anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dodał ten temat do Ja też

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Tryb HDR + pilot RMT-DSLR1 = kicha!!!

Witam wszystkich.....

 

Z myślą o zdjęciach nocnych ( i nie tylko), wykorzystując długie czasy naświetlania zakupiłem pilot Sony RMT-DSLR1.

Z całej klawiszologii na pilocie, podczas robienia zdjęć działają dwa przyciski: Shutter i 2sec. W zasadzie więcej nie potrzeba.

Przed chwila wróciłem z wieczornych zdjęć i robiąc je zagotowałem się. Ustawiając tryb HDR nie działa przycisk wyzwalający migawkę z pilota - kurcze nie działa wtedy gdy ustawiam tryb HDR, przy DRO wszystko wporządku.

Jedyną różnicą między HDR i DRO (nie chodzi o techniczne aspekty) jest tylko to, że przy HDR wykonywane są dwa zdjęcia.

Nie mogę pojąć...... dlaczego przy ustawieniu trybu HDR nie działa pilot ? O co chodzi ? - przecież to, że wykonywane są dwa zdjęcia nie ma kompletnie znaczenia.

Robiąc zdjęcia tradycyjnie, widzę poruszoną fotkę (czasy po 30 sek), gdy wyzwalam z pilota jest OK - i tak ma być, ale dlaczego pilot nie współpracuje z trybem HDR.

Być może moja wina bo gdzieś nie doczytałem, ale zasada działania pilota jest dla mie kompletnie niezrozumiała.

Kto dodał ten temat do Ja też