anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FIltr Polaryzacyjny nex 5K

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
DUrbaniak87
Poszukiwacz

FIltr Polaryzacyjny nex 5K

Posiadam aparat sony nex 5K. Czy moge do niego dokupić i zamontować filtr polaryzacyjny? Jeśli tak to teraz pytanie jaki? do obiektywu kitowego 18-55mm

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.

Oczywiście, że możesz. Średnica gwintu na Twoim obiektywie to 49mm. I taki filtr możesz zamontować.

Jak masz np. większy, można dokupić i zastosować redukcję.




Oczywiście powinien to być filtr polaryzacyjny kołowy.

------------------------------
fotoamator

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Chyba będzie ciężko nakręcić filtr na ten naleśnik - element soczewki lekko wychodzi do przodu. Tak swoją drogą - jaki jest sens używania filtra polaryzacyjnego kołowego na tak szerokim kącie? Nigdy nie uzyskamy ładnego, równego efektu

 

Co do dekli - tak, na każdy filtr można zapiąć dekielek.

 

Co do ekranu LCD - tutaj jak najszybciej szybka GGS. Pierwsze NEX-y miały dość słabą powłokę antyodblaskową, która brzydko łuszczyła się i ekran wyglądał fatalnie. :slight_frown:

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.

Oczywiście, że możesz. Średnica gwintu na Twoim obiektywie to 49mm. I taki filtr możesz zamontować.

Jak masz np. większy, można dokupić i zastosować redukcję.




Oczywiście powinien to być filtr polaryzacyjny kołowy.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
DUrbaniak87
Poszukiwacz

Dziękuje bardzo za odpowiedz. A czy mógłby pan polecić jakiś filtr godny uwagi,ogólnie filtry firmy sony są dość drogię z tego co przeglądałem, a wyczytałem że filtry firmy Marumi są polecane. Konkretnie chodzi mi o ten model http://vito.com.pl/filtry-polaryzacyjne/334-filtr-polaryzacyjny-49-mm-dhg-circular-pld.html

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Marumi, B+W, Heliopan to są producenci, których filtry są bardzo dobre jakościowo i znakomicie się sprawdzają. Także można je śmiało kupować :wink:

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

sam mam filtr tej firmy działa już parę lat bez zarzutu

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Filtry działać będą i przez kilkaset lat bo nie bardzo jest się co tam popsuć. Natomiast co do jakości filtrów są różne "stopnie". Są filtry kiepskie, kórych jakość wykonania i działania pozostawia wiele do życzenia, są filtry średniej jakości, które uwidaczniają swoje słabe strony w specyficznych warunkach (np. zdjęcia ze źródłem światła w kadrze) i są filtry dobre, gdzie negatywne skutki działania są ograniczone do minimum, praktycznie niezauważalne w codziennym fotografowaniu.

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

nie przesadzajmy kilka lat to tak ale nie kilkaset:smileyhihi:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

fotoandreq wrote:


nie przesadzajmy kilka lat to tak ale nie kilkaset

Ciekawa opinia, :anguished: fotoandreq, możesz to jakoś rozwinąć? Sam jestem ciekaw, co może spowodować (poza nieostrożnym obchodzeniem się użytkownika z filtrem), że po kilku latach filtr będzie bezużyteczny. :thinking:


Mam jeszcze kilka filtrów, które mają ponad 40 lat - nie zauważyłem spadku właściwości. Ale nie są to polaryzacyjne. Ostatni, jaki miałem stłukł mi się parę lat temu, ale też mi służył sporo ponad 30 lat.

I ja nie widze powodu utraty swoich właściwości przez jakikolwiek filtr (pomijam uszkodzenia mechaniczne).

Więc jestem ciekaw uzasadnienia Twojej opinii :slight_smile:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

na kilkanaście lat wystarczy, ale nie na kilkaset, filtr skomplikowany nie jest, ale jest delikatny, więc nawet jak się z nim dobrze obchodzimy to w końcu po kilku latach się gdzieś zarysuje i raczej nie będzie się nadawal do dalszej współpracy, nic moim zdaniem wieczne nie jest a w szczególności optyka

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sam z siebie filtr się nie porysuje.


Poza tym nawet zrysowany filtr nie wpłynie specjalnie na zdjęcie.


Może nie będę się dalej rozwodził, tylko podam link http://kurtmunger.com/dirty_lens_articleid35.htmlhttp://kurtmunger.com/dirty_lens_articleid35.html