anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Premiera SEL: CZ16-70 f/4 i 18-105 f/4 G

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Premiera SEL: CZ16-70 f/4 i 18-105 f/4 G

W dniu dzisiejszym w systemie NEX pojawiły się dwa nowe obiektywy Zeiss 16-70mm f/4 OSSS i Sony E PZ 18-105G OSS, a także czarna wersja obiektywu 50mm f/1.8.

 

A3000-Situation3_zpsc15fd5ea.jpg

 

 

 

Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16 – 70 mm F4 ZA OSS (SEL1670Z)
SEL1670Z_A-1200.jpg
Ten niewielki i poręczny obiektyw zmiennoogniskowy pozwala użytkownikom aparatów α z mocowaniem typu E poznać w praktycznym działaniu słynną optykę Carl Zeiss. Dzięki wygodnemu, 4-krotnemu zoomowi (24 – 105 mm w przeliczeniu na format małoobrazkowy) obiektyw SEL1670Z idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, przy fotografowaniu krajobrazów, wykonywaniu portretów i spontanicznym utrwalaniu chwil z życia.

SEL1670Z_B-1200.jpg

Obiektyw odznacza się dużym kontrastem i wysoką rozdzielczością w pełnym zakresie ogniskowych. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii jedną soczewkę AA (Advanced Aspherical) połączono z trzema zwykłymi soczewkami asferycznymi, uzyskując zmniejszenie wymiarów i wagi obiektywu bez pogorszenia jakości obrazu. Powierzchnie optyczne są pokryte cenioną powłoką Carl Zeiss T*. Osłabia ona odblaski i chroni przed powstawaniem tzw. duszków, w wyniku czego obraz zachowuje naturalną kolorystykę i nieprzeciętną rozdzielczość.

W odróżnieniu od tanich konstrukcji zmiennoogniskowych, których jasność maleje ze wzrostem zbliżenia, nowy obiektyw w całym zakresie ogniskowych ma stałą maksymalną wartość przysłony F4. Pozwala to zamrażać szybki ruch przez skrócenie czasu migawki i uniknąć nastawiania dużych czułości ISO przy zdjęciach w zbliżeniu. Dodatkową zaletę stanowi przysłona kołowa, nadająca nieostrym fragmentom atrakcyjny dla oka, miękki wygląd (bokeh).

Obiektyw jest wyposażony w stabilizator obrazu Sony Optical SteadyShot, który kompensuje skutki mimowolnych drgań ręki i ułatwia uzyskanie wyraźniejszych zdjęć — nawet przy dłuższych czasach migawki i w słabym oświetleniu.

Jak przystało na produkt Carl Zeiss, wzorowe właściwości optyczne idą w parze z modelowym wykonaniem. Obiektyw ma więc atrakcyjnie wyglądającą, metalową obudowę, która tworzy wyraźną aurę luksusu.

 


E PZ 18 – 105 mm F4 G OSS (SELP18105G)
SEL18105mm.jpg
Firma Sony wprowadza na rynek pierwszy obiektyw Sony G zaprojektowany specjalnie do aparatów i kamer z mocowaniem typu E.

Model SELP18105G cechuje się znacznym 5,8-krotnym zoomem (27 – 157,5 mm w przeliczeniu na format małoobrazkowy), przez co doskonale nadaje się do zabrania w podróż i do fotografowania szerokiego zakresu tematów.

SEL18105G_B-1200.jpg

Obiektywy typu G znane są z wyrafinowanych rozwiązań optycznych – w przypadku modelu SELP18105G wysoka rozdzielczość i kontrast w całym zakresie ogniskowych to zasługa połączenia dwóch soczewek ED z trzema elementami asferycznymi. Konstruktorzy zadbali również o ograniczenie zniekształceń oraz aberracji sferycznej i chromatycznej. W rezultacie obiektyw nienagannie odwzorowuje obraz o wysokim kontraście, a dzięki kołowej przysłonie tworzy profesjonalnie wyglądający efekt bokeh — miękkiego rozmycia nieostrych fragmentów obrazu.

Zaawansowany, wszechstronny obiektyw SELP18105G świetnie spisuje się przy nagrywaniu filmów Full HD. Opracowana na potrzeby kamer Handycam technologia gwarantuje bardzo ciche i płynne działanie automatyki ostrości, a elektryczna regulacja zoomu umożliwia zmiany zbliżenia bez dekoncentrowania filmowanych osób.

