anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fajerwerki

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Fajerwerki

Witam wszystkich.
Z jakich ustawień korzystać aby fajerwerki wyszły "idealnie"?
Chciałabym uzyskać na tyle jasne zdjęcie, aby było widać okoliczne budynki etc jednocześnie mieć na tyle krótki czas migawki aby efekty świetlne były wyraźne.
Zwiększone ISO to tylko kompromis bo tracę na jakości.

Jak macie "zlotą metodę" - podzielcie się :))

Pozdrawiam i życzę szczęsliwego 2009 roku :)

30 ODPOW. 30
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

Włosi są bardzo rozrzutni byle jakie swieto i półgodzinny pokaz sztucznych ogni

profile.country.pl_PL.title
QkiMoonster
Początkujący

Czytając wszystkie dobre rady z tego tematu, wykorzystałem okazji i podczas pikniku rodzinnego u mnie na osiedlu zrobiłem takie fotki... xD

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Przypominam o istnieniu tego wątku. Żebym nie musiał więcej sprzątać :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Krisu zapobiegliwy http://klubkm.pl/forum/images/smilies/balloon.gif


:c68 :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
Par_Dez
Początkujący

Witam !
Przede wszystkim życzę wszystkim użytkownikom tego b.przydatnego forum z uwagi na jego profesjonalizm i uprzejmość wszystkiego najlepszego w Nowym 2011 Roku , udanych zdjęć , aby marzenia się spełniły.
A teraz pytanie ? Jak się fotografuje fajerwerki - wiem - czytałem parę poradników.Chodzi tylko o czas naświetlania , drogą prób i błędów nie starczy czasu , będę fotografował na zewnątrz domku jednorodzinnego gdzie pokaz ogni sztucznych trwa krótko.
Sądzę że ustawienie f/11 ISO 100 -200 i 3 , 4 sekundy będzie za długim czasem , w poradnikach piszą 1/30 do 0.6 sek.
Może ktoś podzieli się ze mną wiedzą.
Ulica na której chcę robić zdjęcia oświetlona kilkoma latarniami wzdłuż ulicy.Z pomiaru matrycowego wychodzi 6 sek. ale moim zdaniem to za długo , błyski i kolory ogni sztucznych zostaną chyba prześwietlone.


Uprzejmie proszę nie zakładac nowych tematów, jeśli dany wątek już istnieje. Szczególnie, ze TEN został specjalnie odnowiony przez krisa...
Tadeusz

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

kris napisał(a):

Przypominam o istnieniu tego wątku. Żebym nie musiał więcej sprzątać :nauseated_face:


Tadeusz napisał(a):

Krisu zapobiegliwy


A teraz pytanie ? Jak się fotografuje fajerwerki


a jednak się nie udało :c34

Par_Dez
Początkujący

Przepraszam za rozpoczęcie nowego wątku , na przyszłość się poprawię.
Ale co ma oznaczać cytat "A jednak się nie udało" nie rozumiem.
Sądziłem że otrzymam odpowiedź a nie filozoficzną odpowiedź.
No cóż , wszyscy robią się coraz bardziej zgryźliwi , ale takie czasy widocznie.
A wystarczyła tylko mała podpowiedź dotycząca czasu naświetlania o czym piszę w swoim poście. :(

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Wystarczy poczytać istniejący temat i podglądnąć EXIFy zamieszczonych tu zdjęć a odpowiedzi znajdą się same.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Przepraszam za rozpoczęcie nowego wątku , na przyszłość się poprawię.
Ale co ma oznaczać cytat "A jednak się nie udało" nie rozumiem.
Sądziłem że otrzymam odpowiedź a nie filozoficzną odpowiedź.
No cóż , wszyscy robią się coraz bardziej zgryźliwi , ale takie czasy widocznie.
A wystarczyła tylko mała podpowiedź dotycząca czasu naświetlania o czym piszę w swoim poście. :(


wiesz trudno się dziwić wypowiedzi Karola bo temat o fajerwerkach jest i wydaje mi się, że wszystko w nim wyjaśniono, jest też wyszukiwarka pozwalająca forumowiczom znaleźć sobie temat zamiast zakładać nowy czym przysparzają tylko pracy moderatorom...

a co do czasu przykro mi ale nie ma uniwersalnego bo po pierwsze zależy jakie fajerwerki będziesz fotografował wiadomo profesjonalne są większe od tych sklepowych, a co za tym idzie więcej światła produkują, po drugie nikt z nas nie wie z jakiej odległości będziesz robił te zdjęcia ani jakim obiektywem na jakiej ogniskowej, a od tego też zależy czas naświetlania bo im szerzej tym więcej światła im bliżej fajerwerków tym więcej światła

polecam wyłączyć redukcje szumów dla długich czasów naświetlania tryb manualny i 2-3 strzały eksperymentalne, a później już z górki

pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku :)

Par_Dez
Początkujący

Dziękuję serdecznie , bardzo to skomplikowane a ja jestem leń i tak zimno że chyba sobie odpuszczę.