anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR83A90J - zawieszanie się TV

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

XR83A90J - zawieszanie się TV

Mam od początku czyli od około roku od zakupu problem z zawieszaniem się TV OLED A90J. W przypadkowych momentach co kilka dni zamraża się obraz najczęściej na materiale 4k - brak reakcji z pilota lub/i klawisza z tyłu TV. Telewizor sam się ponownie nie uruchomi do momentu gdy nie odłączy się zasilania 230V i ponownie nie podłączy. Czy ktoś ma podobny problem w serii OLED A90J lub innym telewizorze z roku modelowego 2021.
Serwis MIK RADOM wymienił płytę główną na nową, były robione ustawienia fabryczne i póki co brak pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Zawieszenia następują na aplikacjach Bravia Core, You Tube, Netflix, Canal+ zdarza się też w samym menu GoogleTV. Zdarza się, że TV zawiesi się po kilku godzinach a czasami po kilku minutach od włączenia.

63 ODPOW. 63
profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Chciałbym wrócić do tematu, we wtorek wymieniono u mnie płytę główną na kolejną, moduł wifi i moduł podczerwieni. Przewidywałem, że kolejna wymiana płyty nie rozwiąże problemu, ale dołożyli moduł wi-fi i moduł podczerwieni i wiązki przewodów łączących ze sobą moduły, pewnie myśląc, że mają negatywny wpływ na stabilną pracę płyty głównej. Wymiana była we wtorek, zawieszenie TV nastąpiło wczoraj w sobotę na AppleTV na samym początku przy odpaleniu filmu. Jedna osoba pisała że ma problem z BraviaCore ale jest to odbiornik LCD. Serwis Mik Radom twierdzi, że w OLED serii A90J A80J wszystko działa stabilnie i dlatego szukają problemów z hardware. Cały czas ponawiam pytanie do posiadaczy odbiorników OLED z roku modelowego 2021 seria J i ewentualnie K (2022), by opisywali swoje doświadczenia ze stabilnością działania tych telewizorów, głównie chodzi o aplikacje. Będę ponownie składał trzecią reklamację. Zawieszanie się TV co 5-6 dni jest do przeżycia, ale nie w tej klasie odbiornika, nie za te pieniądze. Gdyby on ponownie sam się uruchamiał pewnie bym się z tym pogodził, ale ręczne odłączenia TV co kilka dni od gniazda zasilania jest trudne do zaakceptowania

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Należy unikać odłączania zasilaniem.

Jak chcę zrestartować wystarczy przytrzymać dłużej przycisk wyłączania na pilocie.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Darcus bardzo Cie proszę gdy nie masz nic do napisania to proszę nie pisz i nie wprowadzaj zamętu, piszesz rzeczy oczywiste !!!
Gdy TV się zawiesza zamarza obraz nie reaguje ani na polecania z pilota ani na guzik z tyłu TV, a w aplikacji w telefonie GoogleTV telewizor jest w tym momencie niewidoczny, pisałem o tym na samym początku. Nie ma więc innej opcji jak wyciągnięcie wtyczki zasilania.

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

Cóż musisz się przyzwyczaić ze Darcus jest jakims jebanym fanboyem marki Sony, i ma tendencje do wypowiadania się w tematach w których nie ma grama pojęcia, również w tych nie związanych oledami, brakiem dźwięku, czy plamach na matrycach. Wszystkie powyższe tematy wskazują wprost jakie podejście jest gwaranta czyli zjebane marki Sony Polska do konsumenta w naszym kraju i nawet załatwianie tematów z tytułu rekojmi w naszym kraju… tak jak przedmówca wyżej napisał Darcus, daruj sobie to pierdolenie/trollowanie bo jest to na conajmniej żenujacym poziomie i pokazuje jak bardzo zarysowanym człowiekiem jesteś… 

Tagi (1)
profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

No to byłem w błędzie , że to jest forum użytkowników Sony.

Okazuje się, że napisanie czegokolwiek pozytywnego o Sony rodzi

niczym nie uzasadniony atak. Proponuję zmienić markę.

Jak tak zrobiłem po awarii matrycy w Panasonic.

Prawdopodobnie ta firma na to nie sobie nie zasłużyła bo

matryca z zakrzywionym ekranem była firmy Samsung.

No ale tak się traci klientów. W moim przypadku dotyczy

to tych dwóch firm za jedną awarią. Obecnie to mój drugi Sony i ma się dobrze.

profile.country.PL.title
ZIOMAL
Użytkownik

Witam

Ja mam podobny problem z A90J 55".Wyłącza się samoczynnie od tak.Serwis Sony z Poznania mnie zlał po dwóch niby naprawach wymianie płyty głownej i zasilacza a na koniec zmierzyli mi prąd w gniazdku i powiedzieli że mam za duże napięcie 246V a telewizory Sony działają dobrze w napięciu 220-240V.Oddalem go na reklamację z tytułu rękojmi po konsultacji z Rzecznikiem Praw Konsumenta i czekam za odpowiedzią.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Stosuję Fideltronik UPS zasilacz awaryjny. Polecam.

profile.country.PL.title
ZIOMAL
Użytkownik

Mam jeszcze dwa telewizory Sony w domu EX 500 i W 805 i one nie mają problemu z prądem.

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

Darcus wypowiadasz się niemal pod każdym tematem pisząc jakieś pierdoły, w stylu zasilacza przeciwprzepięciowego albo innych rzeczy nie wnoszących nic oczywiście do tematu.

Oczywiście masz racje jest to forum sony, ale czy to wskazuje na to że należy ich wielbić pod niebiosa i bronić ? 

Ta firma jest zjebana i ma wywalone na klientów o czym piszą między innymi osoby w tym wątku oraz w kilku innych w których musiałeś dodać swoje 5 nieznaczących groszy...

 

Byłem długoletnim konsumentem tej marki, posiadałem wszystkie playstation zaczynajac od 1, topowe odmiany słuchawek, czy kilka telewizorów, ale to co się odwala w tym momencie i to jak oni podchodzą do osób które mają problem z jakimś ze sprzętów jest czystym żartem... Już nie wspomne o tych ich śmiesznych serwisach z których korzystają albo niespójnego stanowiska np sony Polska vs sony uk... 

 

profile.country.PL.title
ZIOMAL
Użytkownik

Witam

Tak jak piszesz ja też miałem wszystkie konsole,synowie słuchawki,mam również dwa telewizory Sony ale co z tego jak mają nas w d...e.Dzisiaj dostałem decyzję odmowną w sprawie rękojmi.Jestem po słowie z Rzecznikiem robię ksero i cały materiał korespondencyjny przejazuję dalej.

Pozdrawiam