anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowość - nadchodzi NEX-VG20EH

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Nowość - nadchodzi NEX-VG20EH

Od początku listopada 2011r. w sprzedaży będzie dostępny następca rewolucyjnej kamery z wymienną optyką NEX-VG10E; model ten będzie oznaczony symbolem NEX-VG20EH.

nexvg20.jpg

NEX-VG20EH posiada olbrzymi przetwornik APS-C o rozdzielczości 16,1 megapiksela umożliwiający rejestrację filmów HD oraz fotografowanie w rozdzielczościach m.in. 16Mpix i 14Mpix.

System NEX oznacza zgodność z obiektywami z mocowaniem z bagnetem typu E oraz - po zastosowaniu przejściówki - z pełną gamą obiektywów typu A. Wykorzystując różne "szkła" możemy osiągnąć niedostępny do tej pory w konsumenckich kamerach kinowy efekt rozmycia tła. W zestawie z kamerą znajduje się obiektyw SEL-18200 o 11-krotnym zoomie i z wbudowanym systemem optycznej stabilizacji.

nexvg20bok.jpg

Przyjrzyjmy się ulepszeniom, jakie poczyniono w stosunku do poprzedniego modelu:
- możliwość nagrywania w rozdzielczości Full HD w trybie 50p - 50 pełnych klatek na sekundę;
- nagrywanie w jakości AVCHD o przepływności aż do 28 Mb/s;
- obsługa dźwięku przestrzennego 5.1.

Z czasem będzie przybywać nowych informacji, a tymczasem już możemy sobie podyskutować o nowym modelu :) Szerszy opis znajduje się pod adresem:
http://www.sony.pl/product/cam-high-definition-on-memory-stick/nex-vg20eh

44 ODPOW. 44
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Cóż, NEX-VG10 to pierwsza kamera wideo będąca w zasięgu zwykłego użytkownika, która posiada wymienne obiektywy oraz duży przetwornik - pod tymi względami naprawdę można ją uznać za rewolucję. NEX-VG20 jest natomiast rozwinięciem tego modelu, co w połączeniu z powiększającą się gamą obiektywów z mocowaniem E czyni nowego NEX-a interesującym sprzętem - według mnie system NEX jest przynajmniej lepszą alternatywą dla wideo-lustrzanek.

hilaravi napisał(a):

chcę kupić vg20 jak tylko wejdzie :-)


No proszę... Aż obudziła się we mnie nutka zazdrości :c20

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Cóż, NEX-VG10 to pierwsza kamera wideo będąca w zasięgu zwykłego użytkownika, która posiada wymienne obiektywy oraz duży przetwornik - pod tymi względami naprawdę można ją uznać za rewolucję. NEX-VG20 jest natomiast rozwinięciem tego modelu, co w połączeniu z powiększającą się gamą obiektywów z mocowaniem E czyni nowego NEX-a interesującym sprzętem - według mnie system NEX jest przynajmniej lepszą alternatywą dla wideo-lustrzanek.

hilaravi napisał(a):

chcę kupić vg20 jak tylko wejdzie :-)


No proszę... Aż obudziła się we mnie nutka zazdrości :c20


Zwykły użytkownik takiego sprzętu nie kupi a jak to zrobi to po kilku dniach sprzeda na allegro gdyz w zyciu sobie z tą kamerą nie poradzi no chyba że w piękny,słoneczny dzień na full auto.Tak sie zastanawiam dla kogo jest ta kamera z dużym przetworem i wymienną optyką?Dla amatora na pewno nie .Dla profesjonalisty też nie bo oni jadą na 5Dmk2+ jasne szkła i mają 100 razy ładniejszy obrazek niż z nex vg10.Jest to raczej sprzęt półprofesjonalny dla kogoś kto nie boi się wyzwań i nauki obsługi nowego sprzętu.Jeżeli kupi sie do tego dobre jasne szkła to można tym cos fajnego skręcić.Zastanawiam sie tylko dlaczego sony nie wypusci zooma o jasnosci powiedzmy 2.8 ?Wszystko co jest ciemniejsze nie nadaje sie do filmowania.Nadaje się jedynie do filmowania w ładny słoneczny dzień ale do tego nie potrzebuje wcale zooma za 2850 zł bo moge sobie kupic tamrona za 690zł nówkę 18-200 a auto focus do filmowania jest kompletnie zbędny.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

konrado1973, dzięki za ciekawą wypowiedź. Dodałbym jeszcze, że NEX-VG20EH wybiorą użytkownicy, którzy oczekują od kamery dobrej ergonomii i jakości dźwięku. Wideo-lustrzanki pod tymi względami są znacząco w tyle w porównaniu z kamerami. Profesjonaliści na pewno sobie z tym poradzą, obudowując aparat w rigi, mikrofony, follow-focusy... Natomiast NEX tego nie wymaga :c20
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Mamy już połowe listopada i nadal nie ma w ofercie vg20.Ktos wie dokładnie kiedy mozna ją będzie kupić?I czemu tak drogo? :c20

