anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera DCR-TRV130e - problem

kameramen-----
Początkujący

Kamera DCR-TRV130e - problem

Witam.
Posiadam zainstalowany program Sony Vegas 11 w wersji 64 bitowej.
Mam także kamerę Sony Digital 8 (duże kasety) DCR-TRV130E PAL. Kamera ma już około 10 lat ale sprawuje się doskonale jak na swój wiek.
Podłączyłem kamerę do portu Fire Wire, ustawiłem na Player i próbowałem zgrać materiał filmowy przez aplikację Sony Vegas za pomocą narzędzia Capture Video.
Wybrałem format DV i zaakceptowałem operację.
Niestety, otrzymałem komunikat "The device 'Microsoft DV Camera and VCR' could not be opened. Please make sure that it is turned on and is not being used by another application or user".
Sprawdziłem czy kamera widoczna jest w Menedżerze Urządzeń - jest. Zainstalowałem ponownie sterowniki kontrolera Fire Wire - ok. Poza tym zgrałem video z tej kamery za pomocą Fire Wire przez Nero Vision i Windows Live Movie Maker i wszystko działało więc komunikacja jest prawidłowa.
Czy może mi ktoś pomóc i podpowiedzieć gdzie leży należy szukać błędu braku rozpoznawanie kamery przez program Sony Vegas?
Pozdrawiam.

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

PMB to oprogramowanie dostarczane w zestawie z kamerami Handycam. Od 2012 roku do kamer jest dołączana aplikacja PlayMemories Home, a w przypadku starszych modeli, takich jak DCR-TRV130E na płycie z kamerą był program ImageMixer. Warunkiem zainstalowania, uruchomienia i aktualizacji oprogramowania do Handycam-ów jest posiadanie oryginalnej płytki. Na podstawie kodu wydrukowanego na nośniku można pobrać najnowszą wersję oprogramowania dla danej kamery. Pozdrawiam.

kameramen-----
Początkujący

Dzięki za wyjaśnienie. Niestety, płytki do tej kamery nie posiadam bo i kamerka to prezent sprzed lat otrzymany bez oprogramowania.
Pozdrawiam.