anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR83A90J - zawieszanie się TV

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

XR83A90J - zawieszanie się TV

Mam od początku czyli od około roku od zakupu problem z zawieszaniem się TV OLED A90J. W przypadkowych momentach co kilka dni zamraża się obraz najczęściej na materiale 4k - brak reakcji z pilota lub/i klawisza z tyłu TV. Telewizor sam się ponownie nie uruchomi do momentu gdy nie odłączy się zasilania 230V i ponownie nie podłączy. Czy ktoś ma podobny problem w serii OLED A90J lub innym telewizorze z roku modelowego 2021.
Serwis MIK RADOM wymienił płytę główną na nową, były robione ustawienia fabryczne i póki co brak pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Zawieszenia następują na aplikacjach Bravia Core, You Tube, Netflix, Canal+ zdarza się też w samym menu GoogleTV. Zdarza się, że TV zawiesi się po kilku godzinach a czasami po kilku minutach od włączenia.

63 ODPOW. 63
profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Połączenie po kablu jest ok, jeśli TV miałby Ethernet 1000Mb/s, a telewizory SONY mają tylko 100Mb/s, na Wi-Fi 5GHz transfery są  znacznie wyższe, dochodzą do 300Mb/s.

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

@kurtion jest dokładnie tak jak piszesz... niestety te transfery po kablu są zdecydowanie mniejsze, ba to nie rozwiązuje również problemu restartów tv... tak samo wyłączenie kilku aplikacji, cofanie wersji itd... problem moim zdaniem leży bezpośrednio w połączeniu softu + hardware, w momencie np przegrzania się urządzenia software odczytuje to tak aby zrestartować urządzenie aby się nic nie crashowało, oczywiście przegrzanie to przykład... moim zdaniem Sony ma jakiś gruby problem z zasilaniem, bo dotyczy to pokaźniej ilości modeli... 

Możesz sprawdzić imo jeszcze jedną rzecz, która moim zdaniem może mieć wpływ na te restarty, jest to pamieć podręczna aplikacji(cache) kiedyś czytałem dość obszerny wątek w tym temacie zdaje się na reddit, gdzie ktoś poniekąd wskazywał że może to być jeden z elementów mających wpływ na to co się dzieje... Gdy pamięć się zapełni telewizor się restartuje, nie wiem czy temat jest jeszcze żywy, ale bez wątpienia dałoby się odszukać ten wątek, nie mniej pamiętam że nie było to w 100% zbadane i po raz kolejny wskazuje to na ułomność firmy Sony i softwaru jaki wypuszczają na produkcję w przypadku tv(update OTA/pendrive) nie wspominając już o serwisach które tylko przeciągają reklamację zawsze...  a same zatrzymały się w latach 90" zupełnie jak Darcus :grin:

 

@Darcus11 Tak Darcus, cofnijmy się najlepiej do lat 90, wyłączmy wifi,bt, i wszystkie dogodności związane z smarttv które miały zwiększać komfort użytkowania, jak zwykle twój wpis nie wnosi zupełnie nic do tematu a obrazuje jedynie jakieś ułomności... 

 

Jaki ma sens odpinania wszystkich możliwych rzeczy od tv, wyłączania wifi itd(nie wspominając już o cyrków u sony z soundbarami) jeżeli kupujemy tv za 8-10k i powinien on działać, wprost wyjmując go z pudła? Przecież to jest jakiś nieśmieszny żart... 

profile.country.PL.title
niunianiunia
Użytkownik

Dokładnie przerabiałem temat. sony totalne dno i meter mułu.

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

@niunianiunia  ano niestety… przykre ze i Ciebie spotkało to jako marka mocno ma wywalone w klientów a serwisy wiadomo na jakim poziomie są … 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Po 3 naprawach domowych: wymianie dwa razy płyty głównej, 2 zasilaczy, modułu WI-FI, przewodów łączących moduły, telewizor dalej się zawiesza. Zastosowałem się do pomysłów serwisu i niektórych użytkowników. Odłączyłem wszystkie urządzenia, moduł CAM i internet podłączyłem kablem i nie przyniosło to efektu.
Złożyłem do Neonet reklamacje z tytułu rękojmi o zwrot środków, zobaczymy co dalej. Czy komuś udała się taka procedura?

profile.country.PL.title
ZIOMAL
Użytkownik

Witam

Ja złożyłem z tytułu rękojmi bo serwis z Poznania pier.. o prądzie a serwis z Radomia o kablach.Ogólnie Sony to mnie olało,sprawa wylądowala u Rzecznika.Czekam

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Zgadzam się z tym co napisał MiroEs

 

