anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY HDR XR 550VE po Tuningu

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

SONY HDR XR 550VE po Tuningu

Witam ponownie wszystkich sony-maniaków :c37

Przeglądając drugie forum natknąłem się na przerobioną kamerkę HDR XR550VE.Zaciekawił mnie ten wygląd po lifcie.Czy wie ktoś od jakiego modelu zostały zastosowane akcesoria, :c18 gdzie i za ile można to kupić?
Proszę o pomoc :c31

Oto fota kamerki
Kopia Kamera HDR XR550VE po tuningu.PNG

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Przyznaję, że z takimi akcesoriami kamera wygląda interesująco, nadają jej one profesjonalny charakter :) Na załączonym obrazku widzimy:
- osłonę przeciwsłoneczną na obiektyw,
- doczepianą do stopki akcesoriów rączkę ze zintegrowanym mikrofonem i prawdopodobnie połączoną w całość z adapterem na wizjer oraz - jak przypuszczam - adapterem na akumulator,
- podstawkę-szybkozłączkę do statywu, na której jest zamocowana kamera.

Odcień tworzywa, z jakiego wykonano te akcesoria, ich kształt oraz wyniki moich poszukiwań pozwalają mi przypuszczać, że nie są to oryginalne akcesoria Sony. Podobną osłonę można znaleźć w zestawie np. z modelami HDR-CX700VE czy HXR-MC50E, była też dodawana właśnie do HDR-CX550E/XR550E, natomiast pochodzenie i funkcjonalność rączki są dla mnie po części zagadką. Czy mógłbyś podać link do oryginalnego zdjęcia tej kamery po tuningu? Myślę, że wspólnymi siłami uda się odnaleźć jakieś informacje.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Witam.
Niżej podaje link do kamerki.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1717696.html

Może ktoś jeszcze pomoże...?

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Witam :c37
oneGabryś widzę że chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na tą zagadkę,dlatego postanowiłem zastosować akcesoria z kamerki którą wyżej wymieniłeś czyli HXR-MC50E.Gabaryty tej kamerki są bardzo podobne do mojej HDR XR550VE.Z tą osłoną na obiektyw i z profesjonalnym mikrofonem wygląda fajnie.Z osłoną nie będzie problemu tylko gorzej jest z mikrofonem.
Moje pytanko;
Czy mikrofon zastosowany w kamerce HXR-MC50E pasuje do HDR XR550VE? :c18
Jeśli pasuję to gdzie można go kupić bo przeszukałem pół neta i nie mogę znaleźć. :c71
Pozdro

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Zgadza się, mikrofon od kamery HXR-MC50E będzie pasował do HDR-XR550VE. Jest on - podobnie jak większość mikrofonów nakamerowych - montowany do kamery na stopce akcesoriów oraz podłączany przez gniazdo minijack, które posiada HDR-XR550VE.
Symbol oryginalnego mikrofonu dostarczanego w zestawie z HXR-MC50U to: ECM-CG1S. Nie natknąłem się na niego w internecie, ale jego odpowiednikiem jest ECM-CG1 (bez "S"):

http://sp.sony-europe.com/da/143/71459.jpeg

ECM-CG1 to silnie kierunkowy mikrofon, który "zbiera" dźwięki z naprzeciwka, ograniczając dźwięki tła, dzięki czemu głos filmowanych osób jest wyraźniejszy. Istnieją też mikrofony o innej charakterystyce. Pełną gamę mikrofonów Sony znajdziesz pod poniższym adresem:
http://www.sony.pl/product/cac-microphones/tab/models

Pozdrawiam.