anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR83A90J - zawieszanie się TV

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

XR83A90J - zawieszanie się TV

Mam od początku czyli od około roku od zakupu problem z zawieszaniem się TV OLED A90J. W przypadkowych momentach co kilka dni zamraża się obraz najczęściej na materiale 4k - brak reakcji z pilota lub/i klawisza z tyłu TV. Telewizor sam się ponownie nie uruchomi do momentu gdy nie odłączy się zasilania 230V i ponownie nie podłączy. Czy ktoś ma podobny problem w serii OLED A90J lub innym telewizorze z roku modelowego 2021.
Serwis MIK RADOM wymienił płytę główną na nową, były robione ustawienia fabryczne i póki co brak pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Zawieszenia następują na aplikacjach Bravia Core, You Tube, Netflix, Canal+ zdarza się też w samym menu GoogleTV. Zdarza się, że TV zawiesi się po kilku godzinach a czasami po kilku minutach od włączenia.

63 ODPOW. 63
profile.country.PL.title
ZIOMAL
Użytkownik

Darcus11 o czym ty *****, aby rozpędź się i pierdalni w w ścianę.Ty jesteś jakiś odklejony.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

3 razy serwis był na miejscu i zdejmował telewizor, sprawdzał tryb serwisowy czy są jakieś zapisane błędy w trybie serwisowym np. przegrzewanie się i nic o tym nie wspomniał. Na pewno gdyby się przegrzewał oni pierwsi z satysfakcją by o tym mówili i zapewne nie dokonywaliby dwukrotnej wymiany płyty głównej, zasilaczy, modułu wifi itp. Na tym samym uchwycie wisiało kilka telewizorów: wcześniej SONY AG9, jeszcze wcześniej LG i nie dochodziło do zatrzymania systemu gdzie jedyną opcją jest odłączenie zasilania.

Gdzieś wyczytałem, że rozszerzenie pamięci TV o zewnętrzną pamięć pendrive lub dysk SSD spowoduje większą stabilność działania płyty głównej i systemu AndroidTV. Pomyślałem czemu tego nie sprawdzić i póki co nie dochodzi do zawieszenia się TV. Jest jeszcze za wcześnie na ostateczne stwierdzenie czy to pomogło, ale póki co jest OK.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Mój też się zawieszał może nie często ale tak raz w miesiącu . Jak masz dobrego pendrive to zrób go w tv jako pamięć telewizora u mnie pomogło . Też z 2021 tylko nie oled a xr led 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Chwilę było lepiej, ale u mnie to nie pomogło zewnętrzny nośnik nie przyniósł rozwiązania. System potrafi się zawiesić w randomowych momentach. Co ciekawe w ustawienia i informacje możemy sprawdzić jak długo system jest uruchomiony, nigdy się nie zawiesza gdy system jest uruchomiony 2 - 4 godzin, ale jeśli czas uruchomienia jest 12 - 30h to przy intensywnym użytkowaniu, klikaniu szukaniu jakiegoś ciekawego filmu w aplikacji potrafi system się zatrzymać.

Udało mi się znaleźć rozwiązanie gdy zatrzyma się system jak nie odłączać wtyczki zasilania, a ponownie uruchomić TV.
Trzeba przytrzymać wciśnięty przycisk za telewizorem przez 25-30 sekund i TV ponownie się uruchamia.
Jest to lepsze niż odłączania kabla gdy TV wisi na ścianie.

Pojawił się za to kolejny problem obudowa TV puściła na kilku zatrzaskach z lewej i z prawej strony, wcześniej było słychać kilka trzasków i zaczepy puściły, bardzo dziwne w tej klasie TV, czekam na serwis.sony1.jpg