anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kamera Sony HDR-HR155-ogladanie nakreconego materialu w TV

artrex
Początkujący

kamera Sony HDR-HR155-ogladanie nakreconego materialu w TV

Dzien Dobry!
Posiadam kamere Sony HDR-XR155 oraz TV Sony 40W5500.
Kamere podlaczam do TV przez HDMI i wszystko jest OK.
Dysk wenwetrzny kamery jest juz prawie caly zapisany kupilem dysk zewnetrzny LG HDD HXD5 500GB/bez zsilania/ aby na niego wgrac material z kamery.
I pytanie: w jaki sposob z tego dysku odtworzyc filmy na TV?
Mam juz swoje lata i obrobka materialow filmowych przez kompa raczej nie wchodzi w rachube.Matreialy to zdjecia i filmy w Full HD.
Czy musze kupic jakies urzadzenie aby ogladac ten material?Jakie? Oczywiscie w rozsadnej cenie.Ostatnio czytalem cos o multiodtarzaczu medialnym marki Media-Tech,ale nie doczytalem sie czy czyta on materialy AVCHD.
A moze jest mozliwosc ogladania bezposrednio z dysku ?
W salonie Sony nie potrafili mi wskazac sposobu,informowali tylko ze dysk musi byc przeformatowany na Fata 32 a i tak moze nie pokazac matertialu gdyz nie ma zewnetrnzego zasialania.
Pare minut pisalem podobnego posta,ale mi nie wszedl.Jezeli powtarzam sie sie,to przepraszam.
MIlego dnia.

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Witam,
Twój telewizor ma wejście USB, jednak odtwarza tylko pliki filmowe .mpg (kamera zapisuje już w .mts), więc bezpośrednie podłączenie dysku do TV odpada.
Najtańszy, chociaż może trochę kłopotliwy, sposób, to podłączenie dysku do komputera (laptop sprawdziłby się tu idealnie), a następnie komputera do telewizora za pomocą kabla HDMI bądź D-Sub (takiego typowego kabla używanego w monitorach).
Pozdrawiam.

piotr_ek
Początkujący

Ja używam odtwarzacza multimedialnego. Jest ich mnóstwo na rynku już w cenie od 300 zł. Ja używam takiego za 700 zł z wbudowanym HDD (opcja dodatkowa), który odtwarza praktycznie wszystkie formaty audio, zdjęć i video (jego dysk słuzy mi m.in.za bibliotekę własnych nagrań video m2ts), a dodatkowo wgrałem na jego HDD kolekcję płyt CD w bezstratnym formacie flac. Wydaje mi się, że jest to najtańszy i najwygodniejszy sposób odtwarzania nagrań z kamery. Szczegóły na priv.

artrex
Początkujący

Dziekuje za pomoc.Zdecydowanie jestem za opcja multiodtwarzacza.
Moze pomoc w wyborze ,cena tak jak kolega napisal 700-800 zl,moze z dyskiem twardym i mozliwoscia nagrywania?
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Znalazłem ciekawy model takiego odtwarzacza, niestety nie jest on rekorderem (nie posiada dysku oraz opcji nagrywania), za to odtwarza naprawdę szeroki wachlarz plików multimedialnych - także przez Sieć - oraz obsługuje zewnętrzne nośniki, takie jak dysk twardy lub pamięć USB. No i jak pięknie wygląda :) Mowa o SMP-N100:

http://img830.imageshack.us/img830/2241/odtw.jpg

Po więcej informacji zapraszam na stronę internetową z opisem urządzenia:
http://www.sony.pl/product/usb-media-players/smp-n100
oraz do forumowego działu Kino domowe
Pozdrawiam.

Kuba1976-----
Początkujący

Witam, mam chyba nieco podobny problem i zastanawiam się, czy nie pomógłby mi właśnie odtwarzacz multimedialny. Pytanie tylko, jak do tego odtwarzacza przerzuca się pliki? Ale najpierw opiszę problem:

Mam kamerę Sony HDR-CX115 i TV Panasonic LCDTXL37G20E FULL HD. Jeśli chodzi o tę kamerę, to nagrane filmy można np. przenosić do komputera, a potem wypalać je na płytach DVD. Oczywiście traci się w ten sposób jakość HD. Jakość tę można zachować, tworząc płyty blue-ray. Ja jednak nie posiadam sprzętu blue-ray, więc zostawiam nagrane filmy HD na kartach pamięci i tak je przechowuję (robię oczywiście także kopie na PC). Gdy jedna karta się zapełnia, kupuję drugą. Stąd moje pytanie - czy można przerzucić filmy do PC, potem wybrany film kopiować na pen drive'a i podłączać potem pen drive'a do telewizora? Może jest jakiś inny sposób (odtwarzacz multimedialny???). Takie filmy nie są jednak zapisane w jednym pliku (jak film z aparatu bądź z komórki, ale towarzyszą im inne pliki), więc jak je wtedy przerzucał? Powiem szczerze, że próbowałem przerzucać cały katalog z karty SD z kamery do PC i potem go kopiować na pen drive'a, ale za każdym razem telewizor nie widział plików. Natomiast po włożeniu karty SD z tymi filmami HD do telewizora wszystko było ok i filmy można było oglądać. Czy jestem skazany na kupowanie kolejnych kart SD jako nośników do tworzenia archiwum z filmami HD? Z góry dziękuję za podpowiedź.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Kuba1976 napisał(a):

Powiem szczerze, że próbowałem przerzucać cały katalog z karty SD z kamery do PC i potem go kopiować na pen drive'a, ale za każdym razem telewizor nie widział plików. Natomiast po włożeniu karty SD z tymi filmami HD do telewizora wszystko było ok i filmy można było oglądać.



Co to za pendrive? Czy w komputerze nie zgłasza się przypadkiem jako dwa napędy? A inne rzeczy odtwarza z tego pendrive'a (zdjęcia, filmy *.avi)?
Spróbuj może przekopiować film z komputera na czystą kartę SD i sprawdź, czy telewizor tak zobaczy i odtworzy film.

Kuba1976-----
Początkujący

Witam!
1. Jest to pen drive ADATA 4 GB. Po podłączeniu go do telewizora przez USB telewizor wszystko "widzi" i czyta: zdjęcia, filmy avi. Może przerzucam z PC złe pliki. Kamera zrzuca sobie na PC filmy i zapisuje je w folderach. Które w takim razie pliki przerzucić na pen drive'a, żeby TV tak je widział i czytał jak z karty SD wyjętej z kamery?

2. Spróbuję jeszcze przerzucić wszystkie katalogi z SD z kamery na PC i z powrotem na kartę. Zobaczymy, czy TV to odczyta. Jeśli tak, to po zamianie SD na pen drive'a nie powinno być problemu.

W zasadzie mój problem sprowadza się do jednego - co zrobić (jak skopiować pliki i jakie), żeby w TV obejrzeć filmy HD (nagrane uprzednio kamerą) z pen drive'a? Jak dotąd wszystko odtwarzam z kart SD, ale już nie wyrabiam finansowo, bo muszę kupować wciąż nowe karty :)

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Skopiuj pliki z rozszerzeniem .m2ts

Kuba1976-----
Początkujący

Ok, dzięki, spróbuję i się odezwę ;)