anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Quartz - Portret

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Quartz - Portret

Na początku chciałbym powitać wszystkich odwiedzających moje tematy i podziękować, że zawsze jesteście w stanie udzielić pomocy potrzebującemu :)

Nadszedł czas "pochwalić" się swoimi fotkami, które zrobiłem w ciągu półrocznego obcowania z lustrzanką. Chciałbym, abyście pokazali mi moje błędy i naprowadzili na słuszną ścieżkę.

Oglądającym życzę stalowych nerwów, a sobie uporu i ciągłego dążenia do lepszych fotek.

Message was edited by: Quartz.

215 ODPOW. 215
profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

Lajam napisał(a):

akamel napisał(a):

Kadry też takie sztancowe.


Ja się po części zgadzam, ale komunia to z reguły taka właśnie ma być.

T Poza tym zanim napiszemy, że tło jest zbyt mało rozmyte warto spojrzeć na exif...to nie było Zeissem 135/1.8 robione żeby oczekiwać rozmycie tła tuż za osobą ;)



A dlaczego myślisz, że nie patrzyłem na EXIF? Jak nie można rozmyć tła, to nie robi się zdjęcia na tle betonowego płotu , zmienia się ustawienie dziecka, kadruje się ciaśniej albo zmienia ogniskową(nie mam jasnej 135, ale wspomagam się 100-300APO).
Pozdrawiam.
PS. Dla mnie kolor skóry jest mniej rażący.

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

185 swiatla jak blysk w oku(tak mi sie kojarzy) :thumbsup:
186 fajne
188 fajne ale moze jak bys ciut nizej byl i jak by tych aut nie bylo w tle(taki klmat odjezdzajacego w dal) :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Spodziewajcie się niespodziewanego - nadchodzą nowości - portret.

A*.

kuraq - :c69 na wskazówki :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

4 zdjęcia i 4 różne kolory skóry. :?

191 - tonacja dla mnie absolutnie nie do przyjęcia. Podkreślam - dla mnie.

190 mimo tych włosów przesłaniających oko - dla mnie najciekawsze. Po pierwsze bo fajny moment złapany, jest kontakt. W zasadzie nic nie rozprasza, choć bez tego zegarka byłoby lepiej.

191 - nie lubię takich póz. O obróbce już pisałem wyżej.

192 - w sumie byłby najlepszy kadr, ale uciąłeś dłoń... :( Popracuj też nad lekkim rozjaśnieniem oczu - wygląda jakby miała czarną tęczówkę..

193 - mimika mówi nie i w sumie zgadzam się z nią w pełni. Nie.

Na plus - w miarę dobrze doświetlone.
Staraj się poruszać w zakresie ogniskowych 85-135mm. Nie przymykaj obiektywu, wykorzystaj ile się da z pełnej dziury. Nie bój się też ujęć całej sylwetki :)
No i jak zapanujesz nad kolorami będzie fajnie.

Bardzo ładna modelka. Ciekawa uroda, jeśli możesz, korzystaj :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Quartz napisał(a):

kuraq - :c69 na wskazówki :)



Za słaby refleks mam. Lajam wyczerpał temat praktycznie, a ja się z Nim zgadzam :smileythumbsup:

Lajam napisał(a):


Bardzo ładna modelka. Ciekawa uroda, jeśli możesz, korzystaj :thumbsup:


A no, jeśli dzielnie będzie znosić katowanie portretowe, to masz szczęście, idealną sytuację wręcz :D

Zwracaj więcej uwagi na szczegóły typu włosy, biżu itd. Patrz ciągle jak wyglądają, jak są ułożone i poprawiaj :)
I taka porada, zostaw sobie trochę przestrzeni przy kadrowaniu, żebyś nie miał takiej sytuacji jak na 192 :c20

profile.country.PL.title
Krolpaw
Użytkownik

Zdjęcia 7 i 8 to niemal doskonałość w kategorii makro. Prawidłowy układ oraz tło, świetna ostrość oraz wystarczająca głębia. Pochwal sie proszę o jakiej porze dnia wykonałeś te zdjęcia, czy używałeś statywu czy też poszło z ręki ?.

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Dzięki za wizytę, wreszcie mam ruch w albumie.

Szczególnie dziękuję za te krytyczne komentarze - przy pierwszej sesji portretowej naprawdę wiele dają.

Co do kolorów - robiłem kilka wersji bo obrabianie 100 Rawów w tym samym stylu, robi się nudne.

Czyli zbierając to razem - starać się zachować naturalnie kolory skóry (jak w 190?) i do tego uważnie kadrowac ?

Jak wejdę na PC, to dołożę jeszcze kilka, żebyście łatwo życia nie mieli :)


Makro - początek moich zdjęć, wykonane z soczewką makro +8. zrobione w ciągu dnia, rano (w exifie jest godzina chyba), z ręki ( nie używam statywu, bo nie mam )

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Quartz napisał(a):

Co do kolorów - robiłem kilka wersji bo obrabianie 100 Rawów w tym samym stylu, robi się nudne.


SELEKCJA!
Wybieraj mniej kadrów, ale lepszych, bardziej dopracowanych. Lub takich, przy których będziesz mógł popisać się skilsami w obróbce ;)

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Moje umiejętności obróbkowe są bliskie 0, więc będzie ciężko.

Dokładam kilka - jestem już świadomy błędów (np. ucięte dłonie), ale to co popsułem wczoraj, już nie specjalnie da się naprawić w postprodukcji.

Więc - jest jak jest.

Gdyby coś - koncepcja z wiejącymi włosami była zamierzona (z tymi zasłaniającymi trochę twarzy, również)