anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

MPEG-2 a MPEG-4

profile.country.pl_PL.title
Robertoror
Początkujący

MPEG-2 a MPEG-4

Witam. Mam telewizor KDL-32V4000, który obsługuje system MPEG-2. W Warszawie sygnał
naziemnej telewizji cyfrowej nadawany jest w standardzie MPEG-4. Co mogę zrobić
żeby móc oglądać kanały jakości cyfrowej kodowane w MPEG-4? Czy są jakieś
konwertery, moduły czy karty itp., za pomocą których mógłbym odbierać naziemne
kanały cyfrowe? W moim odbiorniku mam gniazdo kart PCMCIA, może tam da się coś
wetknąć żeby oglądać te kanały? Z góry dziękuję za jakiekolwiek dobre rady.

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
kaemesio
Początkujący

Moduł Conax Pocket (koniecznie z serii "Powered by NP4") działał mi dobrze w 32V2500. Nie wiem czy w nowszych też działa, ale powinien. Jest też Moduł Viaccess (też "Powered by NP4") ale on miał kłopoty z dźwiękiem (ostatnio tylko na Polsacie). Podobno jest moduł bez slotu na kartę szyfrującą (i tak jej nie używa się w Polsce) ale ja go nigdy nie widziałem i nie wiem jak działa.

scarface-----
Początkujący

Obecnie nie ma żadnych tego typu kart które chodziłyby na 100%. Sporo osób ma z tym problem więc jest duże ryzyko kupując tego typu urządzenie, że coś będzie nie tak z obrazem, dźwiękiem itp. pewnie prędzej czy później coś działającego na rynku się pojawi.

easydog
Początkujący

Jestem w tej dziedzinie zielony, z tego co rozumie do telewizora lcd bez tunera DVB-T mpeg4 w przyszłości będzie można włożyć jakąś kartę, która umożliwi oglądanie cyfrowej telewizji ?

profile.country.pl_PL.title
niszczot
Początkujący

Jezeli telewizor nie ma wbudowanego zadnego tunera DVB-T to potrzebny będzie zewnętrzny tuner.
Jezeli posiada tuner MPEG-2 to mozna zastosowac moduł MPEG-4, ale jak wczesniej pisano różnie jest a ich wspópraca z tunerami w telewizorach. O ile mi wiadomo z modułów dostępnych na ta chwilę nie ma takiego co by rozkodowywał kanały HD a tylko format MPEG-4

Razak-----
Początkujący

easydog napisał(a):

Jestem w tej dziedzinie zielony, z tego co rozumie do telewizora lcd bez tunera DVB-T mpeg4 w przyszłości będzie można włożyć jakąś kartę, która umożliwi oglądanie cyfrowej telewizji ?



Tak, ale jak na razie te karty nie gwarantują 100% sukcesu