anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Program do obrobki zdjec pod MacBook'a

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Program do obrobki zdjec pod MacBook'a

Witajcie :c37

Jakis czas temu zaopatrzylem sie w laptop Apple i ku mojej rozpaczy nie moge w nim zainstalowac

Fast Stone Image Viewer.Czy ktos z Was moze mi zasugerowac jakis prosty w obsludze,darmowy z opcja zmniejszania zdjec program wspolpracujacy z Macbookiem :c18 ?

Pozdrawiam :c22

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jest zabawne, że nie ma GODNEGO odpowiednika na tak wspaniały i jedyny w swoim 'emejzingu' system :nauseated_face:


Monty szczerze życzę Ci byś nie sprzedał maczka. Będziesz zmuszony przebrnąć przez pierwszy, najtrudniejszy okres. Okres zapoznawania się z obsługą i ogólnie z całą ideą tego OS'a. A potem już nie będziesz chciał wrócić do okienek :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

Hej,
Monty zaglądnij tutaj na forum kiedyś coś zacząłem pisać ale wątek sprowadził do samych aktualizacji.

10zer napisał(a):


Całe szczęście istnieją alternatywy programów nie obsługujących RAWów nowych modeli.
Razem z aktualizacją nadszedł czas sprawdzić potencjały Aperture, Pixelmator, iPhoto. Porównać i wybrać dla siebie najlepszy 8-)


Ja pozostałem przy Aperture, trebor z kolei korzysta z Lightrooma na macu.
Na jednym z plenerów doszliśmy do wniosku Aperture na Mac a Lightroom na WIndowsa.
Z tego co zauważyłem jeśli są programy na Mac i Win różną się klawiszologią i oczywiście są ułatwienia pod maca używając gestów, ale do tego trzeba wprawy.

edit kris:
:c29

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Lajam napisał(a):


Monty - spróbuj Xee http://wakaba.c3.cx/s/apps/xee.html


jeżeli o mnie chodzi to Xee jest do 'tyłka wrazić'... Graphic Converter jest o niebo lepszy, ale zawsze to jakaś alternatywa jeżeli komuś by nie podszedł GC

kris napisał(a):

jest zabawne, że nie ma GODNEGO odpowiednika na tak wspaniały i jedyny w swoim 'emejzingu' system :nauseated_face:


godny nie ale za to wystarczający, jest

10zer napisał(a):


Ja pozostałem przy Aperture, trebor z kolei korzysta z Lightrooma na macu.


jeżeli chodzi zaś o samą obróbkę zdjęć to tak, używam L4, zaś do przeglądania, katalogowania, przenoszenia i każdego innego babrania prócz obróbki i wywoływania używam Graphic'a

profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

Jako wieloletni "macowiec" też coś dodam. Może Aperture początkowo nie był najlepszym programem, ale po kilku updatach wszystko bardzo fajnie działa. Jeżeli chcesz szybko przeglądać zdjęcia wystarczy przycisnąć "P" jest to tzw. szybki podgląd.

Ja mam kilka bibliotek ze zdjęciami największa ma około 60 tyś zdjęć. Zdjęcia robie w RAW+JPEG i nie ma problemu ze zgraniem tego i dalszą obróbką. Zdjęcia są na zewnętrznym dysku. Obrabiam też zdjęcia w PS z poziomu Aperture i nie ma problemu jak w bibliotece znajdzie się zdjęcie rzędu 200MB.

Apple dba ostatnio również o SONY-userów i wypuszcza aktualizacje dla nowych aparatów.

Do tego opcja Photo Stream jest genialna, mam ostatnie 1000 zdjęć zawsze na iPhonie i tablecie bez dodatkowych klinkięć.


Monty jak masz jakieś problemy/ pytania z to pisz na PW : )