anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z kamerą czy moje niedopatrzenie w ustawieniach?

profile.country.pl_PL.title
marcellolodz8
Początkujący

Problem z kamerą czy moje niedopatrzenie w ustawieniach?

Witam serdecznie,
Mam kamerkę Sony HDR-CX115E ok kilku dni.
Wszystko jest ok tylko zastanawia mnie i trochę irytuje dźwięk, który słyszę podczas odtwarzania filmu na kamerze lub na komputerze pracującego najprawdopodobniej procesorka i dźwięku włączanego zoomu.

Czy jest to usterka czy jest możliwość wyciszenia mikrofonu podczas nagrywania, aby te dźwięki nie były słyszalne podczas odtwarzania?

Pozdrawiam
Marcello

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Witam,
Sprawdź, czy pomoże przestawienie opcji dźwięku:
Menu -> UST.FILMOWANIA -> UST.NAG.AUDIO -> WBUD.ZOOM MIC na "WYŁĄCZ"
Menu -> UST.FILMOWANIA -> UST.NAG.AUDIO -> POZ.ODN.MIK. na "NISKI"
Chciałbym się dowiedzieć, czy opisywane przez Ciebie dźwięki pojawiają się na wszystkich nagraniach, czy raczej na "cichych", w których nie jest rejestrowana muzyka, rozmowy, dźwięki otoczenia... Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
marcellolodz8
Początkujący

Teraz ładuję kamerę, więc sprawdzę później czy pomogło.
Najbardziej słychać dźwięki pracy mechanizmu gdy jest bardzo cicho w pomieszczeniu, gdy nie ma innych dźwięków zagłuszających.

Ale dzięki za radę.

profile.country.pl_PL.title
marcellolodz8
Początkujący

oneGabryś wielkie dzięki.

Pomogło.

Jest zdecydowanie ciszej.
Muszę jeszcze trochę rzeczy przetestować, bo dopiero się uczę tej kamerki :)

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Nie ma za co, życzę udanego użytkowania kamerki :)

Muszę jeszcze zaznaczyć, że opcja, o której Ci opowiedziałem, jest niestandardowa. "Normalny" poziom odniesienia mikrofonu sprawia, że dźwięk jest normalizowany, czyli ciche dźwięki są automatycznie przez kamerę zgłaśniane, a bardzo głośne przyciszane, żeby zachować jednorodny poziom dźwięku. Z tego względu poziom "Normalny" jest zalecany przy zwyczajnym użytkowaniu: nagrywaniu rozmów, dźwięków otoczenia itd.

Możesz przeprowadzić mały eksperyment i sfilmować trochę materiału z "Niskim" oraz "Normalnym" ustawieniem mikrofonu. Dzięki temu wybierzesz ustawienie, które będzie Ci odpowiadało pod względem brzmienia.

Pozdrawiam.