anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

CLOUDING!!!

tdrk14
Początkujący

CLOUDING!!!

Jestem posiadaczem 40W4500 od miesiąca,model został wyprodukowany w sierpniu w Hiszpani niestety widać jasne plamy-chmurki po obu stronach matrycy w ciemnych scenach przy wyłączonym świetle w pokoju. A czerń miała być czarna a tak nie jest. Wiem,że ten problem ma z tym modelem wiele jego posiadaczy, podaje nr seryjny mojego modelu: 4312441 Co mam z tym fantem dalej począć?

37 ODPOW. 37
profile.country.pl_PL.title
jimthee
Nowicjusz

witam
Mam tv 46w4500 od dwóch dni. Mam na ekranie coś takiego jak na zdjęciach.
Podczas oglądania tego nie widać, ale przy zmianie kanałów matryca się bardziej podświetla i wychodzą takie plamy.
Na żywo wygląda to tak, jakby ktoś świecił latarką zza ramki.
Mam poczekać aż zniknie, czy od razu reklamować?

kris71
Początkujący

co do działania serwisu. obiecali przyjazd technika, przyjechał Pan który "miał tylko zabrać tv". Spytałem na jaki czas- no tydzień, dwa....
odechciało mi się serwisu.
dziecko nie podarowałoby mi braku porannych bajek:)
tak więc sony wisiał jak wisi, clouding mały ale jest, a ja usiluję wmówić sobie że to wada nieistotna a przecież TV za kilka Kzł ....

profile.country.pl_PL.title
pop665
Początkujący

najlepiej kupować w sony centre tam są pewne produkty. co prawda cena trochę wyższa ale się nie wpadnie w żaden clouding. produkt jest pewny. także moim pytaniem jest gdzie wy kupujecie telewizory? przez cały okres mojej pracy nie było żadnego klienta który wróciłby do nas i mówił że ma jakąś usterke.

profile.country.pl_PL.title
dawidaaa
Początkujący

ja kupilem tv 40w4500 przez internet,wiec w ciemno,i clouding znam tylko z nieba.hehehe,chmury sa na niebie a nie w telewizorze..pozdrawiam przewrazliwionych,wesolych swiat

matusm
Początkujący

dawidaaa napisał(a):

ja kupilem tv 40w4500 przez internet,wiec w ciemno,i clouding znam tylko z nieba.hehehe,chmury sa na niebie a nie w telewizorze..pozdrawiam przewrazliwionych,wesolych swiat




To zupelnie jak u mnie ,kupilem i ogladam chmurki za oknem,,,,,tak sie zastanawiam ale mysle ze slabo schodza z polek inne marki wiec cos konkurencja kombinuje

wesolych swiat :D :D :D

profile.country.pl_PL.title
miras-----
Początkujący

przyglądałem się w swoim, ale to raczej nie cloudinng, to świetlówki. Cóż, myślę, że w modelu gdzie matryca podświetlana jest diodami nie będzie tego efektu tyle, że ..... cena :)
Ponadto uważniej przyglądałem się matryca znajomych sharpa, philipsa, i samsunga ... tam dopiero świetlówki widać, oczywiście powyżej 32 cali

profile.country.pl_PL.title
vinci77
Poszukiwacz

jak by się tak przyjrzeć szczegółowo to w każdym modelu LCD powyżej 32' widać jakieś niedociągnięcia w podświetleniu matrycy mniejsze lub większe ale widać. Przyglądałem się waszym fotką i faktycznie widać defekt. Mnie osobiście też by to denerwowało i żądałbym wymiany TV lub zwrotu kasy.

Razak-----
Początkujący

op35 napisał(a):

jak by się tak przyjrzeć szczegółowo to w każdym modelu LCD powyżej 32' widać jakieś niedociągnięcia w podświetleniu matrycy mniejsze lub większe ale widać. Przyglądałem się waszym fotką i faktycznie widać defekt. Mnie osobiście też by to denerwowało i żądałbym wymiany TV lub zwrotu kasy.



