anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kadrowanie

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Kadrowanie

Witam,
Nie wiem czy taki temat już był,jeżeli tak to proszę o usunięcie mojego postu.
Otóż chodzi mi o to kadrując zdjęcie dajmy na to do rozmiaru 10x15 zmniejszamy potem jeszcze pikselowo np. do 800x600?Jeżeli chodzi o zdjęcia do internetu?Czy tylko wpisujemy na górze w Ps 10x15 cm i na tym koniec?
Wiem,że wydaje się to łatwe i banalne ale ja szukam jednoznacznej odpowiedzi i nigdzie nie mogę jej znaleźć.

21 ODPOW. 21
profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

A ja tak jak Tadziu pisze wpisuje w rubryczce "pixel dimensions" 800 z szerszej strony w zaleznosci od kadru czy tak tez moze byc :question:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Niusia napisał(a):

A mam jeszcze takie pytanie dlaczego jak daje narzedzie kadrowania to tam tego nie mozna wpisywac?


Wszystko można. Trzeba tylko rozumieć jakie wykonujemy czynności i jakie wpisujemy wartości. Świadomość działania to podstawa.

Problem polega na tym, że większość początkujących osób zabiera się do najprostszych rzeczy, jak kadrowanie na komputerze, przy użyciu najtrudniejszego i najdroższego programu jakim jest Photoshop CS. :c91

Naprawdę do tak banalnych operacji wystarczy darmowa przeglądarka FastStone Image Viewer. Jest w języku polskim, można wykonać podstawowe operacje z obrazem....same zalety. Nie wiem skąd ta moda na używanie Photoshopa i to w pełnej wersji zamiast np. Elements, który oferuje naprawdę multum możliwości za 10 razy mniej kasy. Po co sobie utrudniać życie? :c31

Tak na marginesie - dopóki nie zapiszemy sobie zdjęcia, na którym pracujemy, nic nie tracimy. Polecam eksperymentować, obserwować i wyciągać wnioski. Nie ma nic lepszego niż satysfakcja z samodzielnego rozwiązania problemu. :D