anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR83A90J - zawieszanie się TV

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

XR83A90J - zawieszanie się TV

Mam od początku czyli od około roku od zakupu problem z zawieszaniem się TV OLED A90J. W przypadkowych momentach co kilka dni zamraża się obraz najczęściej na materiale 4k - brak reakcji z pilota lub/i klawisza z tyłu TV. Telewizor sam się ponownie nie uruchomi do momentu gdy nie odłączy się zasilania 230V i ponownie nie podłączy. Czy ktoś ma podobny problem w serii OLED A90J lub innym telewizorze z roku modelowego 2021.
Serwis MIK RADOM wymienił płytę główną na nową, były robione ustawienia fabryczne i póki co brak pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Zawieszenia następują na aplikacjach Bravia Core, You Tube, Netflix, Canal+ zdarza się też w samym menu GoogleTV. Zdarza się, że TV zawiesi się po kilku godzinach a czasami po kilku minutach od włączenia.

63 ODPOW. 63
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No to słabo. Na bank nie jest to problem systemu operacyjnego. Odkąd jest Google TV system jest stabilny.

 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Miałem kiedyś problem z zawieszaniem i resetowaniem TV jak sie okazało przez kiepska jakość zasilania. Dobra listwa przeciwprzepięciowa załatwiła problem

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Zasilanie jest ok, wcześniej były inne TV SONY, LG i nie było tego problemu, zasilacze w TV posiadają filtry i zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Obraz zamraża się i brak jest reakcji z pilota lub guzika z tyłu TV często na początku odtwarzania materiału w 4K HDR np na aplikacjach: Bravia Core, Canal+, YouTube. Czasem zdarza się to kilka dni z rzędu a czasem raz na tydzień. Gdyby ponownie się uruchamiał to można by było podejrzewać problemy z zasilaniem i nie drażniło by mnie to tak. Najbardziej upierdliwe dla mnie i dla żony jest że trzeba wyłączać zasilanie gdy telewizor wisi na ścianie. Internet 600/60 z UPC podłączony pod WIFI 5 GHz z testami na Netflix prędkości do 240 Mb/s, router stoi blisko TV, pełny zasięg WI-FI. Gdy obraz jest zamrożony nie działa też sterowanie z telefonu z aplikacji GoogleTV, TV jest zupełnie martwy i nie uruchomi się ponownie nawet po 5-10 minutach.
Zanim dojdzie do zawieszenia przez 10-20 sekund telewizor się przymula, wolno reaguje na polecenia z pilota i dioda na TV miga z dużym opóźnieniem przy wysyłaniu poleceń z pilota, czasem przytnie się kilka razy obraz i wtedy wiem, że za chwile TV zawiesi się. Ilość wolnej pamięci w TV to 1,8GB. Dane w pamięci podręcznej czyszczone. Do TV podłączony moduł CAM Ci+ UPC i amplituner Marantz SR5015 kablem HDMI 2.1.

profile.country.PL.title
mzolci
Użytkownik

Wyjmij moduł Cam.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Moduł CAM UPC, podmieniłem z innego TV, nie przyniosło to efektu. Moduły różniły się wersją. Zawieszenia też występują gdy amplituner jest wyłączony. Amplituner jak i telewizor wielokrotnie miał nowe softy, w tej chwili są najnowsze i nic to nie zmieniło.

profile.country.PL.title
mzolci
Użytkownik

Moduł Cam usuń na stałe.

profile.country.PL.title
mzolci
Użytkownik

I jak masz możliwość podłączenia sieci po LAN to wyłącz w tv kartę WIFI. Te zabiegi pomogą (prockowi i powinien się wyrabiać w obliczeniach)

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

To może wszystko odłączyć by telewizor się wyrabiał, najlepiej go nie włączać. To podobno produkt premium. To chyba nie tędy droga??

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

Niestety produkty firmy SONY a szczególnie ich telewizory są żałosnej jakości. 

Zarówno podejście Gwaranta czyli SONY POLSKA oraz tego śmiesznego serwisu MIK Radom w niczym nie pomaga...

Pisanie tutaj że listwa przeciwnapięciowa, bądź odłączenie wifi i podłączenie kabla LAN pomaga również jest conajmniej śmieszne, ponieważ telewizory niejednokrotnie kosztują kupę pieniędzy i powinno wszystko w nich funkcjonować....

 

Mam/miałem te same problemy co ty, restarty brak dźwięku zawieszanie się telewizora w randomowych momentach, tylko na innym modelu TV.

Ba nawet serwisanci którzy odbierali telewizor kilkukrotnie przyznali się że tematyka jest im znana, niestety gwarant nic nie zamierza z tym robić... 

Próbowałem wszystkiego, odłączanie kabli/odłączanie konsoli PS5(bo również próbowano zwalić temat na winę playstation...) odinstalowywanie apek, resetowanie tv do stanu fabrycznego, była wymieniona płyta główna itd niestety problem nadal występuje.

 

Tak jak ktoś powyżej napisał, że to nie jest wina softu... cóż... opinia jest również conajmniej śmieszna ponieważ jest to między innymi spowodowane właśnie softwarow, jak i prawdopodobnie modułem zasilenia telewizora wewnątrz ten nie znajduje się na płycie głównej. W moim wypadku słychać również strzały wylanego kondensatora, cóż... niestety mózgi z Serwisu MIK Radom problemu również tutaj nie widzą i nie mogli się tego doszukać sami

SONY UK problem zna, niby nad nim pracuje, jednak SONY Polska się wypiera. 

 

Zalecam cisnąć sprzedawcę z tytułu rękojmii i niezgodności produktu/wadą ukrytą i pozbycia się tego telewizora... zanim zostaniesz z problemem na dłuższy czas.

 

Jak będziesz miał więcej pytań, pisz na priv.,.. bo można by tu kilkustronicowy esej walnąć, niestety problem jest dość szeroki i dotyczy wielu modeli a SONY oczywiście ma to w dupie...