anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony nex VG-20 oraz Sony HXR-MC 2000

profile.country.pl_PL.title
nimoD-----
Początkujący

Sony nex VG-20 oraz Sony HXR-MC 2000

Witam serdecznie. Mam kilka pytań odnośnie tych dwóch kamer, umieściłem już posta w innym temacie lecz nie ukrywam , że zależy mi na czasie więc dodałem nowy temat.

1. Sony NEX VG20-
-Czy kamera ma wyjścia AV analog. (s-video, kompozyt)?
-jaki najlepiej obiektyw szerokokątny zastosować do filmowania na zewnątrz?
-czy podczas stosowania dedykowanych obiektywów na bagnecie E jest możliwość sterowania zoomem za pomocą manetki zewnętrznej poprzez gniazdo microjack 2,5 'lanc' oraz czy przy stosowaniu dedykowanych obiektywów jest opcja automatycznej ostrości?
-jakie nośniki obsługuje kamera oraz czy jest możliwość nagrywania zarówno w formacie HD jak i SD oddzielnie?

2. Sony HXR-MC2000
- Czy są wyjścia analog AV- jakie?
- Jaki ma obiektyw i co o nim sądzicie ?
- Czy kamera ma gniazdo microjack 2,5 'lanc' (sterowanie zoomem manetką libec)?
- Czy kamera ma automatyczną ostrość?
- Czy jest możliwość zapisu w HD jak i w SD i na jakich nośnikach

Znalazłem dużo różnych informacji na temat tych kamer lecz są one różne dlatego też chcę się upewnić w tematach jakie opisałem

Z góry wielkie dzięki za informacje i pozdrawiam :D

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Sporo pytań; cieszę się, że są tak konkretne. To musi świadczyć o tym, że masz poważne plany dotyczące którejś z tych kamer ;)

1) NEX-VG20EH posiada złącze A/V, które służy m.in. jako analogowe wyjście wideo. W pudełku z kamerą znajdują się dwa przewody:
- tradycyjny A/V z trzema wtykami "Cinch",
- komponentowy z pięcioma wtykami "Cinch".
Możliwości podłączenia NEX-a z telewizorem przez złącze A/V podsumowuje poniższa grafika:

http://img214.imageshack.us/img214/8195/vg20av.png

Kamera ta nie posiada gniazda LANC. Do zdalnej obsługi niezbędny będzie sterownik, który można podłączyć do wyżej wspomnianego złącza A/V lub przejściówka LANC -> A/V. Są dostępne statywy Sony (np. VCT-50AV), które posiadają sterowanie wbudowane w rączkę i komunikują się z kamerą przez A/V.

NEX-VG20EH posiada pojedyncze gniazdo na kartę pamięci (obsługiwane standardy to SD oraz MS PRO Duo) i umożliwia wybór zarówno formatu HD (kilka ustawień jakości) jak i SD.

Wszystkie obiektywy systemu NEX (a więc o symbolu zaczynającym się na "SEL") posiadają autofokus, a w każdej chwili można się przełączyć na ręczne ustawianie ostrości. Piszesz, że będziesz filmował na dworze i potrzebujesz obiektywu szerokokątnego, ale z zoomem.
Najbardziej uniwersalny będzie według mnie obiektyw SEL-18200 (11x zoom), który zresztą jest w zestawie z kamerą NEX-VG20EH.
Jeśli wolisz mniejsze i lżejsze szkło, weź SEL-1855 (3x zoom).
Natomiast jeśli zależy Ci na naprawdę szerokim polu widzenia i jesteś w stanie zrezygnować z zoomu, to najlepiej sprawdzi się SEL-16F28 z nasadką VCL-ECU1, będziesz miał odpowiednik ogniskowej 18 mm!

2) HXR-MC2000E posiada wyjście A/V w formie trzech gniazd "Cinch" a do zestawu dołączony jest odpowiedni przewód (kompozytowy 3 x RCA).

Z pewnością jako atut tej kamery potraktujesz fakt, że posiada ona 2,5 mm złącze LANC do zdalnego sterowania.

Podobnie jak NEX-VG20EH, kamera ta może zapisywać materiał w jakości HD oraz SD. HXR-MC2000E posiada 64 GB wbudowanej pamięci flash oraz gniazdo na karty pamięci SD/MS PRO Duo.

Naturalnie kamera ta posiada automatyczną ostrość. Zastosowany w niej obiektyw ma 12x zoom optyczny (zakres ogniskowych: ekwiwalent 29,8 - 357,6 mm) oraz jasność F 1,8 - 3,4. Jest to dosyć uniwersalny obiektyw, wystarczający do typowych zastosowań reporterskich.

Pozdrawiam.