anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy MD Minolty

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
ropodol-----
Użytkownik

Obiektywy MD Minolty

Witam wszystkich

Nie jestem zbyt udzielajacym się forumowiczem, za to czytam wszelkie porady. Niestety jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi na temat :"czy warto". Zastanawiam sie nad zakupem szerokokątnego obiektywu na MD i oczywiście odpowiedniego adaptera. Tylko czy obiektywy 28mm lub 35mm wart takiego zakupu? Rozumiem że również należy przeliczyć ogniskową razy 1.6 to już raczej tak szeroko nie wychodzi. Pozostałe wady łączenia starych obiektywów mi nie przeszkadzają. Dzieki z góry za odpowiedź i pomoc. 

Raftio
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

cześć, obiektywy minolta md są całkiem niezłej jakości. Jeśli uzywasz nex-a to polecam jak najbardziej ( w przypadku lustrzanek adapter ma soczewkę która pogarsza jakość). Przelicznik jest 1,5. Jeśli lubisz ciekawy bokeh to polecam vivtara 35/1,9 i 28/1,9 z mocowaniem minolta md bardzo fajne szkła :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Paweł o przeliczniku ogniskowej już napisał. Natomiast gdy chcesz używać obiektywu z przejściówką to wcale nie musi być Minolta. Mowa oczywiście o NEX-ie. Nie napisałeś do jakiego aparatu, a właściwie do jakiego systemu chcesz podpinać takie obiektywy. Jeżeli to ma być Sony A to muszę cię zmartwić - tu jest niewiele systemów, obiektywy których możesz podpinać pod Sony A bez przejściówki z soczewką - a ta jaest droga i pogarsza jakość. Natomiast do systemu NEX podepniesz prawie każdy obiektyw będący na rynku.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

cześć, obiektywy minolta md są całkiem niezłej jakości. Jeśli uzywasz nex-a to polecam jak najbardziej ( w przypadku lustrzanek adapter ma soczewkę która pogarsza jakość). Przelicznik jest 1,5. Jeśli lubisz ciekawy bokeh to polecam vivtara 35/1,9 i 28/1,9 z mocowaniem minolta md bardzo fajne szkła :slight_smile:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Paweł o przeliczniku ogniskowej już napisał. Natomiast gdy chcesz używać obiektywu z przejściówką to wcale nie musi być Minolta. Mowa oczywiście o NEX-ie. Nie napisałeś do jakiego aparatu, a właściwie do jakiego systemu chcesz podpinać takie obiektywy. Jeżeli to ma być Sony A to muszę cię zmartwić - tu jest niewiele systemów, obiektywy których możesz podpinać pod Sony A bez przejściówki z soczewką - a ta jaest droga i pogarsza jakość. Natomiast do systemu NEX podepniesz prawie każdy obiektyw będący na rynku.

profile.country.pl_PL.title
ropodol-----
Użytkownik

Dzięki za pomoc. Rozwiałem wątpliwości dzieki Wam i nie będe inwestowal w takie obiektywy. A mam dość leciwy sprzęt alfa 200. Pomalu się przymierzam do zakupu nowszego modelu, a póki co myslalem, że skorzystam dobrodziejstw starych obiektywów i skorzystać z czegoś szerokiego z dobrym światłem. Dzięki jeszcze raz

Raftio