anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dylemat przy wyborze

gonzo-----
Początkujący

Dylemat przy wyborze

Jako użytkownik kompaktu po półtora roku użytkowania, przestał mi wystarczać. I i tu pojawia się moje pytanie: czy A350 wystarczy dla pierwszych kroków w trochę bardziej zaawansowanej fotografii? Czy lepiej dobierać i kupić A700?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

28 ODPOW. 28
Znajomy-----
Początkujący

Witam serdecznie,
od dłuższego czasu przyglądałem się lustrzankom, oczywiście tym bardziej amatorskim. Też zastanawiałem się pomiędzy A700 a A350, ale w jakimś niepolskojęzycznym czasopiśmie trafiłem na bardzo fajny artykuł o fotografii i sprzęcie dla początkujących, który praktycznie przekonał mnie do 350. No i jeszcze w tygodniu jak pochodziłem po sklepach, porozmawiałem ze sprzedawcami to utwierdziłem się w przekonaniu, że chce 350tkę. No i w centrum sony namówili mnie na ten sprzęcik, w dodatku z dwoma obiektywami. Czy dobrze zrobiłem, jeszcze nie wiem, dopiero zaczynam zabawę :D Wieczorem przychodzi do mnie moje kochanie, to przetestujemy zdjęcia w trybie sportowym i oczywiście tryb S. SteadyShot;)

gonzo-----
Początkujący

kris napisał(a):

Jasiu dobrze prawi -nalać mu :nauseated_face:
zestaw a300 + kit(18-70) + S 50mm 1.4 + Minolta 70-210 (flinta) to pięeeeekny zestaw na dzien dobry i na długi okres ;)


A w 3 tysiącach dałoby radę to zamknąć? I jeszcze jedno pytanko: o tym obiektywie piszecie http://allegro.pl/item460433142_minolta ... _stan.html
?

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Flinte dostaniesz za jakieś 600 - 700 zł na allegro MAF/SAL 50 1.4 Używaną też gdzieś za tyle widziałem na KKMie kiedyś za 500 nawet nowego SAL 50 1.4 za koło 1000 zł. Możesz też kupić MAF 50 1.7 za jakieś 350 - 400 zł. A300 z kitem dostaniesz już za ok 1380 zł

Ps. gonzo dokładnie o tym ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

możesz się zmieścić w 3000pln
zawsze możesz kupić a200 - to jest to samo co a300 tylko nie ma podglądu na żywo (LiveView) - ale to jak już byś chciał coś przyoszczędzić w tym zestawie

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
gonzo-----
Początkujący

Co do a200, nie wiem jak wygląda w praktyce, ale ta funkcja LiveView (mowie teoretycznie, tyle co wyczytałem z neta) wygląda na dość przydatną i nie chciałbym się jej pozbawiać, chyba w ostateczności chyba idzie porobić trochę zdjęć standardowym obiektywem, a później już wiadomo czego się szuka/ potrzebuje? Zresztą mam jeszcze cały weekend na przemyślenia i w przyszłym tygodniu planuje już robić zakupy.

PS mam nadzieje, że nie wystawiam Waszej cierpliwości na próbę, ale chyba jak każdy człowiek wole wszystko przemyśleć, popytać zanim wyda sporo pieniążków.

ryszard_nowy
Początkujący

LV nie będzie ci praktycznie potrzebne, raczej dużo czasu na ćwiczenia i trochę wiedzy na początek zaczerpniętej od mądrzejszych i bardziej doświadczonych (patrz wyżej Kris czy JasioS)

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

LV czasami się przydaje ale tylko czasami. Ja głównie foce włócząc się po ulicach ( tzw streetart ) LV przydało mi się kilka razy gdy nie chciałem być za bardzo zauważyłem, jednak w 90% używam wizjera bo zwyczajniej jest mi wygodniej i dokładniej kadrować. LV może się przydać do macro lub do focenia ze statywu, pod warunkiem że nie będzie za słabe bądź za mocne światło bo wtedy niewiele zobaczysz. LV jest funkcją którą traktuje jako ułatwienie pracy w pewnych warunkach, jednak i bez niej sobie bez problemu poradzisz ;)

gonzo-----
Początkujący

Hmm różnica cenowa między a200, a a300 nie jest duża (około 200zł) więc raczej nie będę oszczędzał na tej opcji :) (PS naprawdę jest to jedyna różnica miedzy 200 a 300? bo wierzyć się nie chce)

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

a200 ma większy wizjer :) gdyż w a300 jest dodatkowa matryca do LV
a300 kryje 76% kadru a200 chyba 84% ale nie jestem pewny :)

gonzo-----
Początkujący

Ok aparacik zamówiony, dziękuje wszystkim za pomoc i rady (oraz cierpliwość) :) z flintą na razie się wstrzymam (niestety z przyczyn losowych budżet był dużo mniejszy niż zakładałem)