anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX100 II - zamazane zdjęcia

ralf586
Poszukiwacz

RX100 II - zamazane zdjęcia

Witam,

 

Z góry uprzedzam, że jestem amatorem jednak mam problem ze swoimi zdjęciami. Niezależnie czy robię je w pomieszczeniach czy na zewnątrz są lekko zamazane - szczególnie widać to na ludziach. Kombinuję z różnymi ustawieniami, zarówno auto jak i ustawienia ręczne i brakuje wyraźnej poprawy. Denerwuje mnie to o tyle, że mój wysłużony Canon s3 robił bardzo wyraźne zdjęcia nawet na auto.

Zastanawiam się czy możliwe jest, że po prostu sprzęt jest uszkodzony? Chyba, że jestem przewrażliwiony i wszystko jest OK?

 

Wstawiam przykładowe zdjęcia

DSC01924.JPGDSC01749.JPGDSC01786.JPG

24 ODPOW. 24
ralf586
Poszukiwacz

A co z tym autofocusem? Który lepiej dla moich zastosować ustawić?

ralf586
Poszukiwacz

Porobiłem kolejne testy i jeśli chodzi o pomieszczenia to najlepsze efekty póki co uzyskuję:

- tryb S, lampa błyskowa włączona, czas ekspozycji 1/2000, ISO automat, AF-S, strefa twórcza clear (ostrość +3);

lub, jak jest nienajgorsze światło

- tryb S, bez lampy, czas ekspozycji 1/400, ISO automat, AF-S, strefa twórcza clear (ostrość +3), kompensacja ekspozycji +2

 

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


ralf586 napisali:

Porobiłem kolejne testy i jeśli chodzi o pomieszczenia to najlepsze efekty póki co uzyskuję:

- tryb S, lampa błyskowa włączona, czas ekspozycji 1/2000, ISO automat, AF-S, strefa twórcza clear (ostrość +3);

lub, jak jest nienajgorsze światło

- tryb S, bez lampy, czas ekspozycji 1/400, ISO automat, AF-S, strefa twórcza clear (ostrość +3), kompensacja ekspozycji +2

 

 


Dlaczego ustawiasz czas 1/2000 przy włączonej lampie w pomieszczeniu? Naprawdę potrzbujesz tak krótkich czasów? ISO masz wtedy na pewno bardzo wysokie więc jaki w tym cel? 

Kolejna sprawa - w trybie bez lampy kompensacja ekspozycji +2 znowu powoduje podniesienie ISO. Może spróbuj zaznajomić się z ustawieniami pomiaru światła bo korekcja +2 to jest naprawdę dużo. Jaki pomiar masz ustawiony?

ralf586
Poszukiwacz

Jeśli dobrze odczytuję to 1,8

 

A jaki czas ekspozycji najlepiej przy lampie ustawiać?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


ralf586 napisali:

Jeśli dobrze odczytuję to 1,8

 

A jaki czas ekspozycji najlepiej przy lampie ustawiać?


Co rozumiesz przez 1.8? To jest wartość przysłony, a nie ustawienie pomiaru światła. Weź pod uwagę, że taką przysłonę masz tylko przy najszerszym kącie zooma. Jeśli zaczniesz zoomować (przybliżać) natychmiast spada ilość światła docierającego do matrycy. Jednocześnie powoduje to spadek skuteczności lampy błyskowej.

 

Co do czasu przy lampie, to nie ma reguły, ale uważam, że w pomieszczeniu 1/100-1/160 w zupełności wystarczy. Błysk i tak zamrozi ruch, a dzieci nie są aż tak szybkie żeby skracać migawkę do 1/2000.