anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR83A90J - zawieszanie się TV

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

XR83A90J - zawieszanie się TV

Mam od początku czyli od około roku od zakupu problem z zawieszaniem się TV OLED A90J. W przypadkowych momentach co kilka dni zamraża się obraz najczęściej na materiale 4k - brak reakcji z pilota lub/i klawisza z tyłu TV. Telewizor sam się ponownie nie uruchomi do momentu gdy nie odłączy się zasilania 230V i ponownie nie podłączy. Czy ktoś ma podobny problem w serii OLED A90J lub innym telewizorze z roku modelowego 2021.
Serwis MIK RADOM wymienił płytę główną na nową, były robione ustawienia fabryczne i póki co brak pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Zawieszenia następują na aplikacjach Bravia Core, You Tube, Netflix, Canal+ zdarza się też w samym menu GoogleTV. Zdarza się, że TV zawiesi się po kilku godzinach a czasami po kilku minutach od włączenia.

63 ODPOW. 63
profile.country.PL.title
MiroEs
Użytkownik

  • Jeżeli rzeczywiście masz modul cam to tam jest problem. Sony Bravie xr nie współpracują z modułem cam. Taka prawda. 
profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

hmm, nie wiem czy nie współpracują skoro dekodowanie odbywa się na wszystkich kanałach prawidłowo i nie ma żadnej pikselizacji itp. Zawieszanie następuje w aplikacjach.

Czy są osoby posiadające TV OLED XR A90J lub inne podobne OLED XR z rocznika modelowego 2021, które mogą się wypowiedzieć nt problemów z zamrażaniem obrazu i zawieszaniem się TV?

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

Hej, mam A80K kupiony w zeszłym roku. U mnie na szczęście system i apki chodzą stabilnie. Ale w przeciągu ostatniego pół roku miałem dwie identyczne zawiechy. Obie na aplikacji Apple tv. Z uwagi na wystąpienie tylko dwukrotne i na jednej aplikacji, nic z tym nie robiłem. Bardziej zrzuciłem winę na samą aplikację.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Sytuacja podobna, ale końcówka K to rok modelowy 2022. Może ktoś się wypowie kto ma TV SONY OLED lub LCD z końcówką J?

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

XR-55A80J nie zawiesza się. Nie używam modułów CAM.

Z aplikacji używam tylko youtube bo innych aplikacji nie wolno używać

na telewizorach OLED z powodu czarnych pasów na dole i góry oraz po bokach ekranu -

czego nie udaje się uzyskać ponieważ zdecydowana większość oferty w aplikacjach jest tak nadawana.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

To już jakaś informacja, u mnie ponownie będą wymieniać płytę główną na trzecią choć wątpię że to coś zmieni. Odnośnie pasów jeśli materiały są zróżnicowane to śmiało można oglądać filmy z pasami u góry czy po bokach. Miałem kilka OLED LG I Sony i nigdy to się nie wypaliło. Ważne by było urozmaicenie i oglądane były różne materiały o różnych proporcjach.

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Czarne pasy nie wypaliły się bo nie może  się wypalić coś co nie świeci.

Za to wypala się prędzej pozostała używana w tym czasie część ekranu,

przez co powstaje nierównomierne zużycie matrycy.

 

profile.country.PL.title
boywrc
Użytkownik

Mam fabrycznie odnowiony 55X90J po wymianie gwarancyjnej, mój zawiesza się za każdym razem jak włączę aplikację Bravia Core i spędzę w niej dłuższą chwilę. Najpierw spada responsywnosc prawie do zera, później zawiesza się całkowicie. 

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Nawet mi nie wspominaj o aplikacji Bravia Core bo to jest perfidne upokorzenie posiadaczy telewizorów oled. Jak można zabronić w instrukcji obsługi oglądania z czarnymi pasami a w tej aplikacji oferować tylko i wyłącznie takie materiały ! ?

Zwiastuny testowałem i nie zawiesiłem. Dodam, że nie używam wifi , mam tylko kable.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Nie wypaliło się nic przy oglądaniu filmów z pasami, nie siejmy zamętu, oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek. Łatwo sprawdzić jak reaguje matryca. Wystarczy po 2h oglądania odpalić prawie ciemną plansze i widać czy jest różnica tam gdzie były pasy a film. Przy matrycach od 2021 praktycznie w 99% jest bardzo dobrze i nic się nie utrwala ani na chwilę ani na dłużej. Oglądanie na przemian materiałów o różnych formatach obrazu jest bezpieczne dla matrycy, sprawdzone na różnych telewizorach oled.