anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX100 II - zamazane zdjęcia

ralf586
Poszukiwacz

RX100 II - zamazane zdjęcia

Witam,

 

Z góry uprzedzam, że jestem amatorem jednak mam problem ze swoimi zdjęciami. Niezależnie czy robię je w pomieszczeniach czy na zewnątrz są lekko zamazane - szczególnie widać to na ludziach. Kombinuję z różnymi ustawieniami, zarówno auto jak i ustawienia ręczne i brakuje wyraźnej poprawy. Denerwuje mnie to o tyle, że mój wysłużony Canon s3 robił bardzo wyraźne zdjęcia nawet na auto.

Zastanawiam się czy możliwe jest, że po prostu sprzęt jest uszkodzony? Chyba, że jestem przewrażliwiony i wszystko jest OK?

 

Wstawiam przykładowe zdjęcia

DSC01924.JPGDSC01749.JPGDSC01786.JPG

24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, na miniaturkach, które załączyłeś nic nie jestem wstanie stwierdzić. Wrzuć pliki w oryginalnmym rozmiarze nie wycinając exif ze zdjęć wtedy będzie wiadomo, czy ewentualna nieostrość nie jest spowodowana zbyt długim czasem naświetlania. 

ralf586
Poszukiwacz

Ok to tylko jedno pytanie - jak wrzucić te zdjęcia bez wycinania exif?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Np. wrzuć zdjęcia bezpośrednio z aparatu (bez jakiejkolwiek obróbki, ingerencji programu komputerowego, zdjęcie powinno mieć zapisane dane aparatu z jakimi dana fotografia została wykonana) np. na dropboxa, photobucket lub inny serwer umożliwiający wstawienie dużego pliku i podaj link na forum. 

ralf586
Poszukiwacz

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Wymaga zarejestrowania żeby móc ściągnąć pliki na dysk...może ktoś ma tam konto i zerknie. Ja wrzucam zdjęcia tutaj w pełnym rozmiarze i przechodz więc może spróbuj dodać jako obraz w wiadomości w pełnym rozmiarze.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Drugie z wrzuconych zdjęć jest ok. Pierwsze focus jest ustawiony na ławkę a nie ma twarz dziecka, dlatego jest lekko rozmazana. Na trzecim wyostrzyło na huśtawkę, ewewntualnie dziecko się przemieściło. Podobnie na 4 zdjęciu, złapałeś focus w jednym miejscu, a dziecko się huśtało, więc w momencie wykonania zdjęcia było już w innym miejscu.

ralf586
Poszukiwacz

Czy to jest wynikiem złego ustawienia aparatu czy moich błędów? Głownie fotografuje moja córkę wiec zależy mi na ostrości tych zdjeć.

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nie jest to wina aparatu, aczkolwiek cybershot to nie lustrzanka i w pewnych warunkach preędkość działania AF jest dużo niższa niż w przypadku lustrzanek. Jak fotografujesz córkę to o ile mnie pamięć nie myli jest taka opcja w tym aparacie jak wykrywanie trwarzy włącz ją włącz śledzenie i włącz ciągły af (af-c) dzięki temu aparat powinien starać się cały czas ostrzyć na Twarz Twojej córki.

ralf586
Poszukiwacz

To mam prośbę o pomoc w wyborze kilku funkcji:

- obszar autofocusa?

- tryb pomiaru?

co w tych przypadkach powinienem ustawić?