuń urządzenie
Następnie odłączamy i ponownie podłączamy kamerę. System zacznie automatyczną instalację sterowników, z którymi kamera powinna zadziałać poprawnie.

2) Niewłaściwe opcje w aplikacji Sony Video Capture. Kiedy wybierzesz w Vegasie opcję File -> Capture video, upewnij się, że wybrane są:
- capture format na "DV",
- w menu "Video" jest zaznaczona Twoja kamera (prawdopodobnie będzie widoczna cały czas jako "Microsoft DV Camera and VCR"),
- w menu Options -> Preferences... -> zakładka Disk Management musisz podać ścieżkę do istniejącego na dysku folderu, na przykład tak, jak na screenshocie:

http://img546.imageshack.us/img546/8533/vidcap.png

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się pomocne. Pozdrawiam.

kameramen-----
Początkujący

Witaj.
Dzięki za pomoc.
Zrobiłem dokładnie jak napisałeś w punkcie 1. i faktycznie kamera działa poprawnie, jak z resztą działała, ale pod innymi programami niż Sony Vegas. W tej aplikacji nie jest widoczna.
W odniesieniu do punktu 2. to założyłem folder w Disk Management jako następny ponieważ był już domyślny i ustawiłem jako właściwy.
Niestety, przy ponownej próbie wywołania kamery przez Video Capture dostaje ten sam komunikat co w poprzednim poście, czyli o niemożliwości znalezienie kamery. Oczywiście ustawiam capture format na "DV".
Tak myślę, że to wina samego programu Sony Vegas ponieważ komunikacja z Fire Wire jest, inne programy do zgrywania łączą się z kamerą. Dlatego liczę jeszcze na użytkowników Vegasa że coś podpowiedzą z praktyki. Może istnieje jakiś plugin pod tę kamerę, program lub Windows 7?
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

A możesz zgrać film w Picture Motion Browser? Moduł PMB służący do zgrywania z taśmy spisuje się zazwyczaj bardzo dobrze, dzieli obraz na sceny i zapisuje materiał bez konwersji. Możesz też przetestować WinDV: http://windv.mourek.cz/

kameramen-----
Początkujący

Jeśli chodzi o aplikację zastępczą to bez problemu zgrywam materiał z taśmy w kamerze np. w Windows Live Movie Maker pod Windows 7 czy też pod jednym z modułów Nero.
Chciałem jednak skorzystać z bardziej zaawansowanego programu i nie mogę...
Pisałem nawet do firmy Sony. Oto odpowiedź: "Aby otrzymać wsparcie techniczne powinien Pan być posiadaczem złotej lub platynowej wersji oprogramowania".
I tak się tułam z moim problemem po forach...

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

kameramen napisał(a):

Jeśli chodzi o aplikację zastępczą to bez problemu zgrywam materiał z taśmy



Rozumiem. Tymczasowym rozwiązaniem niech będzie zatem import z taśmy w innym, wybranym programie, postaram się natomiast zgłębić temat. Niestety nie dysponuję akurat tym modelem kamery, ale myślę, że uda się coś ustalić. Przy okazji prośba: czy mógłbyś podać pełną nazwę wersji Vegasa, której używasz?
Pozdrawiam.

kameramen-----
Początkujący

Dzięki za pomoc obecną i w przyszłości:) Będę czekał na rozwiązanie.
Vegas Pro 11.0, Build 521, 64-bit.
Mogę Ci przesłać instrukcję w PDF-ie do tej kamery, ale mailem ponieważ na forum nie przechodzą załączniki powyżej 400 kB. Może wyczytasz z niej powód mojego problemu chociaż podejrzewam program lub niekompatybilność kamery z tą wersją programu.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

W takim razie proszę o tę instrukcję, może uda mi się coś znaleźć. Swój adres przesłałem Ci poprzez prywatną wiadomość. Pozdrawiam i przy okazji życzę wesołych Świąt!

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Dziękuję za instrukcję do kamery. Doszedłem w zasadzie do dwóch rzeczy:
1) Kamera powinna być podłączona do komputera (karty FireWire) za pomocą przewodu 4pin - 4pin. O wiele popularniejsze wydają się przewody 4pin - 6pin, zakładając więc, że kamera jest podłączona takim przewodem, to może być powodem braku obrazu w Vegasie.
2) Tryb pracy kamery. Jak rozumiem, mając kamerę przestawioną na Player, sterowałeś odtwarzaniem już z poziomu programu do importu. Czy próbowałeś nawiązać połączenie, gdy kamera była podłączona do komputera i włączone było odtwarzanie z poziomu kamery?
Pozdrawiam.

kameramen-----
Początkujący

Witaj.
Odnośnie punktu 1.
Nie mam pojęcia jak sprawdzić ilu pinowy mam aktualnie przewód FireWire. Oczywiście mogę dokupić inny niż mam, ale jaki mam?
Odnośnie punktu 2.
Tak. Własnie to zrobiłem i w dalszym ciągu Sony Vegas nie widzi mojej kamery Sony.
Może dokończymy wariant z punktu 1 tylko jak rozpoznać przewód?
Pozdro.