PS.Nex vg10 jest w Polsce mało popularny .Googluję aby znaleśc jakieś forum które skupia użytkowników tego sprzętu i niestety nic.Zero.Można parę wzmianek znaleźć na świecie obrazu ale to praktycznie wszystko.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Wykrakałem-jest.http://allegro.pl/show_item.php?item=1933947431 ale aż takim desperado to ja nie jestem.Teraz prawie nikt kamer nie kupuje ,więc sobie spokojnie poczekamy na cenę która będzie do zaakceptowania.pozdr

profile.country.pl_PL.title
hilaravi
Nowicjusz

atam, w SC w Warszawie bodajże (nie chce oszukać) był za 9900 PLN. Na pewno było 9 na przodzie :|

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

konrado1973, ja widzę w rozpoczęciu sprzedaży NEX-VG20EH korzyść w postaci... obniżki cen poprzedniego modelu ;) A pamiętam, że NEX-VG10E podobał mi się już od premiery. I zaledwie w rok od ukazania się na rynku jego cena spadła do bardzo atrakcyjnego pułapu... Podobnie będzie z NEX-VG20EH, ale... kto by wytrzymał tak długo!? :D

System NEX oprócz nowych aparatów i kamery wzbogaca się o kolejne obiektywy. Do końca roku 2011 użytkownicy będą mieli do dyspozycji już 7 obiektywów z mocowaniem E, 2 przejściówki na obiektywy z mocowaniem A z lustrzanek :c56 oraz aparatów SLT oraz 2 nakładki szerokokątne (konwerter 0,75x oraz fish-eye do obiektywu SEL-16F28). Poniżej chciałbym zaprezentować trzy najnowsze modele obiektywów:

http://img687.imageshack.us/img687/4434/nowenexy.jpg

1) 55 – 210 mm F4,5-6,3
2) 50 mm F1,8
3) 24 mm F1,8 ZA

Będzie to jeden obiektyw typu "zoom" oraz dwa jasne, stałoogniskowe obiektywy: portretowy i szerokokątny. Wszystkie nowe modele wyposażono w 7-listkową przysłonę, która pozwoli na uzyskanie ładnego efektu rozmycia tła oraz pierścień umożliwiający dokładne ręczne "ostrzenie". Niewątpliwą gratką dla amatorów wideo będą:
- szybki, precyzyjny autofocus;
- wbudowana w obiektywy optyczna stabilizacja obrazu.

Nowe obiektywy z pewnością pozwolą znacznie zwiększyć twórcze możliwości wykorzystania kamer i aparatów z serii NEX; myślę, że szczególnie ładne efekty będzie można uzyskać z użyciem nowych "stałek" - jeszcze nie było tak jasnych obiektywów E.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Do przyzwoitego filmowania vg10 czy vg20 potrzebny jest zoom o stałym świetle 2.8 lub 2.5.Nie rozumiem po kiego wypuszcza sie zooma ciemnego jak noc listopadowa?Obecne zoomy do nex mogą się przydać w plenerze a co z filmowaniem w słabych warunkach oświetleniowych?Przydał by sie do reporterki taki 17-55 2/8 ,24-70 2.8 .Wszystko powyżej 2.8 to kiszka i tyle.Już niedługo bedę kupował vg20 i niestety zmuszony będę do kupienia samego body. Na allegro kupi sie narazie kilka tanich ,jasnych stałek na m42 i zostaje czekanie na zooma od sony.Może się doczekam :slight_smile:

PS.Ostatnio nabyłem pentagona 50 1.8 .Robiłem próby i porównania z 17-50 kit od sony.Nawet nie ma czego porównywać. :slight_smile: Totalna porażka kita.Jest to fajne szkiełko ale tylko do focenia .Filmować też nim idzie ale w piękny dzionek.Pentagon sfilmował piekny materiał przy prawie zupełnych ciemnościach... i to wszystko za całe 120zł

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Zaintrygowałeś mnie :) Czy mógłbyś się podzielić nagraniami wykonanymi z tym Pentaconem 50 1.8 na forum? Z góry dzięki!

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Ok -jak znajdę chwilke to zapodam.