anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dylemat przy wyborze

gonzo-----
Początkujący

Dylemat przy wyborze

Jako użytkownik kompaktu po półtora roku użytkowania, przestał mi wystarczać. I i tu pojawia się moje pytanie: czy A350 wystarczy dla pierwszych kroków w trochę bardziej zaawansowanej fotografii? Czy lepiej dobierać i kupić A700?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

28 ODPOW. 28
m4rYjUsh3k
Początkujący

gonzo ale jaki zamówiłeś w końcu bo się połapać już nie mogę

gonzo-----
Początkujący

a300 :) na razie w standardzie, jak finanse pozwolą to zakup sugerowanej flinty :)

gonzo-----
Początkujący

Paczka przyszła :D sprzęcik miodzio, mam tylko małe pytanie, czy to normalne, że nie mogę się od niego odkleić xD mam nadzieje, że to przechodzi bo mnie z domu usuną :)

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Ja przez kilka pierwszych dni prawie z nim spałem xD ale to przechodzi

Znajomy-----
Początkujący

Powiem Wam, że zakup tego aparatu na pewno trzeba porządnie przemyśleć. I nie polecam ludziom nie mającym silnej woli. Na mnie już spadła "klątwa lusterka" i moje kochanie strasznie wkurza się na mnie... Nie wiem dlaczego, ale chyba czuje się zazdrosna, że spędzam więcej czasu z moim Lusterkiem, niż z nią ;) Bez kitu, staram się w jakiś sposób to pogodzić, ale strasznie wciągające kształcenie swojego warsztatu foto...

dynaxx7
Początkujący

gonzo napisał(a):

a300 :) na razie w standardzie, jak finanse pozwolą to zakup sugerowanej flinty :)

:D ...ja na Twoim miejscu zamiast flinty kupiłbym 28-135MAF, bardziej uniwersalny zakres ogniskowych, a na ,,końcu,, tego obiektywu masz tę samą ogniskową co ,,flinta,, w analogu... 8-)

gonzo-----
Początkujący

No mam nadzieje, że przejdzie bo nie uśmiecha mi się spanie na wycieraczce. Co do 28-135 MAF to cenowo chyba wygląda sporo drożej niż flinta 😕

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

JasioS napisał(a):

a200 ma większy wizjer :) gdyż w a300 jest dodatkowa matryca do LV
a300 kryje 76% kadru a200 chyba 84% ale nie jestem pewny :)


JasioS - drobna errata. Krycie wizjera w obu aparatach jest podobne (coś ponad 90%). Podejrzewam, że te 76 i 84 to powiększenia wizjera, w A3x0 mniejsze ze względu na dodatkową matrycę.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

gnembon napisał(a):

JasioS napisał(a):

a200 ma większy wizjer :) gdyż w a300 jest dodatkowa matryca do LV
a300 kryje 76% kadru a200 chyba 84% ale nie jestem pewny :)


JasioS - drobna errata. Krycie wizjera w obu aparatach jest podobne (coś ponad 90%). Podejrzewam, że te 76 i 84 to powiększenia wizjera, w A3x0 mniejsze ze względu na dodatkową matrycę.


Witajcie,

JasioS był bardzo bliski prawdy – zapewne chodziło o powiększenie. Dane przedstawiają się następująco:

A200 – pokrycie kadru 95 %, powiększenie 0,83 x
A300 – pokrycie kadru 95 %, powiększenie 0,74 x

I jeszcze może ważna informacja. Korekcja dioptryczna:

A200 – od -2,5 do + 1,0
A300 – od 3,0 do + 1,0

Pozdrowionka dla stałych bywalców naszego forum,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;