anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kadrowanie

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Kadrowanie

Witam,
Nie wiem czy taki temat już był,jeżeli tak to proszę o usunięcie mojego postu.
Otóż chodzi mi o to kadrując zdjęcie dajmy na to do rozmiaru 10x15 zmniejszamy potem jeszcze pikselowo np. do 800x600?Jeżeli chodzi o zdjęcia do internetu?Czy tylko wpisujemy na górze w Ps 10x15 cm i na tym koniec?
Wiem,że wydaje się to łatwe i banalne ale ja szukam jednoznacznej odpowiedzi i nigdzie nie mogę jej znaleźć.

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Czy możesz jasno napisać co Ty chcesz zrobić?

Twoje zdjęcie jest przecież w proporcjach 4:3 (tak jest wykadrowane).

Chcesz żeby było 3:2 - musisz je najpierw wykadrować, a dopiero potem zmniejszyć.

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Chodzi mi o to,że jak mam jakieś zdjęcie i coś mi w nim przeszkadza musze je skadrować to wpisuje na na gorze jakis dany rozmiar dajmy na to 15x10 to musze je jeszcze zmniejszac dajac do neta?Bo tutaj piotruso zaprobonował mi kadrowanie 3:2 ale to nie daje mi zmiejszenia przy dluzszym boku do 800px.Moze teraz jasniej napisałam.Wiem wiem, mecze kota :c34

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Niusia napisał(a):

Chodzi mi o to,że jak mam jakieś zdjęcie i coś mi w nim przeszkadza musze je skadrować to wpisuje na na gorze jakis dany rozmiar dajmy na to 15x10 to musze je jeszcze zmniejszac dajac do neta?Bo tutaj piotruso zaprobonował mi kadrowanie 3:2 ale to nie daje mi zmiejszenia przy dluzszym boku do 800px.Moze teraz jasniej napisałam.Wiem wiem, mecze kota :c34



Tak, najpierw kadrujesz pozbywając się niepotrzebnych elementów, zapisujesz tak przygotowane zdjęcie do archiwum (może przydać się w oryginalnym rozmiarze) a potem korzystasz z narzędzia skaluj obraz, zmień rozmiar zdjęcia lub podobnie (nie znam PS-a) i z zaznaczonym zachowaniem proporcji wpisujesz w miejsce dłuższego boku wartość 800. Wartość krótszego boku dopasuje się automatycznie (przy proporcji 3:2 tak jak pisał Lajam będzie to 533). Gdy nie zachowasz proporcji przy skalowaniu to zdjęcie będzie wyglądało nienaturalnie (kółko nie będzie kółkiem).

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Powracajac jeszcze do tematu to jak cche sie pozbyc jakis niepotrzebnych elementow to wpisuje np.3:2 czy jak bo ja chyba naprawde glupia jestem ?Wpisalam teraz http://screenshooter.net/0541511/uctgoxk ale rozmiar http://screenshooter.net/0541511/atqoabn
JA jestem GLUPIA!!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Źle używasz narzędzia kadrowanie. Nie możesz wpisywać tam wartości wyrażonych w jednostkach miary. Tu się nie wpisuje proporcji.

Zwyczajnie zostaw to w spokoju.

Użyj narzędzia ZAZNACZANIE PROSTOKĄTNE! (przycisk M)
Potem wybierz sobie w menu "Stałe poporcje" -> Szerokość "3" -> Wysokość "2"

Teraz możesz zaznaczyć obszar zdjęcia który chcesz by się znalazł na finalnym kadrze.
Wybierasz opcję "Kadruj" i dopiero wtedy bawisz się rozmiarem w polu "Rozmiar obrazu"

Wstawiam screeny z angielskiej wersji PS'a (wydanie polskie jest nie do strawienia dla mnie).
Mam nadzieję, że zrozumiesz i dojdziesz do miejsca w którym popełniasz błąd.

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

A jak do internetu?To co zamiast 15x10 wpisac 800x533?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tak, ale w rubryczce "pixel dimensions" :D
(czyli - rozmiar w pikselach)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

No i lipczana ja po zaznaczeniu nie moge wpisac proporcji mam PS cs 3 :( http://screenshooter.net/0541511/mcgocls
Ja nie wiem chyba jestm totalnie głupia prosta rzecz a ja nie mogę zrozumieć :(

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Menu rozwijane "Styl".......tam kliknij i zamiast "normalny" wybierz "stałe proporcje" wtedy podświetlą się wygaszone 2 okienka (wysokość, szerokość), w ktorych wpiszesz proporcje.

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Dzięki za pomoc :)
A mam jeszcze takie pytanie dlaczego jak daje narzedzie kadrowania to tam tego nie mozna wpisywac?