Telewizory Sony Bravia najprawdopodobniej nie współpracują z modułami CAM i żadna aktualizacja oprogramowania na dłuższą metę nie może tego poprawić. Jedna aktualizacja (w lutym 2022) poprawiła to tylko na jakieś pół roku, a potem następne aktualizację znów to sknociły. Ostatnio raz na zawsze zrezygnowałem z modułu CAM i karty abonenckiej. Wyciągnąłem go z gniazda telewizora i schowałem, ponieważ przez dwa lata walczyłem zmagając się z pikselizacją. Niestety minus jest tylko taki, że bez modułu CAM i bez żadnego zewnętrznego dekodera możemy się cieszyć tylko tymi podstawowymi, bezpłatnymi, niekodowanymi kanałami, ale za to plus jest taki, że obraz jest rewelacja - pikseloza całkowicie znika i jakość jest znakomita. Żadnych zakłóceń! Ba, nawet przełączanie między kanałami i aplikacjami dużo szybciej chodzi. Osoby, które uwielbiają i którym akurat nie przeszkadza ten cały śmietniczek kanałowy, oferowany w dzisiejszych czasach w pakietach przez różnych dostawców telewizyjnych, to niestety nie będą zadowolone z wyjęcia modułu CAM, ponieważ kilkanaście podstawowych kanałów może ich nie usatysfakcjonować. Natomiast, jeśli ktoś (mam tu na myśli m.in. siebie) nie ma jakichś zbytnio wygórowanych potrzeb na posiadanie 200, 300 kanałów pobocznych, śmietnikowych typu RTL-e, Chanele, ZOOM-y, Bełsaty, Eurosporty, Discovery czy inne MTV, z pewnością pocieszą się korzystaniem z bezpłatnych kanałów niekodowanych. Z tego co mi wiadomo to w Polsce jest około 30-tu kanałów niekodowanych, darmowych. Dla mnie i tak byłoby to za dużo, więc ustawiłem sobie zaledwie kilka szlagierowych, pionierskich, polskich kanałów - po 2 TVN-y, po 2 TVP i po 2 Polsaty. Ale to wszystko zależy tylko od tego kto jak i do czego używa telewizję. Ja dużo nie oglądam, a jak oglądam to tylko jakieś podstawowe programy. A jak zapragnę czegoś bardziej ambitnego, kinowego - to korzystam z wykupionych aplikacji streamingowych. Odkąd tylko pamiętam, zawsze irytowało mnie skakanie po 200 kanałach. Szkoda tylko czasu i tego pilota. Mam Sony XR 50X90J. W listopadzie będzie dwa lata. W sklepie w MediaExpert jak kupowałem to zdecydowanie odradzono mi OLED-a, ponieważ może się wypalać jak oglądamy coś statycznego (np. jak słuchamy na YT jakiegoś filmu z podcastem, w którym autor wstawił tylko jedno statyczne zdjęcie pod film). W takim przypadku jak podcast jest długi a chcemy go akurat wysłuchać, to ekran przy OLED może już dostać swoje po bandzie. Wtedy przy słuchaniu takich statycznych audycji lepiej jest zrobić opcję "wyłącz ekran". Polecił mi sprzedawca i kupiłem LED-a, ponieważ powiedział, że się znacznie mniej wypalają i nie dają odbicia lustrzanego. W dodatku LED znakomicie zachowuje się jak ogląda się telewizor w ciągu słonecznego dnia. A wracając do modułu CAM to jak komuś nie zależy na płatnych kodowanych kanałach a chce się w zamian za to cieszyć wzorowym odbiorem obrazu i dźwięku - to serdecznie polecam likwidację modułu CAM.

 

Telewizor, najmniejszy i najtańszy pakiet z kablówki, tylko dwa kable (prądowy i antenowy), jeden oryginalny pilot, podstawowych kilka lub kilkanaście kanałów i rewelacyjne zachowywanie się sprzętu.

 

Polecam i pozdrawiam!

profile.country.PL.title
ZIOMAL
Użytkownik

Witam

Dzisiaj rozmawiałem z Rzecznikiem Praw Konsumenta w mojej sprawie zgłoszonej z miesiąc temu i Sony puściło mnie na drzewo.Propozycja złożenia pozwu,rzeczoznawcy itd.Mam czas do końca stycznia.Patrząc na wszystkie za i przeciw myślę że odpuszczę szkoda nerwów i zdrowia.Pozdrawiam

profile.country.PL.title
niunianiunia
Użytkownik

Najlepiej nie kupować tego szajsu. Ja się wyleczyłem z tego badziewia sonyszajs.. Nigdy więcej.

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


@kurtion  napisał(a):

.... Najbardziej upierdliwe dla mnie i dla żony jest że trzeba wyłączać zasilanie gdy telewizor wisi na ścianie....


Telewizor zawieszony zbyt blisko ściany może nie mieć odpowiedniej wentylacji.