Do nastawiania zoomu — ze stałą lub zmienną prędkością — służy osobna dźwignia na tubusie obiektywu, której duża czułość pomaga uniknąć niepożądanych zachwiań aparatu. Możliwości twórczego kształtowania obrazu zwiększają niezależne pierścienie ostrości i zoomu, dzięki którym użytkownik może korygować ostrość w czasie zmian ogniskowej. Dla większego komfortu użytkowania, regulacja zbliżenia i ostrości nie powoduje zmiany fizycznej długości obiektywu.

Podobnie jak nowy model SEL1670Z, obiektyw SELP18105G ma stałą maksymalną przysłonę F4, dzięki czemu do jego wnętrza zawsze trafia duża ilość światła. W uzyskaniu wyraźniejszych zdjęć z ręki przy słabym oświetleniu lub dużym zbliżeniu pomaga stabilizator Optical SteadyShot.

E 50 mm F1,8 (SEL50F18)
5wjUeZit1Sh9dtG2dqQVG3P1_MueeF3YkFSvjTzQHsQ_zpsd46ca57b.jpg
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, firma Sony wprowadza czarną wersję kolorystyczną stałoogniskowego obiektywu E 50 mm F1,8, która pasuje wyglądem do wielu aparatów z gniazdem bagnetowym typu E. Jasny, stałoogniskowy obiektyw SEL50F18 idealnie nadaje się do wykonywania z ręki nastrojowych zdjęć portretowych z atrakcyjnie rozmytym tłem (bokeh). Jeśli fotografowanie odbywa się w świetle zastanym, stabilizator Optical SteadyShot pomoże uzyskać wyraźne, niezamazane fotografie i stabilne filmy. Dla uniknięcia zakłócenia spokoju fotografowanych lub filmowanych osób, w obiektywie zastosowano też cichy, płynnie działający system AF.

Nowe obiektywy z mocowaniem typu E Sony SEL1670Z, SELP18105G i SEL50F18 pojawią się w Europie w październiku 2013 r.

1 Po założeniu obiektywu kamera NEX-VG900E automatycznie przełącza się w tryb kadrowania APS-C.

 

 

tab.jpg

 

Pierwsze wrażenia i zdjęcia:

Photography blog

ePhotozine - 18-105

ePhotozine - 16-70

Dyxum 16-70

 

 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
rawyleg
Poszukiwacz

Czołem wszystkim, nick już nie ten sam, ale Rafiki jest wciąż ten sam :slight_smile:
Mam od kilku dni A3000 i CZ16-70 f/4
Zaletą obiektywu są świetne parametry oraz niewielkie rozmiary.
Tak na szybko dwie fotki:
Porównanie do powszechnie znanego standardowego zooma SEL1855 oraz na NEXie 7
DSC09108.jpg

DSC09102.jpg

profile.country.PL.title
rawyleg
Poszukiwacz

Jeszcze jedna ciekawostka.
Ktoś zadał mi pytanie jak z ustawianiem ręcznym ostrości w A3000.
Sprawdziłem to wczoraj.
W sumie ze względu na mniejszą rozdzielczość wizjera obwódki są bardziej widoczne...
Krótko mówiąc szału nie ma ale bez większego problu da się robić zdjęcia z manualnymi obiektywami :slight_smile:


Zestawik :slight_smile:
DSC09096.jpg


NEX 7 + Jupiter 85/2
DSC08912.jpg

profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

Ktoś miał już u siebie 18-105? Gdybym kiedyś zanabył A6000 to chyba zakres 18-105 spełniłby moje potrzeby(sądząć jak często korzystam z SAL-a 16-105:smileywink:). Interesuje mnie jaki daje obrazek.

Pozdro.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Hej,

 

ja nim trochę fociłem (z a6k).

Teraz nie mam dostępu do fotek, ale postaram się dziś - najpóźniej jutro wrzucić co nieco :slight_smile:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

Dzięki Krzysztofie :slight_smile:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Kilka kadrów z 18-105:

http://community.sony.pl/t5/Obiektywy-i-akcesoria/18-105-f-4-G-OSS-kilka-s%C5%82%C3%B3w-kilka-kadr%C...

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer