anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR83A90J - zawieszanie się TV

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

XR83A90J - zawieszanie się TV

Mam od początku czyli od około roku od zakupu problem z zawieszaniem się TV OLED A90J. W przypadkowych momentach co kilka dni zamraża się obraz najczęściej na materiale 4k - brak reakcji z pilota lub/i klawisza z tyłu TV. Telewizor sam się ponownie nie uruchomi do momentu gdy nie odłączy się zasilania 230V i ponownie nie podłączy. Czy ktoś ma podobny problem w serii OLED A90J lub innym telewizorze z roku modelowego 2021.
Serwis MIK RADOM wymienił płytę główną na nową, były robione ustawienia fabryczne i póki co brak pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Zawieszenia następują na aplikacjach Bravia Core, You Tube, Netflix, Canal+ zdarza się też w samym menu GoogleTV. Zdarza się, że TV zawiesi się po kilku godzinach a czasami po kilku minutach od włączenia.

63 ODPOW. 63
profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Rzeczywiście jest problem w Polsce. U mnie dwukrotnie wymienili płytę główną nic to nie dało i dziś fragment odpowiedzi:
"...Przeprowadziliśmy konsultacje z działem technicznym producenta i doszliśmy wspólnie do wniosku, że w miejscu użytkowania TV muszą występować jakieś specyficzne warunki techniczne/czynniki zewnętrzne, które wywołują takie zachowanie odbiornika lub odbiornik jest użytkowany przez Pan w jakiś nietypowy/niestandardowy sposób, który przyczynia się do niestabilnej pracy systemu operacyjnego. W odbiorniku wymieniona została już dwukrotnie płyta główna, moduł Wi-Fi, odbiornik podczerwieni i okablowanie co pozwala stwierdzić, że TV jest sprawny elektrycznie..."

Zaproponowali też zabranie odbiornika na 3 tygodnie na co nigdy bym się nie zgodził. Słowa klucze: specyficzne warunki techniczne/czynniki zewnętrzne lub nietypowy sposób użytkowania, są to prawdziwe hity.

Gdy serwis i producent rozkłada ręce z niemocy/niewiedzy wtedy pojawiają się takie argumenty; winny zawsze klient lub jego otoczenie.

Zobaczymy jak sprawa się potoczy, Sprawny elektrycznie, ciekawe ... a niewymieniony do tej pory zasilacz to część elektryczna??

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


@kurtion  napisał(a):

.... Zawieszenia następują na aplikacjach Bravia Core, You Tube, Netflix, Canal+ zdarza się też w samym menu GoogleTV. ...


Moim zdaniem szkoda czasu, nerwów i pieniędzy z tego powodu. Jest to telewizor Oled to instrukcja obsługi zakazuje używania aplikacji z powodu retencji bo nie da się uzyskać trybu szerokoekranowego bez czarnych pasów u góry i dołu oraz po bokach ekranu.

Problem ten poruszyłem i podałem tymczasowe, niedrogie rozwiązanie w temacie

Tryb szerokoekranowy dla OLED 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Darcus11 świetnie proszę testuj dalej swoje rozwiązania. Tu mamy inny temat.
Temat dotyczy problemów z serwisem/producentem który nie potrafi naprawić produktu. Darcus11 sprawdź jaka jest cena XR83A90J, podpowiem Ci, że w dniu premiery ten TV kosztował o 10 tyś zł więcej. Chyba nie muszę tłumaczyć, że to ma działać i koniec. Nie interesują mnie Twoje uwagi o pasach, bo z tym nie ma problemu, co wielokrotnie Ci tłumaczyłem.

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

@kurtion Hej, taa w polsce to są jakieś wyjątkowe warunki energetyczne/temperaturowe/wilgotności i generalnie wszystkiego co sobie wymyślisz.... Ten serwis od sony jest po prostu grubo zjebany, ale co z tego skoro sam producent się na to godzi ? i takie "zalecenia" wypływają wprost od nich.

 

Rada, jeżeli masz telewizor poniżej roku, reklamuj go z tytułu rękojmi, i niezgodności produktu z umową/wada ukryta, po 2 krotnych naprawach, nagrywaj to wszystko, i tyle na za 3 razem mają obowiązek oddać pieniądze, wynika to wprost z ustawy, ponadto w pierwszym roku trwania rękojmi, to sprzedawca ma obowiązek udowodnienia że jest inaczej niż ty mówisz/piszesz. Stąd cała inspekcja leży po ich stronie, jeżeli Ci nie udowodnią tego że jest inaczej cóż.. to w dalszym ciągu masz ty rację. Problem polega na tym że jak się na to wypną pójdziesz nawet do rzecznika i na to się nadal wypną zostaje sąd... jednak proces jest raczej wygrany z założenia. Ja swój telewizor zacząłem reklamować dopiero w 2 roku trwania rękojmii stąd sprawa udowodnienia czy wada istnieje czy nie ciąży na konsumencie, ale mimo iż udowodniłem im to filmami/zdjęciami/i generalnie korespondencją z nimi samymi... to mają na to wywalone... zbieram się do napisania z Ciekawości maila do Japoni o tym całym cyrku jaki dotyczy wprost mnie bo to jest żenujące że klient który ma ich sprzęt od praktycznie 20 lat jest w taki sposób traktowany... dam znać jakby coś się ruszyło, tobie polecam udać się do rzecznika... 

