anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

mam pytanie

janek.m
Początkujący

mam pytanie

witam. moje pytanie to: jak ustawić zoom w kamerze SONY-HDR?pozdrawiam.

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

witam. moje pytanie to: jak ustawić zoom w kamerze SONY-HDR?pozdrawiam.



Co to znaczy: jak ustawić zoom i jakiej kamery ma dotyczyć? Mógłbyś sprecyzować pytanie?
Jeżeli chodzi Ci o manualne operowanie zoomem to jest taka dźwigienka opisana literkami z jednej strony W a z drugiej T (bo nie podejrzewam, że pytasz o duże kamery, gdzie zoom ustawia się pierścieniem na obiektywie). Aha, kamery NEX również mają zoom ustawiany pierścieniem na obiektywie (oczywiście jeżeli zamontujemy obiektyw zmiennoogniskowy).

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Janku, w kamerach Handycam zoom obsługujemy za pomocą dźwigni umieszczonej na górze kamery; kiedy trzymasz kamerę z zapiętym paskiem na rękę, dźwignia ta znajduje się pod palcem wskazującym. Przechylając ją w prawo następuje przybliżenie obrazu, a popychając w lewo - oddalenie. Zwróć uwagę, że im mocniej wychylisz dźwignię zoomu, tym szybciej obraz będzie się przybliżał lub oddalał.

Być może zainteresuje Cię mój artykuł poruszający tematykę zoomu w kamerach. Oto link:
https://forum.sony.pl/viewtopic.php?f=285&t=10606

Pozdrawiam.

Ps. Może mógłbyś podać pełną nazwę Twojego modelu kamery? Znajduje się ona m.in. na naklejce na spodzie kamery i ma format "HDR-XXYYYE", gdzie "XX" to dwie litery (np. CX, XR) a "YYY" to trzy cyfry oznaczające numer modelu. Dzięki!

janek.m
Początkujący

hodziło mi o zoom cyfrowy a kamerka to HDR-cx360VE

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

W kamerze HDR-CX360VE dysponujemy 12-krotnym zoomem optycznym (17x zoom rozszerzony) oraz 160x zbliżeniem cyfrowym, które włączamy w menu kamery. W tym celu należy na ekranie wybrać kolejno:

Menu -> Aparat/Mikrofon -> Zoom cyfrowy -> 160x

Zoom cyfrowy obsługujemy również dźwignią na obudowie. Po jego włączeniu, w prawym górnym rogu ekranu, na wskaźniku zoomu pokaże się kreska - to granica przybliżenia, po przekroczeniu której obraz będzie przybliżany cyfrowo (do tego znacznika operujemy zoomem optycznym). Pamiętaj, że używanie wysokiego zoomu cyfrowego może spowodować obniżenie jakości obrazu.
Pozdrawiam.

janek.m
Początkujący

a jak sie w tej kamerze włoncza stabilizator

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Janku, w kamerze HDR-CX360VE mamy do dyspozycji trzy ustawienia SteadyShot'a, czyli stabilizacji obrazu. Aby je zmienić, na ekranie kamery należy wybrać
Menu -> Aparat/Mikrofon -> SteadyShot:

"Aktywny" to domyślna i zarazem najmocniejsza opcja. "Aktywny" SteadyShot łączy stabilizację optyczną i cyfrową. Najlepiej wybrać ją, gdy dużo filmujemy z ręki, w ruchu i stosujemy duże przybliżenia.

"Standardowy" daje nieco lżejszy efekt stabilizacji. To ustawienie jest zalecane np. przy filmowaniu w szerokim planie, stojąc z kamerą w ręce.

"Wyłącz" mówi sam za siebie :)

janek.m
Początkujący

Gabryś dzieki za odpowiedź troche mnie nie było niedługo jade na wakacje z kamerą no i mam pytania mianowicie jaki będzie lepszy dizwiek 5.1 czy stereo i jaka baterie kupic zeby wystarczalo na caly dzien kamerowania pozdro

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

To miło, że się odezwałeś :)

Uważam, że opłaca się ustawić tryb dźwięku na 5.1 kanałów jeśli posiadasz nagłośnienie, które będzie potrafiło odwzorować dźwięk przestrzenny (np. zestaw kina domowego) - wtedy oglądanie nagrań z wakacji będzie czystą przyjemnością. W obu trybach rejestracji dźwięku można włączyć redukcję szumów oraz zmienić poziom odniesienia mikrofonu.

Jeśli chodzi o wybór baterii to mamy dwa możliwe podejścia - albo kupić więcej akumulatorów o pojemności zbliżonej do oryginału, albo zainwestować w jak największy model. Osobiście wybrałbym akumulator NP-FV100, z którym dostępny czas nagrywania spokojnie przekracza 6 godzin, co w połączeniu z podstawową baterią zapewnia nam prawie cały dzień nieustannego filmowania. Należy jednak mieć na uwadze, że taka bateria sporo wystaje poza obudowę kamery i jest stosunkowo ciężka. Daje ona największy zapas energii i jest najbardziej opłacalnym wyborem.
Pozdrawiam.