anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowość - nadchodzi NEX-VG20EH

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Nowość - nadchodzi NEX-VG20EH

Od początku listopada 2011r. w sprzedaży będzie dostępny następca rewolucyjnej kamery z wymienną optyką NEX-VG10E; model ten będzie oznaczony symbolem NEX-VG20EH.

nexvg20.jpg

NEX-VG20EH posiada olbrzymi przetwornik APS-C o rozdzielczości 16,1 megapiksela umożliwiający rejestrację filmów HD oraz fotografowanie w rozdzielczościach m.in. 16Mpix i 14Mpix.

System NEX oznacza zgodność z obiektywami z mocowaniem z bagnetem typu E oraz - po zastosowaniu przejściówki - z pełną gamą obiektywów typu A. Wykorzystując różne "szkła" możemy osiągnąć niedostępny do tej pory w konsumenckich kamerach kinowy efekt rozmycia tła. W zestawie z kamerą znajduje się obiektyw SEL-18200 o 11-krotnym zoomie i z wbudowanym systemem optycznej stabilizacji.

nexvg20bok.jpg

Przyjrzyjmy się ulepszeniom, jakie poczyniono w stosunku do poprzedniego modelu:
- możliwość nagrywania w rozdzielczości Full HD w trybie 50p - 50 pełnych klatek na sekundę;
- nagrywanie w jakości AVCHD o przepływności aż do 28 Mb/s;
- obsługa dźwięku przestrzennego 5.1.

Z czasem będzie przybywać nowych informacji, a tymczasem już możemy sobie podyskutować o nowym modelu :) Szerszy opis znajduje się pod adresem:
http://www.sony.pl/product/cam-high-definition-on-memory-stick/nex-vg20eh

44 ODPOW. 44
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

A mnie zaintrygował

konrado1973 napisał(a):

17-50 kit od sony

to jakaś nowość?
Czy Sony pomyliło Ci się z Sigmą?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Oczywiście że chodziło o 18-55 sorry. :thumbsup:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

:thumbsup:
Mam nadzieję, że nowe 50/1,8 i 24/1,8 spełnią Twoje oczekiwania. Oczywiście nie za 150 zł :c63

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Od sony interesuje mnie tylko jasny zoom.Na dniach szykuje sie do zakupu vg20 i do reporterki potrzebne jest mi własnie takie szkiełko.Zoomy o świetle 3,5-6,3 są dobre dla laików i amatorów ładnych słonecznych dni. :slight_smile: i są o wiele tańsze.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Tak jak obiecałem.Warunki oświetleniowe -(żółte sztuczne słabe światło,pokój wieczorem).Dwie próbki + 7 podbicie expozycji.Proponuję zassać sobie te dwa filmiki na dysk gdyż duzo bardziej widać róznicę na niekorzyść kita.50tkę spokojnie mógłbym jeszcze podbić powyżej +1 i szumy są akceptowalne.Kit to już w tej chwili jest tragedia.

Mam nadzieję że nie muszę przypominać aby oglądać to na full screen i w 720p..... 8-)

http://www.youtube.com/watch?v=OQ1pKc5Xrfg

http://www.youtube.com/watch?v=wGm3pggm9G0

Teraz zobaczcie ile wart jest obiektyw ze światlem 3,5-5,6.Do filmowania sie kompletnie nie nadaje.No ok.W ładny dzionek tak bądz 4000 watt w rogach sali. :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Dzięki za prezentację. Mam wrażenie, że w przypadku tego Pentacona dostajemy "coś za coś", bo prawy brzeg obrazu jest rozmyty w porównaniu do obiektywu Sony (mniejsza głębia ostrości?). Tak czy inaczej, dobrych szkieł nigdy zbyt wiele :)
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

JAk zauważyłeś rozmyta jest prawa strona a jest to wystający mebel(kominek z szybą). 8-) Kit lepiej wypada w dzień na dworze.Ciut lepsze kolory i lepsza ostrość.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Dzwoniłem do kilku sklepów i pytałem o vg20 ale samo body.Informowano mnie że jak kupie samo body to nie będę miał gwarancji na sprzet.Co to jest za polityka chciałbym sie dowiedzieć?Po kiego im obiektyw jak mi nawali coś w body np guzik rec itp.???

EDIT Lajam:
Bardzo proszę powstrzymać się od niecenzuralnych zwrotów. :c17

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Słowo jest niecenzuralne ?Raczej nie-to zdrobnienie. :c12 widzę że masz inne zdanie....Szkoda.

PS.Dawaj od razu najlepiej czerwoną.Wiem że tu nie lubi się ludzi piszących otwarcie i szczerze (zbyt często krytycznie) na temat SONY i jej produktów.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

konrado1973 napisał(a):

PS.Dawaj od razu najlepiej czerwoną.Wiem że tu nie lubi się ludzi piszących otwarcie i szczerze.


Sam prowokujesz tego rodzaju interwencje...Słowo, jakiego użyłeś słownik języka polskiego definiuje jako "przekleństwo wypowiadane wówczas, gdy człowiek nie chce używać bardziej wulgarnych słów". Naruszasz Regulamin Forum, a dokładniej § 4, punkt. 3

Nie mam zamiaru nawet kontynuować tego tematu, każdy kolejny post nie związany z tematem VG20, będzie usuwany.