 

W pełni się zgadzam natomiast, że kupując jakikolwiek sprzęt zgodny z przeznaczeniem (oglądanie treści na nim) ma on działać szczególnie za ten hajs... nie jest to w zasadzie nic niedorzecznego bo myśle że jest to normalne podejście, tylko jak widać nie w polsce... tutaj każdy doszukuje się drugiego dna i akceptuje plucie w twarz jak coś nie działa

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

@Maciej952 tak jak piszesz z tą rękojmią, a nawet lepiej dla konsumenta, bo już podczas drugiej rękojmi możesz żądać zwrotu pieniędzy i jeśli uznają wadę, to muszą spełnić ten warunek. Znam to z doświadczenia, odzyskałem tak kasę przy drugiej reklamacji oleda lg z rękojmi. Ale też trzeba się o swoje kłócić. Sklep uznał drugą zgłaszaną wadę, ale napisali, że zostanie wymieniona matryca i nie zgadzają się na odstąpienie od umowy. Dopiero jak odpisałem, że to druga reklamacja z tytułu rękojmi i znam swoje prawa, to przemyśleli temat ponownie i zgodzili się na zwrot pieniędzy.

I z tą reklamacją z rękojmi w pierwszym roku też słyszałem, ale tu z tego co się orientuje, też zmieniło się na korzyść konsumenta dla produktów kupowanych od 2023 roku. Teraz chyba to działa na 2 lata od momentu kupna.

Inna sprawa, że wg przepisów masz chyba rok czasu na zgłoszenie wady od momentu jej zauważenia. Czyli chyba możesz złożyć rękojmię powiedzmy w 17 miesiącu, ale jako datę zauważenia wady wpisać np 10 miesiąc? Tu nie dam sobie ręki uciąć.

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

@mati_luk  wiesz, co prawo faktycznie się zmieniło, ale nie wczytywałem się dokładnie jak to wygląda, co do zgłoszenia wady ukrytej masz na nią na pewno 2 lata, ba jeżeli złożysz to nawet w 23 miesiącu, i temat zostanie spuszczony na drzewo masz prawo odwołać się również przez kolejne 2 lata co do wady która została wpisana w czasie reklamacji z tytułu rękojmi...

Co do tematu że sklep "musi" już coś zrobić, cóż biorąc pod uwagę litere prawa fakt przepisy mówią jasno że za pierwszym razem produkt podlega naprawie/wymianie jeżeli jest taka możliwość, natomiast kolejnym razem można już rozwiązać umowę i próbować wyegzekwować zwrót pieniędzy, i prawdę mówiąc u mnie działa to w każdym przypadku za wyjątkiem zjebanej firmy sony, i sklepu SONY CENTER, który to dmucha na prawo rękojmii i ma wywalone mimo udowodnienia że wada ma miejsce i miała w momencie sprzedaży produktu(produkt niezgodny z opisem) ba rzekomo próbuje mi wytknąć iż chcę po prostu oddać tv po użytkowaniu go 1.5roku, no generalnie to są żarty jakieś, dlatego jako wieloletni posiadacz wielu produktów tej marki będę je odradzał już każdemu bo serwis i ewentualne roszczenia to jeden wielki cyrk. A już fakt że serwis nie doświadczył wady w serwisie to już wgl kpina... pomimo dostarczenia szeregu innych dowodów. 

Tak czy owak, jeżeli miałoby dojść do sądu warto próbować prawa rekojmi-->rzecznik praw konsumenta---> pozew do sądu drogą cywilną / ew zbiorowy niestety nic innego nie działa na tą firmę...

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


@Maciej952  napisał(a):

@Darcus11

... powinieneś rozpędzić się i uderzyć swoim pustym łbem w jakiś twardą ścianę

... ..zobaczą że jesteś zbyt upośledzony

...Powiedz mi geniuszu

... wkurwiasz każdego kto się udziela i choćby trochę merytorycznie chce pomóc w rozwiązaniu problemu....


Nie pozwalam na ubliżanie. Proszę o interwencję moderatora.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

@Maciej952 , Twój post został usunięty z wątku. Przypominam, że używanie obraźliwego języka w stosunku do innych na naszym forum jest sprzeczne z Regulaminem i może skutkować usunięciem ze społeczności.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Po rozmowie z serwisem usunąłem moduł CAM UPC z odbiornika, ale nic to nie dało. TV dalej się zawiesza. Jest podobno zgoda na wymianę zasilaczy, zobaczymy czy przyniesie to rezultat.
Serwis sugeruje czynniki zewnętrzne, ale w obecnej sytuacji już takowych nie ma. Chyba praktycznie wszyscy używają połączenia WIFI, a nie na kablu.
Wczoraj w momencie zawieszenia amplituner był wyłączony i nie było żadnego innego urządzenia podłączonego do TV. Czy ktoś ma pomysł na jakiś inny czynnik zewnętrzny??

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Połączenie po kablu jest najpewniejsze i tylko takiego połączenia używam