Kwestia tego czy zdjęcia oddają dokładnie to co się dzieje, ale fakt faktem ja bałbym się kupować telewizor za co tu ukrywać spore pieniądze przez internet... ale widać starej daty jestem

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

miras napisał(a):

Cóż, myślę, że w modelu gdzie matryca podświetlana jest diodami nie będzie tego efektu tyle, że ..... cena :)




Ale jakos nikt nie pisze o tym że wynalazki typu OLED czt LCD z LED beklitem mają jedną poważną wadę. Wyświecajac się - robią to NIERÓWNOMIERNIE tzn kazda dioda swieci z czasem inną intensywnością. W OLED rozjazd kolorów jest już po 1000 godzin pracy
LCD ze swietlkówką - mimo braku czarnego koloru- gwarantuje JEDNAK równomierne podswietlenie matrycy przez CAŁY czas zycia panelu....Radze się 2x zastanwic zanim kupicie gó...o w świecącym papierku :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

mobor napisał(a):

miras napisał(a):

Cóż, myślę, że w modelu gdzie matryca podświetlana jest diodami nie będzie tego efektu tyle, że ..... cena :)




Ale jakos nikt nie pisze o tym że wynalazki typu OLED czt LCD z LED beklitem mają jedną poważną wadę. Wyświecajac się - robią to NIERÓWNOMIERNIE tzn kazda dioda swieci z czasem inną intensywnością. W OLED rozjazd kolorów jest już po 1000 godzin pracy
LCD ze swietlkówką - mimo braku czarnego koloru- gwarantuje JEDNAK równomierne podswietlenie matrycy przez CAŁY czas zycia panelu....Radze się 2x zastanwic zanim kupicie gó...o w świecącym papierku :)



Powiedz mi, skąd u Ciebie taka opinia? Osobiście jako jedno z hobby to nowe technologie, bardziej od fizycznej strony. sam jeszcze nie korzystam z tej technologii, ale nie ukrywam, że planuję na dobry początek kupić laptopa z matrycą OLED. Na pewno to jest nowa sposób wyświetlania obrazu, na pewno w przyszłości rozwinie się jeszcze dużo bardziej, ale wypuszczone na rynek produkty już przewyższają jakością obrazu, dynamicznością i kolorami (można powiedzieć, że już tradycyjne) ekrany LCD. A ekrany OLED to nie jak napisałeś Gó.. w papierku, tylko technologia któa bije na głowę świetlówki w LCD. Przeczytaj trochę od technicznej strony zasady działania diody. Zobaczysz, że zmienia się ona w zależności od napięcia. W tego typu ekranach tym napięciem sterują bardzo skomplikowane procesory i układy, nadając takie barwy i z taką intensywnością, jaką wyznacza nam oglądany film, program. Efekt jest może być bardzo realistyczny, w zależności od elektorniki sterującej. Nie wiem, skąd Ci się wzięło o rozjeździe kolorów po 1000 godzin. Masz taki telewizor, oglądałeś już na nim 1000 h programów? Czy wiesz to z jakiegoś brukowca, albo usłyszałeś od kolegów? Dioda cieszy się baaardzo długą żywotnością, nie tracąc swoich właściwości kolorystycznych (kolorami steruje napięcie jakie jest dawane diodzie). Co do równomiernego świecenia matrycy, zgadzam się. LCD świecą równomiernie, dzięki świetlówką jakie się z nich znajdują. Za to w ekranach OLED nie jest to równomierne oświetlenie, jeżeli w obrazie jest kolor czarny, wtedy w dane miejsce nie jest podawany prąd, widz cieszy się idealną czernią, wysokim kontrastem i oszczędnością prądu z tego wynikającą. Nie wiem jaki telewizor posiadasz, ale w tych nowszych (sam taki posiadam, zresztą Sony) czerń już nie świeci, czerń jest czernią, co mnie bardzo cieszy. I również zastanowił bym się nad kupnem tv OLED, bo kosztują jeszcze zbyt drogo, jak dla mnie. Wolał bym dobry LCD w full HD (już mam :D )